Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 39 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 13 Septembar, 2018, 00:42
Kakav ti sraf treba?
[rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce] :-[

Ma znam gde ima da se kupi(300 metara od moje kuæe), al' me nikako nije put naneo i stvarno mi prija bez njih... Par puta mi se de¹avalo ranijih godina da posle padanja vozim sa jednim, definitivno je bilo lep¹e sa oba, al' sad mi je do jaja bez... :o ;D

mrle

dao meni Mi¹ko dve sirene pre dva meseca, jo¹ nisam zamenio. moja se tako pona¹ala i crkla na kraju. Nekad kao ne¹to malo zvizne, ali uglavnom ne radi.

Hurricane

...verovatno je crkla kad je povezivao na ups

Glava Dole

Nemoj da obracas paznju na to kako radi bez svetla, svakako uvek vozis pod svetlima tako da nasteluj da pod svetlima i gasom odrzava oko 14 i sta te briga kolko puni na leru, sumnjam da vozis i na leru :D Merili smo ga kod Gorana, sve bilo super kolko se secam, i juga je bio tu, nije spustao ispod 14 ako se dobro secam pod gasom a u leru drzao nekih 14.8 il tako nesto bese sto je u okvirima service manula, jedino ako nije nesto riknulo onda kad ti se polomila klema pa je vozen bez akumulatora maltene mada ne bi trebalo :D Kod mene npr raste sa obrtajima a bolje je da malo opadne nego nakucava 15,5 kad ga stisnes :D I kod juge je ako se secam isto tako nesto slicno radio, zavisi od reglera do reglera al i neki fabricki isto tako malo obaraju napon sa dodavanjem gasa. A to zasto raste kad se upale svetla sam ti vec objasnjavao, zbog pada napona na kontrolnoj zici :D Tad je bilo sve super, jedino ako nije nesto za jednu fazu samo u njemu crklo npr mada ne verujem, ne bi mogao da kuca onda i 16 u leru kad mu akas potenciometar :D Kakvo stelovanje za grad i otvoreno, ubodi neku srednju vrednost na srednjim obrtajima pod svetlom(sta bi da se autoamatski pale kao kod mene :D ) i ne beri brigu ;)

Lazic

Jesam pa mi presu¹io akumulator... :D









Citat: Hurricane poslato 13 Septembar, 2018, 10:29
...verovatno je crkla kad je povezivao na ups
©to bi crkla sirena od punog akumulatora?

Glava Dole

Zar nije bilo price da si tad dolio vodu u zatvoren gel akumulator al da je u pitanju bila klema koja ti je ostala u ruci? :D

Lazic

Nije bre gel, obièan... Ima poklopac koji se otvara i mo¾e da se dospe teènost, a pi¹e da je "sealed" i da nikako ne sme da se otvara i dosipa teènost... A bio suv pa ti vidi ko je tu lud...


E da, delimièno je re¹ena misterija, jedna od onih ¾ica ispod silikona je uspela da se progura do dr¾aèa akumulatora i da malo varnièi na masu... :o Danas sam se lepo nagurao motora... Upalio jutros kad sam krenuo na posao, upalio oko 2 kad sam krenuo po gejmobil, pre¹ao 1 km, posle 15 minuta ga ponovo upalio normalno, pre¹ao jo¹ 1 km, posle minut ga upalio normalno, pre¹ao 10km i tu mu je bio kraj, ni da bekne... Po¹to sam naravno bio na ravnom, morao sam da u¾ickam guranje, al' sam prvo trèao levo desno po pumpi k'o budala poku¹avajuæi sam... :o ;D

Kad sam kuæi krenuo da ga skinem èuo da ne¹to kao malo varnièi ispod dr¾aèa i onda video da je malo provirila ¾ica... :o ;D [facepalm] Sutra æu da vidim da li je regler pre¾iveo... ;D

Akumulator jeste pretekao, puni se lepo i sporo... ;D

E da, o¹acovao sam da ako odseèem prednju stranu le¾i¹ta za akumulator, moæi æe da stanu 2 od upsa od po 7ah... :o ;D Zlu ne trebalo... :D

Glava Dole


Gavrolini

I meni nesto sirena mjauce. Nekad zasvira lepo a nekad jedva skikne

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 13 Septembar, 2018, 20:22
Nije bre gel, obièan... Ima poklopac koji se otvara i mo¾e da se dospe teènost, a pi¹e da je "sealed" i da nikako ne sme da se otvara i dosipa teènost... A bio suv pa ti vidi ko je tu lud...


