Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Da kupujem auto da bih podigao motor... ti nisi bas u vinklu :)

Hattrick


Kostić

#8442
nije 200 kila na grani ako ti je motor na æopavoj a nije ni ako je na ¹tenderu a i da jeste ne fali mu ni¹ta. gore je kad stave omèe na heblove pa ga di¾u uvis

izraèunjaj koj nagib treba da bude da bi dobijo potisak od jedan kilogram na taèku ц, ja numem ;D

a je zadnji toèak, b je æopava, c je what we need to know




Kostić

Citat: Glava Dole poslato 20 Oktobar, 2018, 03:12
Da kupujem auto da bih podigao motor... ti nisi bas u vinklu :)

lak¹e ti je da kupi¹ samo dizalicu za trista dinara :)

Kostić

posle mi izraèunaj koliko kilograma na prenjoj osovini stoji na vagici na visini od 10 cma, (poturi vagu ispod osovina tj toæka) a potom na visini od jednog metra, pa na visini kad ti motor doðe u balans




Kostić

#8445
200 kila nije pa da arhimed pojebe èarobnjaka iz oza sa sve sne¾anom bez ijednog patuljka :)

i koj motor lak¹e digne¹ na toæak, gornjecrtièni ili donjecrtièni :)




Hurricane

Auto dizalica ona zabasta i bez brige, pa kako drugacije ljudi menjaju prednju gumu kad nema prednji stender

Ja sam video dignutih motora na granu ili ram ne znam broj ali jos nisam video nikog da radi ovako

Ali to je Milos nas, ovako on radi  ;D

Ja ne volim da vidim da motor lezi, sve bih pokusao pre

Kostić

#8447
e ljudi, ne¹to me napalo da zapitkujem od jutros, pa reko aj i laziæa da pitam da mi prevede ¹ta je pisac ovoga teo da ka¾e, a napravio èoek pola avijona. ne znam samo kako je iko leteo u njemu ako su ga vaki sklapali :)

inaèe sam poèetak pedesetih je u pitanju, be¹e i neki radiotehnikum zemun. mda, majku im jebem komunjistièku nepismenu :)




crnjak ¹to su nam taki nepismenjakoviæi i nebo èuvali kad smo bili u jajija æalaca pa nadalje... :)




Kostić

a ono ¹to na¹ ðole reèe, jedan partizan drugi èedica. i ovi moji isto, ovaj leteæi se prodo komunjarama zarad avijona, onaj drugi noso kokarde na glavi jurila ga narodna milicija. æopa ga jebavo ¹to nije teo u partiju pa digo sidro iz avala filma i oti¹o u ¹ofere, al dodu¹e u one retke, ¹to se tra¾e za vangabarite pa opet novine pisale i o njemu sedamdesetih.

ah da imali smo mi mlogo nepismenih i jednu ureðenu dr¾avu. sad imamo viæu trobrzinca u baletnkama i ¹majserom, tragedije pogibije pelene i plaè. i niðe bez kacige




Hurricane

Alo ludjane, gde si ovde bas nasao o tome pored toliko drugih promasenih tema?




Kostić


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

@kosticu... naucnice... zamisli motor kao klackalicu a grane onda kao centralni deo preko kog hoces da prevagnes nakon sto ga popnes na kamen pa se naslonis pozadi kako kazes bese... kako pozadi pritisnes tako se na granama smanji pritisak... i uopste ne trpe punu tezinu... tako je... njutne, ti li si? :)

@hurri da li izdrzavaju je vec drugo pitanje, ocigledno da mogu da istrpe i tih 150-200kg ali mi je to nesigurno i sto se stabilnosti tice... ovako bar u zemlju ne moze da propadne ako nista drugo :)

EDIT: a sto se ovoga tice...

