Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 49 gostiju pregledaju ovu temu.

stilgar

#8240
Citat: Gavrolini poslato 11 Septembar, 2018, 22:12
Ova par dana drzi. Jedino su krace cevcice pa je rezerva verovatno dosta manja. Mada svejedno retko kad prebacujem na rezervu
Setio se deda 😀 skinuli smo kinesku koja je pojela one male prstecice na rupama pa nije dobro dihtovala i zatvarala gorivo. Kad sam kupio suzuki koji je stajao od 2006te, i kad je cluch&brake sredio rezervoar prvo sam remontovo orginalnu slavinu na kojoj se saito set gumica pojeo, sledece brzinsko resenje je bila ova kineska slavina koja nije drzala 10 dana. to lako proveris posle 10-15 dana stavis slavinu na off i skines crevo sa karba ili slavine gde ti je zgodnije. Problem sa slavinom sam resio vracanjem orginalne membrane a kod Bokilica posle sredjivanja karbova na moje insistiranje i radi mirnog sna stavljena je jedan obicna on/off slavina :)

ovo je ta kineska od 5 dolara.

Gavrolini


Hurricane

Citat: stilgar poslato 12 Septembar, 2018, 00:30
Citat: Gavrolini poslato 11 Septembar, 2018, 22:12
Ova par dana drzi. Jedino su krace cevcice pa je rezerva verovatno dosta manja. Mada svejedno retko kad prebacujem na rezervu
Setio se deda 😀 skinuli smo kinesku koja je pojela one male prstecice na rupama pa nije dobro dihtovala i zatvarala gorivo. Kad sam kupio suzuki koji je stajao od 2006te, i kad je cluch&brake sredio rezervoar prvo sam remontovo orginalnu slavinu na kojoj se saito set gumica pojeo, sledece brzinsko resenje je bila ova kineska slavina koja nije drzala 10 dana. to lako proveris posle 10-15 dana stavis slavinu na off i skines crevo sa karba ili slavine gde ti je zgodnije. Problem sa slavinom sam resio vracanjem orginalne membrane a kod Bokilica posle sredjivanja karbova na moje insistiranje i radi mirnog sna stavljena je jedan obicna on/off slavina :)


Za rad mirnog sna a i uopste najbolje je dodati el. ventil

...slavina uvek na really sporty i ne razmisljas vise o napajanju gorivom

stilgar

Citat: Gavrolini poslato 12 Septembar, 2018, 01:09
Nije kod mene takva gumica
ma daj boze da ti radi kako treba al proveri ipak za koju nedelju.

stilgar

Citat: Hurricane poslato 12 Septembar, 2018, 01:50
Citat: stilgar poslato 12 Septembar, 2018, 00:30
Citat: Gavrolini poslato 11 Septembar, 2018, 22:12
Ova par dana drzi. Jedino su krace cevcice pa je rezerva verovatno dosta manja. Mada svejedno retko kad prebacujem na rezervu
Setio se deda 😀 skinuli smo kinesku koja je pojela one male prstecice na rupama pa nije dobro dihtovala i zatvarala gorivo. Kad sam kupio suzuki koji je stajao od 2006te, i kad je cluch&brake sredio rezervoar prvo sam remontovo orginalnu slavinu na kojoj se saito set gumica pojeo, sledece brzinsko resenje je bila ova kineska slavina koja nije drzala 10 dana. to lako proveris posle 10-15 dana stavis slavinu na off i skines crevo sa karba ili slavine gde ti je zgodnije. Problem sa slavinom sam resio vracanjem orginalne membrane a kod Bokilica posle sredjivanja karbova na moje insistiranje i radi mirnog sna stavljena je jedan obicna on/off slavina :)


Za rad mirnog sna a i uopste najbolje je dodati el. ventil

...slavina uvek na really sporty i ne razmisljas vise o napajanju gorivom
nema gde da se montira elektroventil kod suzane reko mi Bokilic. slikacu sutra resenje pa cu okaciti, sredio je on karbove sve ok al ja reko nece da smeta jos jedna :)

