Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 52 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

promenio sve tecnosti, kocionu antifriz i ulje
bobane rep je smesan koliko je mali pa za biciklu stopaljka treba veca da bude, al ko ga jebe radi posao, slikacu

http://s9.postimg.cc/pp8s82ufj/20180525_134114.jpg
http://s9.postimg.cc/ozpzvq1lr/20180525_134435.jpg
http://s9.postimg.cc/553y9m1tr/20180525_134601.jpg

Andreja

@Glava Dole, nisi trebao da roka¹ ulje na novu sajlu, bespotrebno je, sad æe da se lepi koje¹ta na nju... Nauljivanje praktikujem samo kad staru sajlu otpeknem pa da je malo oporavim :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Moguce al racunam da i nova nema sanse da lakse ide na suvo nego sa uljem :) I ako je tako to se sigurno nece skoro desiti a nije nista sto malo uspricavanja benzina pa onda opet ulja ne moze da resi :D

Inace, koja je to razlika u hvatanju, dva puta mi se umalo nije ugasio malo pre jer se zaboravim pa iz mesta krecem po starom... ne zbog visine hvatanja nego zbog nagloce hvatanja, sad vise cimne(ono nista nista pa uhvati). A stara nije ni u najavi da pukne... dal je elasticnija il zato sto je ova cista i sveze podmazana a ona blago spekla... bem li ga sta se tu desilo al jos krug-dva i zaboravicu na stari nacin hvatanja :D

mkt


PECA BMW

Citat: Glava Dole poslato 26 Maj, 2018, 14:39
Moguce al racunam da i nova nema sanse da lakse ide na suvo nego sa uljem :) I ako je tako to se sigurno nece skoro desiti a nije nista sto malo uspricavanja benzina pa onda opet ulja ne moze da resi :D

Inace, koja je to razlika u hvatanju, dva puta mi se umalo nije ugasio malo pre jer se zaboravim pa iz mesta krecem po starom... ne zbog visine hvatanja nego zbog nagloce hvatanja, sad vise cimne(ono nista nista pa uhvati). A stara nije ni u najavi da pukne... dal je elasticnija il zato sto je ova cista i sveze podmazana a ona blago spekla... bem li ga sta se tu desilo al jos krug-dva i zaboravicu na stari nacin hvatanja :D

Naprotiv , lakse ide dok je suva , i sve dok ne udje voda u nju je bolje da se ne podmazuje
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Po kojoj to logici metal na metal lakse ide bez ulja nego s njim? Sta ce ti onda motorno ulje? Istoci ga, pazi samo da ti ne udje voda u masinu i radice ti jos bolje :) Jedina logika koja ima smisla je brze lepljenje prljavstine(sto je naveo Andreja) a da lakse ide suva nego podmazana dok je nova nema teoretske sanse. Prkosi svim mogucim zakonima fizike ;)

PECA BMW

Citat: Glava Dole poslato 26 Maj, 2018, 23:31
Po kojoj to logici metal na metal lakse ide bez ulja nego s njim? Sta ce ti onda motorno ulje? Istoci ga, pazi samo da ti ne udje voda u masinu i radice ti jos bolje :) Jedina logika koja ima smisla je lepljenje prljavstine a da lakse ide suva nego podmazana dok je nova nema teoretske sanse.

probaj
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

To na sta ti mislis je efekat koji se oseti samo na skinutoj sajli, stvara se da kazem hidro efekat(ne znam kako bih drugacije nazvao, ulje stvara neki neznatni otpor), nakupljeno ulje mrvu vise "zadrzava sajlu" ali kad je montirana, pod opterecenjem i cvrsto naslonjena uz buzir nema teoretske sanse da lakse klizi suva nego nauljena. U svakom slucaju smatram da nista nisam pogresio i uvazavam vasa misljenja da je mozda bilo i nepotrebno. Ali stetno svakako ne :D

PECA BMW

Ne znam ti ja fiziku , vec mi to samo iskustvo od 20 god prica . Jednom kad podmazes posle mora stalno .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Boban_m

Otkacio se blatobran, pao na tocak i istopio od trenja. Desilo mi se.

Hattrick

Ne vidim ovde nista sto izlazi iz standardnog okvira bitisanja bata Koleta.  :)

Lazic


stilgar

@Glava Dole
Po novom zakonu o saobracaju ako te nahvataju da vozis dok si u zabrani jedina kazna je corka. Da se resis ti te tvoje Jasmine, mnogo te mami, navuci ce te na tanak led qrva 😀

Lazic

©ta bi mu falilo, i æorka je za ljude, a i onako je najdu¾a kazna za prekr¹ajce do 60 dana... :o ;D

Glava Dole

#7835
@stiglar gde bih nasao drugi ovakav, kom znam svaku manu(a od mana ostali jos samo lancanici i lanac), sta sam kad ugradio... kocnice komplet sredjene, nove sajle, karbovi i ocisceni i sinhronizovani, gornji deo masine komplet a jos se i vodi na A2... prodati nju bi bilo 5 puta gore od bilo kakve robije :) Samo nek je ona blizu mene, pokusacu da budem dobar jos malo pa zdravlje boze da ponovo opusteno jasem :)

@naopaki kako ti umes da utesis coveka... :)

lord_oblivion

Ovaj bledoliki mudro prièa.
Ne mora¹ da je proda¹, daj da je neko od nas otera kod sebe, èekaæe te verno u gara¾i :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

#7837
Danas, ojaèanje ve¹anja ¹uspleka, jer ovih dana idemo kod Sebe za novi rolbar. ©rafovi senzora menjaèa se otpustili i zabalavilo ulje, skinuo deklu magneta, oèistio zalio plavim lepkom i ovaj put dobro stegao ¹rafove.

Pre neki dan sanirana jedna napuklina kod flakèiæa levog zadnjeg fuzastera. Skraæena papuèa zadnje koènice.
Pre pre neki dan, ugraðena LED u glavni far.

ps. isto danas, utegao æopavu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hohštapler

..60 dana u zatvoru.. on tako lep i sa uredjenim obrvama...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle

Citat: lord_oblivion poslato 27 Maj, 2018, 21:05
Danas, ojaèanje ve¹anja ¹uspleka, jer ovih dana idemo kod Sebe za novi rolbar. ©rafovi senzora menjaèa se otpustili i zabalavilo ulje, skinuo deklu magneta, oèistio zalio plavim lepkom i ovaj put dobro stegao ¹rafove.

Pre neki dan sanirana jedna napuklina kod flakèiæa levog zadnjeg fuzastera. Skraæena papuèa zadnje koènice.
Pre pre neki dan, ugraðena LED u glavni far.

ps. isto danas, utegao æopavu.
ja veceras, danas na Brdu, u drugoj temi zvao na pivo...
zove me zena, isla do Lekinog, kaze uvek joj iz prve u drugu zaglavi, ostane u leru. Poceo da pokazuje da je u prvoj, a Pulser u leru... hajde znalci ovih kineza, pomoc. Odakle da krenem?