Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

neverovatno kako su glupo to napravili

Citat: Gavrolini poslato 25 Februar, 2019, 21:40
Iz dva razloga. Prvi je zato sto je to bmw.
[rofl] [rofl] [rofl] promace mi post u prvom citanju

Boban_m

Citam ADV rider, dosta likova je imalo takav problem zbog svjecica. Dakle to je prvo sto radim.

megaidiot

i da nisu, ako ih nisi menjao vreme im je. a i pumpa je nenormalno skupa tako da i kupusanje postojece i budzenje 'filtera' zvuci bolje jer ako je do njega nemas sta da izgubis.

Boban_m

Nisam ih mijenjao, pa cu ujedno da provjerim i lule u kakvom su stanju. Sad sam se sjetio da sam mu u alatu nasao jednu puknutu narandzaastu gumenu lulicu. Moracu za vikend da pogledam kakvo je stanje istih na motoru.

megaidiot


Boban_m

Ko bre sirotinja? ;D Upravo porucio 4 x NGK Motorcycle Iridium IX Spark Plug DCPR8EIX 6546.

Lazic


MIGE


Hurricane

...neæe to do sveæica da bude, gorivo ili vazduh, izvadi filter vazduha i probaj bez njega

ako ne bude promene, sipaj tu neku teènost za èiæ¹enje pa onda vidi

Gavrolini

Ja ne znam nikog kome su ta sranja od tecnosti pomogla.

Boban_m

Citat: Hurricane poslato 26 Februar, 2019, 11:52
...neæe to do sveæica da bude, gorivo ili vazduh, izvadi filter vazduha i probaj bez njega

ako ne bude promene, sipaj tu neku teènost za èiæ¹enje pa onda vidi
Stavio nov filter vazduha kao jednu od prvih stvari kad sam ga kupio. A da li su svjecice ili lulice vidjecemo. Ljudi pisu da su imali identicne simptome kod naglog ubrzavanja i da je zbog naprslih svjecica/lulica sam kompjuter radio cut off goriva pri naglom ubrzavanju cim registruje neko brljavljenje. Vidjecemo da li je to u pitanju, ali nove svjecice mu nece skoditi, a i red je da se ponove.

megaidiot

pre porucivanja novih, ako mozes, probaj sa nekog drugog 1200 da metnes samo za probu - odma ces da vidis razliku ako je do njih.
ili zameni leve i desne da vidis ima li razlike, ili skini jednu a ostavi ostale da rade, pa tako redom dok ne nadjes jednu koju kad skines ne vidis nikakvu razliku - ta je crkla.

Boban_m

Koje ludilo...idem posle da kupim, u subotu glancanje auspuha. Ne znam sta je ekvivalent u Srbiji ali ovo prvenstveno sluzi za ciscenje odvodnih vodo-instalacija od naslaga i rdje.

https://www.youtube.com/watch?v=KFtIqAHB8UQ#

sasa ns 1

mo¾e¹ uzeti ne¹to za skidanje kanenca sa slavina,dobro isprati vodom i namazati jaèm rastvorom sode bikarbone jer se tim neutrali¹e kiselina ,i onda opet isprati.

Glava Dole

Pa ono je korozija, za to antirost... ima ga u bukvalno svakoj farbari, kosta nesto tipa 180-200din a efekat je:

Citat: Glava Dole poslato 15 Jul, 2018, 15:41

...

Onda se bacio na mackanje antirostom.

Primeri nekih delova pre njega:








I posle:






...

Samo ne ocekujte da iz prve sve poskida, nego farbarska cetka i mackanje u krug dok se ne rastopi sve :D I korozija kao rukom odnesena, rpetvara se u beli prah samo tako :D

megaidiot

ima u luis neka hemija bas za auspuh, doneo sam drugaru kaze jebe mater sve skida. meni bitno da srafovi ne zapeku, a sto se ne sija u mraku zabole me

Boban_m

Citat: sasa ns 1 poslato 28 Februar, 2019, 23:58
mo¾e¹ uzeti ne¹to za skidanje kanenca sa slavina,dobro isprati vodom i namazati jaèm rastvorom sode bikarbone jer se tim neutrali¹e kiselina ,i onda opet isprati.
Da, treba neutralisati kiselinu posle. Sapunica, deterdzent, bilo sta sto je bazno.

mrle

Citat: mrle poslato 09 Januar, 2019, 19:16
Juèe upalim pulsera na pipanje. Kawa samo vergla. Probam danas, upali iz prve.
juèe ista situacija. Samo ¹to sam kawu bajpasovao i kablovima. Neæe. Ostaje mi da probam danas.
Prvo zaverglam, upali se na nekoliko sekundi, pa se ugasi. Drugi put isto. Onda verglao jo¹ desetak puta i ni¹ta, ode aku. Stavim je na kablove, samo vergla i puca kao iz pi¹tolja.
A posle vidim da i nema ne¹to goriva u rezervoaru, sipaæu danas, pa opet da probam.

Glava Dole

Izmeri kompresiju sto pre... bez zajebancije kazem, simptomi preslikani mojim zbog mrtve kompresije, pre nego sto je crko totalno je slicno brljavio danima, upali, ugasi se, gas ne prima i onda proradi... i tako dok nije crko skroz... ne cekaj poslednji momenat nego pravo na merenje kompresije i proveru ventila ako nije dobra(na hladnom motoru, vruc ti ne znaci).

megaidiot