Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 51 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane


mrle

kosta, da li ti se pojela ona peèurka na kvaèilu ¹to ide u korpu  ili ona poluga ¹to se obræe kada stisne¹ kvaèilo, pa ona vrhom po peèurki odvoji kvaèilo?
Tebo kvaèilo na sajlu?

krsta63

Citat: kosta66 poslato 05 Oktobar, 2018, 10:38
¹ipka kvaèija. to je jedan mali mr¹avi kurèiæ koji gura kvaèilo. ima klipèiæ pa ¹ipka pa neki kurac u koj gura ;D to se de¹ava na motorima koji su stari ko biblija a jedva i¹li do pijace ;D razmi¹ljam da turim mikro podlogu ispred klipa ima fore da ne ispadne ili da pravim kod nekog strugara al mora kaljena. ova se izlizala jedno po milimetra mo¾da i ceo
To se desava kada izgubi¹ metalnu kuglicu koja ide izmeðu ¹ipkice i potiskivaca unutarnjeg sklopa korpe, ¹ipkica se rotira i trosi na krajevima. Brzo æe da ti spali i semering kroz koji prolazi ¹ipokica pa æe i uljence da poène da izbacije. A retko kada (a to je kod tebe moguæe  :( tj kod tebe je sve moguæe ) mo¾e da se desi da je i sipkica toliko iskrivljena pa se glavi unutar osovine menjaèa i tro¹i na krajevima.....

Kostić

hidraulika je al skinuæu pa æu da slikam al èini mi se da ja nisam izgubio kuglicu al je nisam ni video kad sam skidao da vidim dal je sve ok. ako stoi unutra prema agregatu onda je i dalje tamo a ako nije onda je neko pre mene izgubio. æu skinem pa vidim ¹ipka nije kriva samo je malo potro¹ena na vrhu. po mm-a

Kostić

ako nije peèurka malo potro¹ena onda jebemliga mo¾da korpa. kad stavim ¹telung poluge kvaèila na 1 to najveæi hod ne odvaja lepo nego stavim polse jedan na greben pa hod ode jo¹ mm napred i onda je ok. amo ¹ta je peèurka ili unutra korpa. ulje ne curi sve je kako treba s polugom ne curi ni klip




Lazic


Kostić

ako treba dima kuglicu izmeðu peèurke i ¹ipke onda je nema. ja nisam izgubio ni¹ta, tako je od kako sam kupio motor. ako treba dima gde da naðem

Lazic


Kostić

od izgleda do treba je cela jedna filozofija, aj da èujemo ¹ta ka¾u oni koji zasigurno znaju. ako treba da uturavam, ako ne treba da varnem peèurku za pola mm ili da ubacim podlo¹ku od pola milimetra milimetar

Hurricane

a ¹ta je ovo u deklici klipa ¹to si skinuo?

meni lièi na kuglicu


lord_oblivion

Bolje manual u ruke pa vidi dal ide kuglica i turi jednu ako treba, ¹to bud¾iti podlo¹ke i kurcepalce.

On topic - oterao majstoru da sredi karburatore i podesi sve na standard. Sad nemam ler, obrtaji igraju kako hoæe, dobio i knedlicu na poèetku gasa, gasi se na leru  [prebicute]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

¹to dira¹ ako radi

koji majstor te je pustio da ti se na leru gasi, daj da ga linèujemo  ;D

mrle

Citat: Hurricane poslato 05 Oktobar, 2018, 14:26
¹to dira¹ ako radi

koji majstor te je pustio da ti se na leru gasi, daj da ga linèujemo  ;D

tako smo mogli i nas dvojica da mu namestimo.

Hurricane


lord_oblivion

Diram jer vraæam standardni filter umesto KN koji nije za pra¹inarenje i jer sam zapu¹io lonac db kilerom i jer je curkalo gorivo na dihtung lonèeta i jer je potro¹nja bila izmeðu 6 i 9 litara u re¾imu 90-100 kmh.

Verovatno su flan¹ne pustile fal¹ vazduh u procesu skidanja i vraæanja al ovaj to 'nije primetio'.
Elem, sutra æu to sve da doteram sa drugarom natenane.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle


Kostić

ta kuglica stoji u klipu koji gura polugu a ako sam ja dobro razumeo krstu, ka¾e da unutra ima kuglica. e sad, ¹ipka neæe napolje vadi se na unutra. izgleda. pa ne mogu da proverim ako ne skinem dekl, a ako skinem dekl mor ispa¹tam ulje a mrzi me. èekamo krstu da pojasni, do¹o bacio kosku i pobego ;D

mrle

ne mora¹, obori¹ motor ¹to vi¹e na drugu stranu od dekle.

Kostić

jes ti rasturo, jel ima kuglica unutra?

Kostić

Citat: Hurricane poslato 05 Oktobar, 2018, 11:16
Znaèi zikser ipak bolji od dziksera

od srada nema bolje ;D ovom nisam radio ni¹ta zlo ja¹em ga na 2k ko baba da du¾e potraje. dobro ponekad zapnem al jako retko. srad je trpeo svakodnevno muèenje ;D