Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 38 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

...krenuo da doduvam zadnju gumu i jbga bilo jaèe od mene, napravih krug po gradu, produvah sve kosti, ladno u pm

Ali je bar guma naduvana sad  ;D

Lazic


Lone Wolf

Одвозао који километар, онда скинуо акумулатор, источио гориво, закључао, покрио... Мирно спавај....
Не може рај на земљи.

Lazic

Sva¹ta, a cele nedelje æe biti dovoljno toplo... Upalio ga posle 6 dana i do¹ao na posao... :)



Lone Wolf

То кад имаш један мотор.
Код мене један трајно конзервиран, други јуче, трећи спреман...
Широко...
Не може рај на земљи.

Lazic


lord_oblivion

Juèe,
namontirao novu slavinu za gorivo i upalio kineza, od jula bukvalno nije pipnut osim ¹to sam izvadio akumulator.
Na Jamahi namontirao LED radno svetlo.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle

idem posle posla da uzmem Kawu sa Brda. Smorio se jutros u tramvaju, a lepo jutro...

viper

Biæe oko 9 stepeni narednih nekoliko dana.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Citat: mrle poslato 03 Decembar, 2018, 11:33
idem posle posla da uzmem Kawu sa Brda. Smorio se jutros u tramvaju, a lepo jutro...
:o :o :o To od tebe nisam oèekiv'o... :o ;D

Kostić

pomazio ga i obeæo mu da æu da mu skinem alnaser ove zime i da ga opravim jer nam je obojci nezgodno da se guramo po klizavom asfaltu u drugoj pa em on padne em ja a on me gleda pa ka¾e majku ti jebem nemoj opet po soli izumreæem pa æe vozi¹ kurac i asd razmi¹ljam kako je on jedna mudrica pa æu pe¹ke po snegu

Lazic

Jeb'o te, stvarno kako ti nije ¾ao...? A èetkice 50 dinara... :o

mrle

jutros da odvezem klinca do vrtiæa i na posao, vidim da mi koèi prednji sam od sebe. Dok sam oti¹ao do vrtiæa kliska prednji po mokrom li¹æu na stazici. Dok sam se vratioiz vrtiæa  i krenuo na posao, sve ok.

Lazic


Hurricane

prvo ga provozaj 5 km bez pipanja prednje, samo zadnja, stane¹, pipne¹ rukom diskove, mora budu hladni, ako je neki iole topao

ta èeljust te jebava, logièno, jel da, skine¹ èeljust, izvadi¹ ploèice, pogleda¹ onaj limiæ da se nije nakrivio, isprska¹ neèim, wd ili brake cleaner

posebno u le¾i¹tu klipa, oèisti¹ èetkicom, baci¹ pogled na debljinu ploèica, poruèi¹ ako su otanjile..


kad skine¹ ploèice ujedno izmeri i preènik klipa ¹ublerom, pozove¹ Sigurnost ka¾e¹ im koja ti dimenzija treba da ti urade set, svaki klip ima

gumicu klipa i pra¹inarku, ka¾e¹ im za koliko ti klipova treba, naravno nabavlja¹ za obe èeljusti.

obièno ili ne, ali umeju da se razlikuju velièine klipova u smislu ako su dvoklipne èeljusti, jedan par klipova bude jedne dimenzije drugi druge.

ceo set za obe èeljusti je maks 500 rsd sa po¹tanskim tro¹kovima.

plus pola litre ulja dot 4 za zamenu.


ovo sve ako se ne promeni situacija èi¹æenjem.

provera da li je upalilo èi¹æenje na isti naèin, s tim ¹to jednom u svakom testiranju pritisne¹ jednom dugo i lagano prednju koènicu do kraja pa nastavi¹ da vozi¹

i proveri¹ dal se greje disk..


ako glavi iz bilo kog razloga disk se jasno zagreje i za malo km..


