Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 50 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

nije samo fosforna kiselina, nije ona ta koja cini magiju, ako je suditi po SDSu,

fora je u onim malim procentima supstanci koje pospesuju dejstvo fosforne kiseline

mrle

Zamenio sveæice, upalio onako raskopusan.








megaidiot

Citat: Hurricane poslato 03 Mart, 2019, 06:27
nije samo fosforna kiselina, nije ona ta koja cini magiju, ako je suditi po SDSu,

fora je u onim malim procentima supstanci koje pospesuju dejstvo fosforne kiseline
jeste, a sta je to i kojim procesima su napravili celu hemiju je poslovna tajna inace bi svi drugi pravili isto.
s druge strane, ne mora laza da porucuje sa amazona bas ovo kad ima gomilu proizvoda na istu foru i kod nas u prodaji i jednako dobro ce mu progristi i rdju i auspuh.

megaidiot

Citat: Boban_m poslato 03 Mart, 2019, 00:35
A provalio sam I da mi je unutrasnji valjak osovine masan sa desne strane 2 cm ka onom plasticnom prstenu, a bio je i sa donje strane difa gdje se ispusta ulje za dif. Izgleda da sam mu nasao odusak za visak ulja ;D
ja mislim da tvoj kardan fabricki ima odusak (ako ne gresim, svi modeli koji imaju one > kurce na plastikama imaju i kardan sa oduskom), ali motri taj dihtung da ne pocne da curi ozbiljnije, lako se menja i mozes sam da to uradis.

Boban_m

Daj mi neki link to za odusak, jer ja ne znam za to. Mislim da je semering riknuo.

Sad se vratih sa krace voznje, definitivno su svjecice bile problem, motor se preporodio.

megaidiot

ima tamo na advrideru tema, moz se iskopa sigurno.
drugar je imao 2007 i kod njega nije bio odusak, kaze da se kardan sa oduskom pojavio na kasnijim modelima 2007, iz cega sledi da svi sto imaju one > kurce na plastikama imaju i takav kardan (2008 - 2009 mislim). njemu je taj semering otisao na oko 150 iljada i sam ga je zamenio bez problema.
nego kad vec dzaras kardan, prelomi ga i vidi stanje spoja sa osovinom, ocisti i podmazi da ne razmisljas.

Boban_m

Nije problem, mijenja se lako. Samo skines onaj crni plasticni prsten i izvuces semering. Ne kontam uopste gdje bi mogao biti odusak, ali kad pocne da vlazi ulje oko prstena, semering je rahmetli, i vise ne mozes biti siguran koliko ulja je ostalo unutra. Nema vise vozanja dok se ne promijeni i stavicu 75-90W u dif kad to budem radio.

megaidiot

#8887
zajebo sam te, 2010 su ubacili odusak, znaci od 1150 koji ima, do 2010 - nema.
ono sto se promenilo na pola 2007 je da novijima ispustas ulje dole a ne 'odpozadi'

Boban_m

Ma opusteno, ko ga sisa. Nego gledam razne vidoje, svi ubacuju ulje u dif tako sto sto izvade senzor brzine samo sam ja ubacio kroz neku drugu rupu. Valjda senzor brzine na dijelu koji ulazi u dif ima magnet pa gledaju ima li opiljaka. Da li sam stvarno usuo ulje u dif ili je otislo ko zna kud, saznacemo u sledecoj epizodi u subotu ujutru kad odvrnem sraf za istakanje ulja ;D

megaidiot

ko zna de je to otislo  [rofl]
mislim da gledas videje i uputstva za stari model a da si sipao de treba

Glava Dole


Lazic

Citat: Boban_m poslato 02 Mart, 2019, 22:16
Ne pratite na casu, bilo je u onom vidoju sto sam postavio. Evo vam slika a bice i za Lazica zadnji strana da otkrije sastojke "jer mora da pise" ;D

20190302-151013" border="0

'si lood da mogu ovako sitna slova da proèitam... :o :D

Boban_m

Ono kad ti je BMW Motorcycles na 15 min od kuce [yahoo]

20190304-113806" border="0

Gavrolini

Konacno namontirao auspuh ,zadnje zmigavce i nove retrovizore





sasa ns 1

ako sam dobro skontao antirost ne nagriza hrom i sliène sijajuæe elemente na motoru .Kolko sme da se riba i koliko dugo pre ispiranja vodom

stilgar

#8895
kupio kofer da imam gde da drzim stvari. Kappa 47l. Nisam montirao na motor jer sutra idem na tehnicki, nisam zavrsio u petak jer sam iso na citanje broja rama ne slaze se jedno slovo. Sto se tice kofera nosac imam pa ovaj koji je dosao uz isti je na prodaju. U motolandu mu je cena 2600 ja ga dajem za 2000 din i neki manijacki popuscich pride :)












megaidiot

Citat: Gavrolini poslato 04 Mart, 2019, 19:40
Konacno namontirao auspuh ,zadnje zmigavce i nove retrovizore
meni su ti mikimaus retrovizori dojaja, steta sto ih vise nema na novim motorima.

Gavrolini


megaidiot

videh i na gornjoj slici zglob, super fora.
ima ih na aliju za oko 15$, ali nemam pojma da li bi se raspali posle malo jace upotrebe.

UFF

ajde rekoh da promenim kociono ulje vidim crno u cantri a motor ove godine prvi put prezimeo napolju (pod nadstresnicom i ciradom ali napolju)


http://i.postimg.cc/pTLzgjRZ/20190304-163714.jpg




dok je isto ulje za kvacilo bilo u odlicnom stanju


http://i.postimg.cc/vB2fMmmd/20190304-163718.jpg



kad sam skunuo pokopac kocione cantre imao sam sta da vidim  :o :o :o

:wtf: :wtf: 5.1 GEL za kocnice  :wtf: :wtf:


http://i.postimg.cc/D0tGJYsj/20190304-164256.jpg
http://i.postimg.cc/8cFWCVFf/20190304-164450.jpg


nije mi jasno ni sta je ovo ni kako je do toga doslo...

jedino sto mi pada na pamet je da prilikom prosle zamene nisam dobro stegao poklopac pa je kondenz usao preko zime i u kombinaciji sa uljem napravio ovo?  [povracanje]