Kostić

ako stavi¹ gumicu u ¾ljeb zajebaæe¹ se navuci ja na slavinu pa gurni u le¾i¹te ova ti se iskrivila jer je spala pa se zgu¾vala u ¾ljebu

Taraba

ja sam to govno napravio od neke gume za biciklu na DR350.
Jedva sam zatvorio slavinicu al nije curila vise nikada.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hurricane

Citat: kosta66 poslato 12 Septembar, 2018, 05:31
ako stavi¹ gumicu u ¾ljeb zajebaæe¹ se navuci ja na slavinu pa gurni u le¾i¹te ova ti se iskrivila jer je spala pa se zgu¾vala u ¾ljebu

Cenis da je spala pa se iskrivila gurnuta u leziste jer se zguzvala stavljena u zLJeb, gumica?

Vrlo moguce

Alkosu  [rofl]

Kostić

ja sam skoro rasturio slavinu da vidim ¹to mi ne radi rezerva pa ona velka prstenasta, vratio unutra ono curi posle malo mozgao i svatio da se navlaèi na slavinu pa se gurne. jebiga ako je na to misleo a mo¾da i nije ;D

Glava Dole

#8249
Citat: FJCharlie poslato 11 Septembar, 2018, 18:46
...Zamenili smo lanac i lancanike - kako se oseti razlika stari i novi lanac to je nesto neverovatno!...

Nisam ja dzabe par puta pisao sa odusevljenjem... nisam mogao da prepoznam motor :D Lakse se salta, bez kvacila sad ko da je automatik, neuporedivo manje trza kad se vozi malim gasom... ide glatko ko ladja :D



Sto se slavine tice to je na oko kao ona koju mi je poklonio motoklasik, preslikana, cak i raspon srafova deluje isto.
Ja je nikad i ne zatvaram jer joj rucka kraca od originalne pa mi zajebano da je dohvatim a kad sam imao onih problema sa gorivom video sam da apsolutno nema potrebe. Dok pumpa ne nadruka i sa vise od pola rezervoara su karboni ostajali suvi ko barut i nakon sto prenoci motor a u novu pumpu sam pokusavao da duvam na ulazno crevo i ne pusta ni mrvicu vazduha. Sa starom sam ranije uporedjivao potrosnju i kad je redovno zatvaram i kad je uopste ne zatvaram i nisam primetio nikakvu razliku tako da novu vise ne cackam. Par meseci vec nema problema. Prvi put sam je zatvorio sad skoro kad sam skidao rezervoar i deluje da je utegnuta ko pracka, zatvara, sve u redu... sta znam... moguce da su loseg kvaliteta pa brzo stradaju ako se cesto akaju, ko ce ga znati... malo mi neverovatno da gumice nisu testirali na benzin, pre ce biti da se brzo ostete mehanicki.




mrle

nisam nikad na ZZR dotezao lanac, bojim se da mi toèak ne ode ukrivo...

Bishke

You should do one thing every day that scares you

stilgar


mrle

Citat: Bishke poslato 12 Septembar, 2018, 14:01
nije tocak....
Tabla je malo ukrivo
ma zajebaæu ne¹to, sigurno.

nego koje sveæice da stavim na ZZR? Preporuka.

stilgar

Citat: mrle poslato 12 Septembar, 2018, 15:00
Citat: Bishke poslato 12 Septembar, 2018, 14:01
nije tocak....
Tabla je malo ukrivo
ma zajebaæu ne¹to, sigurno.

nego koje sveæice da stavim na ZZR? Preporuka.
one koje su navedene u manualu, samo ne NGK nego Denso :)

bigbad86


Kostić

#8256
meni slavina stoji otvorena od kako sam popravio rezervu ima mesec dana u ni¹ta ne preliva i ne curi al se i slabo vozim

mrle sveæice ima¹ u lav autu gore na ibarskoj kod semafora bele vode. kad sam poslednji put kupovao be¹u 750 dinara komad ngk rade kako treba imam ih i dan danas

mali_zmaj

Kupio malu pumpu,ali onu elektricnu,i set za cepovanje!!  He he ,dabogda mi ne trebala nikad!!!!
jin-jang