Citat: kosta66 poslato 20 Oktobar, 2018, 08:23
Citat: Glava Dole poslato 20 Oktobar, 2018, 03:12
Da kupujem auto da bih podigao motor... ti nisi bas u vinklu :)

lak¹e ti je da kupi¹ samo dizalicu za trista dinara :)

! No longer available

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kostić

neæe¹ da ga stavlja¹ na vagu, nego ispred pa æe manje optereæenje da bude na grani a veæe na zadnjem toèku: varijanta ¹tender - kamen. varijanta trougao aj ne laprdaj nego raèunaj

Kostić

ukurac sve sam pozaboravljo. ima¹ vertikalni presek - te¾i¹te i ima¹ horizontalni presek - te¾i¹te. ima¹ i visinu objekta. ako objekat naginje¹ na taèku a i b, taèka c ima sve manje optereæenje zavisno od ugla naginjanja. inaèe oslanjanje objekta na jednu taèku - 200 kila, na dve 100 + 100, na tri 66 zarez 6 skoro sedam kila, ne?

Glava Dole

#8456
Pa zavisi kako rasporedis tezinu covece... u slucaju grana najveci deo mase trpe one jer su manje-vise u poziciji centralnog stendera. Pa neka je i 130 od 200kg, malo li je s obzirom da se pozadi drze samo na jednom tankom limu i da mogu da se saviju sistemom poluge... zasto bih razmisljao i lupao glavu kad ne moram? A o copavoj tek da ne pricam, ako je ne bih polomio onda bih je sigurno bar razglavio 99%.... ovako cak nisam morao ni oklope da skidam... obrnem,podignem... kad je padao u hodu ovako uz kilavljenje, meko spustanje, mu dodje pesma... ulje na svom mestu, malo prosuto goriva kolko iz karba(za mozda 2km) i to je sve... jel to tragedija? Bolje da sam ga unakazio po kamenju i strepeo dal ce da ljosne? I pritom cimao nekog da mi izigrava drzac dok se ja igram sa limcicem? Ovako je najprostije i najjednostavnije u mom slucaju i dostav ise sa tim... posao odavno gotov, samo da podsetim... nakrivi kapu i uzivaj covece, mani me racuna, toga mi je vec preko glave za jos dva zivota, za toliko imam logiku i procenu i vrlo dobro poznajem svoj motor i njegove oslonce, gd eje koliko tezak a gde slab.

EDIT: jbg pretera ga malo i ja, ne zameri, al ako ne mozes da se nasmejes onda bar nemoj da se... me nerviras :D E sad vidis kako je ljudima kad napises pametovanje od 16 nepovezanih postova?

P.S. Ti si bese onaj sto svaki drugi dan pravi selfije sa oborenim motorom pored puta pa se duri kad mu kazu da nije bas u vinklu? A ja sam cak i retrovizor odvio a za maske me boli kurac jer su vec polomljene i ogrebane na toj strani a spustam ga na travu, nema nikakve promene bukvalno... da je trebalo ne bi bilo problem da odvijem jos par srafova i skinem i oklop ali nije. Jasnije sad? Samo nek je on blago meni ziv i zdrav pa nek se izlezava bilo svesno ili nesvesno, namerno ili nenamerno, hodu ili mestu... :) U sred subote mi spominjes proracune... sad mora se smirujem pivom :)

EDIT 2: evo i crteza, uproscenog ;)


Kostić

mrzi me sad da èitam ovo tvoje pismo posle æu. nego, oslonac na tri taèke milo¹e. 3 (slovima tri) taèke. ako je objekat jednak proporcijama oslonac na sve tri taèke æe da bude jednak. ako te¾i¹te objekta nije u vartikalno horizontalom balansu dve taèke æe da nose veæi teret od treæe. motor je jako te¹ko izraèunati, al ako ga nagne¹ na æopavu i zadnji toèak pod uglom od recimo 40 stepeni, kamen ispod grane æe da ima manje optereæenje od 66,6 kila

Kostić

i na ovoj tvojoj slici nisi prikazao balans pa je nemoguæe odrediti raspored te¾ine

Glava Dole

pa ko sta uopste racuna bukvalisto? Lupio sam 200kg jer je motor tezak 195kg po specifikaciji... ne gledam u gram gde sta naleze....  [facepalm]