Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 41 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Kostiæ poslato 17 Januar, 2019, 06:17
отерајте костића са форуме јер су сви почели да се курче по снегу сћелаве гуме и да гурају шприцеве и игле... ајој ал ће ово да се разлети на две главе и позапа у ланце... :)
Pa jel Kostiæev mali ili ¹ta? :)

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 17 Januar, 2019, 09:52
Citat: Kostiæ poslato 17 Januar, 2019, 06:17
отерајте костића са форуме јер су сви почели да се курче по снегу сћелаве гуме и да гурају шприцеве и игле... ајој ал ће ово да се разлети на две главе и позапа у ланце... :)
Pa jel Kostiæev mali ili ¹ta? :)

:D :D :D

Citat: Lone Wolf poslato 17 Januar, 2019, 08:46
Ни после скоро 30 година вожње мотора нисам сконтао чему служи "скотојлер".
Једном-двапут у сезони очистим и нашприцам спрејом за ланац, нит је пропо ланац икад нити било штете отог.
А овај ланац на слици плаче....

Ako prelazis 500-1000km u sezoni, ne vozis po kisi ni po soli onda manje-vise nicemu. Ovaj lanac je star par meseci i u tih par meseci je vec 4 puta prekoracen rok za podmazivanje(ulje video nije za 2000km a na kutiji DIDa pise sae 80-90 na svakih 500km). Pratila ga kisa i ispirala npr od BGa do Cacka celim putem, vozen ovako po obicnoj kisi i bio kao nov... posle prve voznje po soli, kad je prenocio... sutradan ko da je star 20godina, necu posle kisne voznje, po zimi i lapavici itd da stavim kabanicu, dignem motor dok napolju kamen puca od zime i mackam ga da ne zardja... ovako prekidac na kratko pre zavrsetka voznje, nakapam ga i parkiram, boli me uvo za vremenske neprilike a lanac ce mi biti zahvalan ;)

Lone Wolf

Не мислим да је лоше имати скотојлер.
Мислим да је лоше уопште не одржавати ланац, јер га штити спреј од воде, соли, рђе...
Не може рај на земљи.

Glava Dole

Ulje je bolje od spreja, i sam proizvodjac kaze ulje a ne sprej. I sigurno bolje podmazuje i neguje lanac i ringove od spreja ;) A i njega bi satrala so odmah... sem ako ne podignes motor cim se vratis, ocistis i naprskas opet po snegu... ne vidim zasto bih se maltretirao, zbog posudice od 250din, creva od 150 i prekidaca od 50? Ne racunajuci rad i zivce naravno ali moj je motor tako da su gratis... a ventil sam vec imao... litru novog lancola takodje... spreman dovod 12V isto, samo da se ubaci prekidac i to je to...

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

megaidiot

milose, ajde sto ti ne treba to sokocalo za lanac, nema veze, ajde sto si potrosio vreme na to umesto na moto frizider...
ali zar nece te igle da prskaju svuda po putu a ne po lancu? sto nisi samo stavio iznad lanca kao sto je i skotojler?

Inace nece ni skotojleri ni redovno mazanje ni prskanje znacajno produziti vek lanca.

Glava Dole

Pa zar nije tako i na scottu? Isporucuju se sa jednostrukom i dvostrukom kapalicom, svaka se montira ovako sa sa strane...

Elem, isproban, radi odlicno ali ce ipak morati neki regulator... previse curi pa malo masti felnu i ne svidja mi se sto mi spoljna leva strana lanca ostala skoro suva... mada bi se to resilo kad bi se udaljila kapalica ili samo smanjio protok a ostavio duze da se lepse razmaze... ali za to moram da nabavim neki kvalitetni regulacioni ventil, oni mali crni od akvarijuma ne dihtuju dobro pa mi je uvlacio vazduh i iscuri sve iz creva i kad prekine ventil... sad bez njega podmetnuo i beli papir ispod, sve je suvo, kad sve dihtuje prekida odmah a ulje ostaje u crevu :)
Sve u svemu operacija uspela, samo jos da se doda i regulacioni ventil kad nadjem neki kvalitetan i to je to :)






megaidiot

Citat: Glava Dole poslato 17 Januar, 2019, 16:31
Pa zar nije tako i na scottu? Isporucuju se sa jednostrukom i dvostrukom kapalicom, svaka se montira ovako sa sa strane...
ne znam, znam samo sa jednom, doduse nisam nikad imao to govno, ali sam video na par motora.

Citat
previse curi pa malo masti felnu
sa skotojlerom imas uvek potpuno usran zadnji tocak tako da ovo tvoje radi sasvim kako treba.

Kostić

opet palamudite oko lanaca i tih fensi pomagala. lanac æe da rða kolko god ga mazili ako vozite po snegu i soli. ja moj svako malo zalijem uljem i ne fali mu ni¹ta a svu je so video. ove va¹e kapalice samo seru po troèku ko ¹to ka¾e mega i nikom kurcu ne slu¾e i takva je glupost da veæa ne postoji... ako ste lenji da ga podma¾ete jednom nedeljno koj se kurac i vozite sedite u auto i mirukuæi

sprej za lanac je kurac, ulje je majka pa nek je i zejtin iz kujne

ati mali kad to govno nabije pritisak ima da ti izlete te igle i creva pa æe¹ da napravi¹ darmar i ako ti je ovo nov lanac onda ga baci odma

Lazic

Kostiæu, mali ne sere pare zato ni ti nemoj...

