Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 52 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

Izmerih napon na trafiki i kaze 11,70
Uhh nije valljda regler ponovo

Glava Dole

99% da jeste... jbg... bolje nadji neki zamenski od proverenog motora i prevezi nego to oridjiji sranje kad su vec honde poznate po tome :D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mkt

Gde da nadjem taj joskin regler kako se vec zove
I koliko to kosta

misa-pei

Kod Jo¹ke :D :D :D
Ima ih Rajko (Arakis). Mislim da su 50, 60e, nemoj me dr¾ati za reè.
Država je najveći neprijatelj naroda

Hurricane

..vidi sa Darkom, cini mi se da je njemu to bilo nesto aktuelno ovih dana  ;D

mkt


Hohštapler

60e
Ja kupio jedan za "zlunetrebalo" (jedna reè) kad sam kupio VFRa, odma sutradan..
Javi ako ti treba broj ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt

poslao mi je misapei na pp
hvala puno

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mkt



spojio zice ponovo i opet isto,  provozao malo po kraju  i sad drzi 12.40
u voznji 13, 14 na leru 13.50
jbga ne gine mi regler

Boban_m

Stavio rucice kocnice/kvacila na motor. Posto je rucica kvacila bila polomljena prvo sam mislio da stavim OEM, ali iskoce ove na ebay, ista nijansa kao felne. Nije lose.

20180519_140447" border="0

20180519_140428" border="0

UFF

kupio i ja iste za crf
govna kineska ta krvina na poluzi kvacila mi udara u leve komande i ne odvaja kvacilo do kraja a kad nastelijem bude pretegnuto pa mi na punom gasu proklizava lamela
vratio fabricke

Boban_m

Vidis ovaj sraf na donjoj slici? Tu stelujes udaljenost rucice od guvernala. I ja sam preselovao tockic od sajle kvacila, ali nema tu neke nauke, rucica je obicna poluga.

UFF

nastelovao toliko da ako ga pomerim jos malo ispade napolje, i dalje kaci

a pored toga debljina dela rucice koji ide "usta" na motoru je bio 9 a na originalnoj je 7mm pa sam morao da brusim rucicu da bi usao uopste

ko zna mozda je taj prihvat na hondi neko zamenio pa nije originalan

Boban_m

E moguce je to. Ja u pretragu uvijek ubacim godiste i model i obavezno procitam opis, jer prave kinezi za sve modele. Ako ne kaze savrsen fit "bolt on" bas za moj motor ne narucujem.

misa-pei

Miketa, to ti je odlièno! Nije crkao regler. Tera do 14,5, ne prepunjuje, dobija¹ napon koji treba u vo¾nji (13 do 14V). Ja to ne bih dirao. Acc ti dr¾i 12.4 ¹to je opet normalno. Malo koji dr¾i preko toga.Meni nov acc dr¾i toliko, puni do skoro 15v.
Država je najveći neprijatelj naroda

mkt

Ok hvala
Evo ceo dan je stajao i stoji na 12.20 i to je to
Ici cu kod majstora svakako da pregleda

Glava Dole

@Lorde, hahhahah mislim da je malo ljudi koji imaju 00 da montiraju ono moje svemirsko cudo tehnike na svoj motor [rofl]

@mkt, ne zaleci se sa novim reglerom, poslusaj Misu, u pravu je. Ako pod gasom cepa 14 kako kazes(pa verovatno i nesto preko toga kad se lepo dopuni i u vecim obrtajima) sto je u toleranciji a u leru drzi 13,5V sto je odlicno ja za sad tu nista ne bih dir'o ;) Mala je sansa da istovremeno crkne i regler i izgore zice. A izgorele su ti te od faza(desilo se i meni, samo sto su meni satrulile) tako da do reglera nije mogao da se napravi kratak spoj il sta ti vec znam, nema sanse da ga to ikako osteti. Tu bukvalno i da se napravi kratak spoj ne moze da se napravi ikakva steta, osteti stator(a regler tek ne) il sta ti vec znam s obzirom da velika vecina reglera i radi tako sto pravi kratak spoj izmedju faza da bi oborila napon(svi sem cuvenih mosfet reglera tacnije).

Nisi ni prvi ni poslednji kom se taj govnjivi dzek istopio(malo korozije, protice velika struja, los kontakt i ode u 3 lepe). Skini to, prevezi direknto, jos bolje nalemi to kako dolikuje i zastiti od vode termoskupljajucim buzirima i to je veciti spoj.

mkt