tako sam ja radio, kad mi se iskrivio limiæ i sinterom sjebao jedan disk, kod mene su gumice bile ok, ali je taj limiæ krivio ploèicu i koèio


kao da je pritisnuta do panja






mkt

meni se to desava sa prednjom samo kad je temperatura ispod7-8 stepeni, cistili smo celjusti itd
bukvalno ne mogu da pomerim motor, tek posle malo voznje se raskrave i sve ok
preko leta nema problema
bem li ga sta je

Hurricane

gumice onda sigurno, osim ako nije aftermarket poluga koènice a nije obraðena kako treba, ali to se de¹ava kad je toplo i ako si menjao naravno

ako ne, onda reparacija èeljusti zamenom gumica i ploèica

ako ti toliko blokira da ne mo¾e¹ daga pomeri¹, onda je krajnje vreme za sreðivanje inaèe ima diskove da obrije posebno ako su tvrde ploèice tipa

mrle

Citat: Hurricane poslato 05 Decembar, 2018, 12:49
prvo ga provozaj 5 km bez pipanja prednje, samo zadnja, stane¹, pipne¹ rukom diskove, mora budu hladni, ako je neki iole topao

ta èeljust te jebava, logièno, jel da, skine¹ èeljust, izvadi¹ ploèice, pogleda¹ onaj limiæ da se nije nakrivio, isprska¹ neèim, wd ili brake cleaner

posebno u le¾i¹tu klipa, oèisti¹ èetkicom, baci¹ pogled na debljinu ploèica, poruèi¹ ako su otanjile..


kad skine¹ ploèice ujedno izmeri i preènik klipa ¹ublerom, pozove¹ Sigurnost ka¾e¹ im koja ti dimenzija treba da ti urade set, svaki klip ima

gumicu klipa i pra¹inarku, ka¾e¹ im za koliko ti klipova treba, naravno nabavlja¹ za obe èeljusti.

obièno ili ne, ali umeju da se razlikuju velièine klipova u smislu ako su dvoklipne èeljusti, jedan par klipova bude jedne dimenzije drugi druge.

ceo set za obe èeljusti je maks 500 rsd sa po¹tanskim tro¹kovima.

plus pola litre ulja dot 4 za zamenu.


ovo sve ako se ne promeni situacija èi¹æenjem.

provera da li je upalilo èi¹æenje na isti naèin, s tim ¹to jednom u svakom testiranju pritisne¹ jednom dugo i lagano prednju koènicu do kraja pa nastavi¹ da vozi¹

i proveri¹ dal se greje disk..


ako glavi iz bilo kog razloga disk se jasno zagreje i za malo km..


tako sam ja radio, kad mi se iskrivio limiæ i sinterom sjebao jedan disk, kod mene su gumice bile ok, ali je taj limiæ krivio ploèicu i koèio


kao da je pritisnuta do panja







ako to krenem sve da radim , zavr¹iæu ga na leto...

nove su ploèice i "novi" ®ivini diskovi. Stajao mi je motor jedno dva meseca. Onda mi se to pojavilo, ali se ubrzo razglavilo.
Vozio ga prekjuèe, juèe, sve bilo ok, mada je jutros ba¹ bilo hladno, a kisnuo celu noæ... popustio je posle par minuta i par stotina metara, taènije kada sam iza¹ao iz vrtiæa i krenuo na posao, sve bilo ok.

Kostić

pazi da ti ne procure klipovi ako menja¹ ploèice kad je ladno jer ako samo trun nakrivi¹ klip mo¾e da procuri jer su gumice verovatno stare. ako ga ne vozi¹ stiskaj s vremena ( svaki dan po pe¹es puta onako u mestu) na vreme koènicu u mestu pa neæe da glavi. kad je prljavo i masno oko samog klipa uvati zapek pa otpusti posle drkanja poluge

Kostić

Citat: mkt poslato 05 Decembar, 2018, 13:31
meni se to desava sa prednjom samo kad je temperatura ispod7-8 stepeni, cistili smo celjusti itd
bukvalno ne mogu da pomerim motor, tek posle malo voznje se raskrave i sve ok
preko leta nema problema
bem li ga sta je

zaledila ti afrika :)