Lazic

#8258
Citat: kosta66 poslato 12 Septembar, 2018, 21:08
meni slavina stoji otvorena od kako sam popravio rezervu ima mesec dana u ni¹ta ne preliva i ne curi al se i slabo vozim

mrle sveæice ima¹ u lav autu gore na ibarskoj kod semafora bele vode. kad sam poslednji put kupovao be¹u 750 dinara komad ngk rade kako treba imam ih i dan danas
3000 za sveæice... :o ??? Pa dobro majka mu stara, ako nema jeftinijih a da isto rade, poje¹æu Mrletovu Kawu sa sve vezicama koje mu dr¾e oklope... :o ;D






Nego, ajde da opet uposlim trust mozgova... ;D

Èek prvo, ¹ta sam radio na motoru ovih dana... Pre nekog vremena slomim jedan ¹raf od tegiæa na neki kamionet, sutradan skinuo i drugi tegiæ dok ne kupim ¹raf, obio 6 gvo¾ðara nema ¹rafa koji meni treba, u meðuvremenu skapirao da nikad nisam vozio bez tegiæa i da osim ¹to se lak¹e provlaèim, mnogo mi se vi¹e sviða kako se sad pona¹a u vo¾nji i vi¹e mi se ne javlja lelujanje koje je bilo redovno na preko 140 a koje sam povezivao sa velikim koferom... Onda je poèela da mi zamire sirena, kao da je acc prazan(¹to je i bio), ali vi¹e nije... Pomislio sam da je mo¾da majkao Milo¹ev neuni¹tivi regler, al' nije... Mo¾da sam malo ujebao nov acc vi¹im naponom punjenja, al' sam prilikom merenja ustanovio da ima neki "problem"... Generalno se pona¹a kontra od normalnih reglera(ba¹ èudno za mene), najvi¹i mu je napon na leru pa sa obrtajima opada i kad ukljuèim far, umesto da opadne, poraste... :o

Elem, po¹to je Milo¹ predvideo pode¹avanje i stavio trimer to izgleda ovako... Ako na leru puni sa 15V, na oko 6000 obrtaja hoæe da padne i ispod 13, ¹to definitivno ne valja za put... Ako ga na 6000 na¹telujem da daje 14V, na leru ide preko 16... Ako ga na leru namestim na 14, onda na 6k uop¹te ne puni, èak deluje kao da prazni... E sad, po gradu retko prelazim 7-8k i to na kratko tako da u su¹tini prepunjavam acc, ¹to sam i empirijski ustanovio pre 10-ak dana jer je bio suv k'o barut i morao da palim na gurku... Kad sam dosuo vodu poèeo je sam da pali... Jedino ¹to mi pada na pamet je da ga ¹telujem odvojeno za grad i put... :o ;D


Nego, nisam za to hteo da uposlim trust mozgova... ;D

©ta da radim sa sirenom, ne sti¾e dovoljno struje do nje... Plus je nekad i¹ao direktno sa + kleme preko releja, - ide sa prekidaèa... Relej zarðao pa sam ga izbacio, sad ima deb'o kabl direktno... Sirena definitivno radi k'o blesava, probao je na bateriji od ups-a u kancelariji, popla¹io ceo sprat... Poèela je da kilavi od kad je i acc okilavio... Al' ujutru pali normalno... Ranije sam po jaèini sirene mogao prilièno dobro da ocenim stanje napunjenosti akumulatora, tj ako je kilavila, kilavo je palio... Nisam probao sa novim akumulatorom i sa drugom sirenom, i nisam rasturio prekidaè da proverim da nije on oksidisao pa jebucka...

Da, kad zatrubim padne napon za 1.5-2 V i to na klemama od akumulatora... :o Al' ajde, kompresor je...

Gavrolini