E da, delimièno je re¹ena misterija, jedna od onih ¾ica ispod silikona je uspela da se progura do dr¾aèa akumulatora i da malo varnièi na masu... :o Danas sam se lepo nagurao motora... Upalio jutros kad sam krenuo na posao, upalio oko 2 kad sam krenuo po gejmobil, pre¹ao 1 km, posle 15 minuta ga ponovo upalio normalno, pre¹ao jo¹ 1 km, posle minut ga upalio normalno, pre¹ao 10km i tu mu je bio kraj, ni da bekne... Po¹to sam naravno bio na ravnom, morao sam da u¾ickam guranje, al' sam prvo trèao levo desno po pumpi k'o budala poku¹avajuæi sam... :o ;D

Kad sam kuæi krenuo da ga skinem èuo da ne¹to kao malo varnièi ispod dr¾aèa i onda video da je malo provirila ¾ica... :o ;D [facepalm] Sutra æu da vidim da li je regler pre¾iveo... ;D

Akumulator jeste pretekao, puni se lepo i sporo... ;D

E da, o¹acovao sam da ako odseèem prednju stranu le¾i¹ta za akumulator, moæi æe da stanu 2 od upsa od po 7ah... :o ;D Zlu ne trebalo... :D
u beli obicni se doliva tecnost...ovi neprovidni crni su agm i ne doliva se jer je tecnost zarobljena u vati i deluje da nedostaje tecnosti ...gel su sivi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Nije moj agm, pisalo bi bre... I kako je poèeo da pali èim sam sipao malo vode...? I za¹to su stavili poklopac koji mo¾e da se skine, a nema neka nalepnica preko da spreèi korisnika...

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 30 Avgust, 2018, 15:28
Nisam danas nego prekjuèe ali zaboravio da napi¹em... 3 nedelje nisam palio motor osim ¹to sam posle dve jedan dan oti¹ao do æaleta u Obrenovac i tad klepetalo upalio na kvrc... Proðe od tada jo¹ 10-ak dana i ono famozno zahlaðenje u ponedeljak, u utorak ujutru ni da zavergla, ¹ta je sad koji moj? Upalio niz ulicu, do¹ao na posao probam da zaverglam, samo je mjauknuo... Uzeo jednu bateriju od ups-a povezao i upali... Gledam napon, puni Milo¹ev regler lepo... Skinem akumulator, odnesem u kancelariju, otvorim ga, naravno suv k'o barut, a pi¹e na njemu da se ne nikako ne otvara i ne dopunjava teènost... I ¹ta sad, da kupim nov, jel? Siðem u Aman, kupim 2 litra destilovane vode i dopunim æelije... Nisam imao nikakav punjaè, ¹ta je tu je... Krenem da ga motiram kad mi ostade plus klema u ruci, u mamu ti, u tom zecu je grmeo èuè... :D

Pri tome, sve to u ¾urbi jer sam kasnio na sastanak sa limarom blizu Alje(u tri lepe pm), gejmobil kuæi a ja u firmi... :o

Seci klemu, vezuj ¾ice oko ¹rafa, kontakt, upali na kvrc... :o Samo ¹to sam mu dolio vodu... :o Spakovao sve nazad na brzaka i gaasss... ;D

Sad moram da napravim klemu kako treba, al' da malo proðe vruæina... :D

A zaboravio na otpalu klemu? :D

Lazic

Ma klemu sam zamenio i zalemio jo¹ pre 5-6 dana, jes' da nije ba¹ debela k'o fabrièka, ali ceo spoj sam zalio kalajem... :D

Kostić

potro¹ijo 400 dinara na pranje, glanco felne ;D

ok, ok, idem da se ubijem

Lazic

Èek bre deda, jel to tvoj auto ili od tvog deteta...? :o ;D

Kostić

motor sam prao! posle za kaznu dva kruga po ko¹u da se isprlja ;D

vozio nas danas mlaði s pe¾ovom dva kruga po ko¹u sav sam se isprepadao  ;D

MIGE


mali_zmaj

nisam na motoru,nego na autu..,sad napokon imam ispravan mikroprekidac gepek vrata!!  valjda ce prezivjeti nase autopraone,tj. radnike na istom!!
jin-jang

Kostić

Citat: MIGE poslato 16 Septembar, 2018, 20:46
da dodjem sa zucom na crtu?  :)

ne mo¾e na crtu preusko je al ajmo na vreme ;D povedemo laziæa i ho¹taplera da mere, oni su izgleda najmerodavniji :)

e, jel se i tvoj kad ga jednim prednjim popne¹ na iviènjak, zadnji podigne u vazduh? ovaj ima hod ako ima 5 cma ne znam jel tako treba il je to neko ¹telovo, pa kad parkiram na pola visi mi zadnji toèak jebo pe¾ova

Kostić