Kostić

ja nem ¹ta da serem al mi je lanac ko nov za 100 dinara godi¹nje kolko ko¹ta kilo najeftinijeg ulje na pijaci a ovaj njegov bud¾ je dobar za èetres na sat. u suprotnom æe da seje ulje iza sebe kao ¹to mu je mega reko i negde æe da se izlomi kad mu guma bude usrana. jesam li se ja izlomio onmad kad mi je procurelo malo ulja na gumu u ¹umi? jesam. e pa tako æe svako da se izlomi al bar ne treba sam sebi da name¹ta. jo¹ je nabio neku pumpu da gura pa sad oæe dizmisli elektroniku da to kontroli¹e pa da uturava ¾ice pa kurac ono kurac ovo? jel to nije sranje para? jeste. ne drami profesore laziæu nego udri i ti na njega da to lepo pobaca u ðubre i jednom nedeljno zaulji lanac

Kostić

jel te¹ko jednom nedeljno obrisati lanac masnom krpom pa ga zaliti uljem i ostaviti da se ocedi lepo do ujutro pa ujutro pun gas i nit ¹ta ima da prska nit ¹ta ima d smeta. te budala¹tine da mi se lanac podmazuje u vo¾nji su u ravni sa tvojim prijateljem oktanoviæem i njegovim teorijama o nastanku ¾ivota

Glava Dole

To i jeste poenta, samo kolko da ga ne mackam rucno nego upalim prekidac, provozam lagano 30-40 recimo 2km, ugasim prekidac i to je to... zato sam ga i dodao, ne planiram da radi celo vreme nego samo da ukljucim s vremena na vreme da se podmaze automatski u voznji umesto da ga ja dizem na stender, vrtim tocak i mackam i to je to... miran sam narednih 200-300km minimum ako ne i vise... znam da lanac ima svoju fabricku mast i kad ringovi propadnu gotov je i on ali svakako je i za gumice bolje da budu masne, bolje dihtuju i bolje se neguju kad su podmazane i sa spoljne strane, lancanici se manje trose a ja se ne saginjem, ne dizem na stender i mackam svaki cas...

Citat: Kostiæ poslato 17 Januar, 2019, 19:29
jel te¹ko jednom nedeljno obrisati lanac masnom krpom pa ga zaliti uljem i ostaviti da se ocedi lepo do ujutro pa ujutro pun gas i nit ¹ta ima da prska nit ¹ta ima d smeta. te budala¹tine da mi se lanac podmazuje u vo¾nji su u ravni sa tvojim prijateljem oktanoviæem i njegovim teorijama o nastanku ¾ivota

Meni jeste... i bilo mi lakse da jednom napravim ovo za bagatelu i podmazujem ga ubuduce na dugme nego rucno radim svaki cas i to je to...

Kostić

ajde kroko samo trpaj i izmi¹ljaj po tom opelu :)

Boban_m

Mali update za 75W-140, sto se mjenjaca tice. Prvih 10-20 sec posle prvog paljenja se osjeti gusce ulje na nozici mjenjaca. Dovoljno je da par puta uradis prva-ler i da osjetis. Nakon toga cim se malo zagrije druga pjesma. Mjenjac radi dosta mekse, nema kliktanja kod saltanja. Cini mi se da mu vise prija ovo ulje od prethodnog, koje god da je bilo.

PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 17 Januar, 2019, 20:29
Mali update za 75W-140, sto se mjenjaca tice. Prvih 10-20 sec posle prvog paljenja se osjeti gusce ulje na nozici mjenjaca. Dovoljno je da par puta uradis prva-ler i da osjetis. Nakon toga cim se malo zagrije druga pjesma. Mjenjac radi dosta mekse, nema kliktanja kod saltanja. Cini mi se da mu vise prija ovo ulje od prethodnog, koje god da je bilo.

i to malo teze u prvih par saltovanja ce se izgubiti nakon 10-tak dana voznje , definitivno se ta gradacija pokazala kao naj bolja
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Citat: Kostiæ poslato 17 Januar, 2019, 19:29
jel te¹ko jednom nedeljno obrisati lanac masnom krpom pa ga zaliti uljem i ostaviti da se ocedi lepo do ujutro pa ujutro pun gas i nit ¹ta ima da prska nit ¹ta ima d smeta. te budala¹tine da mi se lanac podmazuje u vo¾nji su u ravni sa tvojim prijateljem oktanoviæem i njegovim teorijama o nastanku ¾ivota
Naravno da je te¹ko, nisam ga obrisao ni jednom za 7 godina, 'oæu svake nedelje zabole me ba¹... ;D Nego èiji prijatelj je Okanoviæ? Kakve teorije o nastanku ¾ivota? :o

Glava Dole

I kakve pumpe, elektronike, picke materine... obican ventil za prekid goriva kod auta... otvoreno/zatvoreno... sad tek vidim sta je pisao u nastavku... mada priznajem da mi je to bilo u glavi, pa odustao, nisam hteo sebi da komplikujem zivot... a nije da je neizvodljivo da se montira senzor ko ono od bajsa i isprogramira da kad odbroji odredjen broj krugova upali neku pumpicu ili samo otvori ventil na odredjeno vreme :) Ali to je bilo samo u mojoj glavi, nigde nisam spomenuo... totalno bespotrebno ali s druge strane zanimljivo jer bih ja napravio... kosta izgleda ladno cita misli :o Al pogresno s obzirom da sam od toga u startu odustao :)

Kostić

гледо ланац сав сија а нисам га заливо има месец дана  па не знам дал да набавим скотојлер и да поверујем у савремену историју или да се и даље држим ујакових савета  [neampojma].... :)