Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 50 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Ja ne mogu da vjerujem koliko dobro ovo sredstvo skida koroziju s auspuha. Morao sam da slikam da vam pokazem. Prethodni vlasnik ga u zivotu izgleda nije ocistio. Izasao sam iz kancelarije da popusim pljugu i nestrpljiv kakav jesam uzeh da probam. Nasuo gel po srednjoj cevki i sjeo da zavrsim pljugu. Kad sam se vratio  ne mogu da vjerujem. Koliko sam se cimao i trljao kojecim na drugom BMW a ni upola dobar rezultat kao ovaj. Ovo se samo radi ;D

20190301-154428" border="0

mrle


mrle

Citat: Glava Dole poslato 01 Mart, 2019, 18:02
Izmeri kompresiju sto pre... bez zajebancije kazem, simptomi preslikani mojim zbog mrtve kompresije, pre nego sto je crko totalno je slicno brljavio danima, upali, ugasi se, gas ne prima i onda proradi... i tako dok nije crko skroz... ne cekaj poslednji momenat nego pravo na merenje kompresije i proveru ventila ako nije dobra(na hladnom motoru, vruc ti ne znaci).
Motor parkiran ispravan, do sada palio relativno ok... Da li sutra kad doðe uragan da skinemo glavu?

Boban_m


UFF

pa slikaj nam zadnju stranu koja je active ingredient, mi ovde i dalje koristimo jebeni anti rost

Glava Dole

Citat: mrle poslato 01 Mart, 2019, 23:43
Citat: Glava Dole poslato 01 Mart, 2019, 18:02
Izmeri kompresiju sto pre... bez zajebancije kazem, simptomi preslikani mojim zbog mrtve kompresije, pre nego sto je crko totalno je slicno brljavio danima, upali, ugasi se, gas ne prima i onda proradi... i tako dok nije crko skroz... ne cekaj poslednji momenat nego pravo na merenje kompresije i proveru ventila ako nije dobra(na hladnom motoru, vruc ti ne znaci).
Motor parkiran ispravan, do sada palio relativno ok... Da li sutra kad doðe uragan da skinemo glavu?

Ali prvo svom da je skinem i zavrljacim u pm a njemu ubacim sibicu u rezervoar...

http://www.motomanijaci.com/index.php?topic=24535.msg859738#msg859738

Biker-Boy

Thundercat danas dobio auspuh sve sa medju-granom sa mog bivseg CBR-a :)
montaza izvedena bez ikakve prepravke, ugao dobar, precnik skoro, samo sam dodao tanku cauricu od 0,75 lima, i nekoliko podloski izmedju selne na topu i nosaca da ih razdvojim, i to je to :D

I feel the need..... the need for speed !!!

Boban_m

Citat: UFF poslato 02 Mart, 2019, 09:28
pa slikaj nam zadnju stranu koja je active ingredient, mi ovde i dalje koristimo jebeni anti rost
Nema sastava jbg, nije to prehrambeni artikl.

Lazic

Mora d'ima, nego sitna slova a ti omatorio... :D

Boban_m

Uzmi neko sredstvo za ciscenje iz wc pa vidi da li ima.

Lazic

Mora d'ima bre... Tako je koleginica saznala da je Kalgon za èi¹æenje ma¹ina od kamenca u stvari limuntus...

megaidiot


PECA BMW

Citat: megaidiot poslato 02 Mart, 2019, 21:45
daj ime proizvoda izguglacemo

Vidis da nece sa nama da podeli koji je to proizvod , otkricemo mi sami .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazza


[/quote]

Istu muku imam.. pomagaj. Kako se zove sredstvo
I may be dumb, but I'm not stupid.

Boban_m

#8874
Ne pratite na casu, bilo je u onom vidoju sto sam postavio. Evo vam slika a bice i za Lazica zadnji strana da otkrije sastojke "jer mora da pise" ;D

20190302-150958" border="0


20190302-151013" border="0

Nije nikakva magicna formula, obicno sredsrvo za skidanje kamenca i rdje za odvode. Mora biti nesto ekvivalentno tamo, kosta $3.5

E da, treba voditi racuna da je malo gusca/viskoznija tecnost jer treba da odstoji 4-5 minuta, a cijev je okrugla pa sto je tecnije brze spadne. I bolji rezultat sam imao juce na hladnom auspuhu nego jutros na toplom.

Lazza

Porucicu sa Amazona. Lazic neka muti u vanglu sastojke 🤣
I may be dumb, but I'm not stupid.

Boban_m

Kao na videu, naspes, sacekas malo i onda cetkicom (as zube npr) trljas, mozda jos bolje sundjerom i onda dobro speres sapunicom i posusis krpom.


Boban_m

Iskopa ga ti majstore [clapp]. Fosforna kiselina, naravno, najdraza kiselina posle sirceta i rasola ;D

Zamijenih svjecice i prvu koju sam skinuo nadjoh pukotinu na keramici s obe strane. Nadam se da sam rijesio stucanje u turazi.

20190302-172422" border="0

A provalio sam I da mi je unutrasnji valjak osovine masan sa desne strane 2 cm ka onom plasticnom prstenu, a bio je i sa donje strane difa gdje se ispusta ulje za dif. Izgleda da sam mu nasao odusak za visak ulja ;D
   
20190302-172322" border="0

Glava Dole

Nakapas pa ribas cetkicom za zube? Ono sa slika je nas domaci antirost od 2 dolara i tvrdu cetkicu videlo nije, samo mekanu za farbanje zbog lakseg mazanja i sve kao rukom odneseno... za FZRku nisam hteo cak ni to nego pretocio u fajtalicu od AKRE, garantujem da bi i samo prskanjem u par sloja korozija nestala, ali sad je dobila mnogo vece bolove od korozije jbg...