Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

#7560
Da ali i osnove 1 na fakultetu samo mnogo naprednije i samim tim jos dosadnije(bas zbog toga jer je neupotrebljivo i za to potpisujem)... sto se u srednjoj radi maltene cele godine ovde se predje za dva predavanje. A ta creva su mojoj glavi, nisu to profesori spominjali ni u srednjoj... na te moje teorije se mrstila i profesorka cak i u srednjoj ali nikad nije poricala(koja je bila vrlo stroga, razredna a oborila je u prvoj 15 ucenika od 30,t acno pola odeljenja, ja sa trojkom bio bukvalno najbolji u odeljenju a pogledao kod kuce nikad nisam svesku, ista me sledece godine iz drugog predmeta molila 2 meseca da spremim 2 lekcije kako treba da ima bar jednu peticu u odeljenju za kraj a ni to nisam hteo [rofl] ) :) Iz drugih predmeta vec dobijao petice i pre kontrolnog pa bio oslobodjen(strucnih) gde su se borili za dvojke... niko nije verovao da ne ucim kod kuce uopste... a iz istorije ceo zivot npr molim za dvojku, jedini predmet iz kog sam imao zakljucenog keca na polugodistu jedne godine :) Dakle teoreticar i bubalica nisam uopste :) Bas zato bukvalno nisam ni jedan drugi fakultet ni pokusao... hteo sam iskljucivo elektrotehniku i nista vise pa se malo zajebao kad sam video da ovde svega nepotrebnog sto je vezano za suvu matematiku i fiziku ima samo struje skoro da nema :)

Nego... specijalno za hostaplera :P  :-* [rofl]


FANTOM

    Pa ti bolje onda da si otisao na baustelu da razvlacis zice iliti postavljas struju za pocetak kao segrt kad te vec zanima praksa. Em bi ti bili puni dzepovi em ne bi imao presiju kako ide fax i bio bi duplo imucniji od vecine vrsnjaka koji idu na faks jer bi radio , a oni bi citali knjigu . Mislim kad si vec rekao da te ne interesuje teorija. Ista akcija drugarov burazer zavrsava srednji i pali nazad u zavicaj kod caleta da radi struju u caletovoj firmi. Kakav crni fax kakvi bakraci da bude parazit jos bar 5 godina po bg jok . A ovako ce vec posle par meseci biti svoj covek sa punim novcanikom od svog rada .

Hurricane

..on topic

..skidao paucinu sa crvenog polja, loma..  ;D

megaidiot

masala... ja sam danas glumio uzornog motociklistu jer su na svaka dva metra postavili pandure, bem li ga sta se desavalo.
Citat: Glava Dole poslato 13 April, 2018, 19:50
hteo sam iskljucivo elektrotehniku i nista vise pa se malo zajebao kad sam video da ovde svega nepotrebnog sto je vezano za suvu matematiku i fiziku ima samo struje skoro da nema :)
pa to ti je bas elektrotehnika. mislio i ja da znam sta je nepotrebno pa sam tek posle shvatio da sam daleko od nekog ko zna dovoljno da moze da kaze sta je nepotrebno.

Lazic

Citat: Hoh¹tapler poslato 13 April, 2018, 19:17
Jeste sine, al si rekao kardinalnu glupos' , da ¾ica ne propu¹ta sve elektrone.
A to nije ba¹tensko crevo, kroz nju ni¹ta ne putuje. El. energija se prenosi po sistemu klempe oglavu "¹alji dalje"... zato i jeste momentalna, jer nema protoka mase...
Ako veæ jesi ¹kolovan, onda dr¾ do sebe i svog znanja, ovako ispada¹ gori od neznalice.
Kad ka¾e¹ momentalna misli¹ na 299.792km/s +/- 0.3%, nadam se...? :)
Da li zna¹ za¹to voda kojom se hlade otvoreni reaktori svetluca plavkasto...? Fenomen je fenomenalan... ;D

megaidiot

e a da vidis u pripjatu radioaktivni somovi koliki rastu
! No longer available

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Provozo danas 4-5km, ni¹ta se jo¹ nije raspalo  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

niki64

Zbog takvih teorija objasnjenja, ja imao problem u srednjoj. Preofa fizike objasnjava kako svetlost u laseru (rubinskoj sipci) putuje pravolinijski napred pa se odbije od ogledala nazad pa opet napred dok neutrefi rupu na polupropusnom ogledalu i izadje u vidu zraka.Pitam ga kako pravolinijski kad je kristal rubina prizma pa se zrak lomi i dobih keca za popravni.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.


niki64

Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Glava Dole

Citat: FANTOM poslato 13 April, 2018, 20:23
    Pa ti bolje onda da si otisao na baustelu da razvlacis zice iliti postavljas struju za pocetak kao segrt kad te vec zanima praksa. Em bi ti bili puni dzepovi em ne bi imao presiju kako ide fax i bio bi duplo imucniji od vecine vrsnjaka koji idu na faks jer bi radio , a oni bi citali knjigu . Mislim kad si vec rekao da te ne interesuje teorija. Ista akcija drugarov burazer zavrsava srednji i pali nazad u zavicaj kod caleta da radi struju u caletovoj firmi. Kakav crni fax kakvi bakraci da bude parazit jos bar 5 godina po bg jok . A ovako ce vec posle par meseci biti svoj covek sa punim novcanikom od svog rada .

A sta ces, treba mi...



...za bolje sutra nadam se :)

Glava Dole

Tacno od 14.3 nije uopste bio paljen(proverio datum poslednjeg klipa, pamtim da je bilo kad sam probao druga podesavanja kamerice)... prst prasine na njemu... slavina bila odvrnuta, aku nije diran i upalio danas ovako:

! No longer available

Vise je ne zavrcem uopste otkad sam imao one pehove sa dovodom goriva i video da je totalno bespotrebno tj da bez pogona pumpe do karburatora ne dolazi ni kap :) Eto, vidi se i ovde, mesec dana sa otvorenom slavinom drezdao a karboni suvi ko barut... pumpa stekce pola sata(nova bucnija al radi za svih 20 dolara... planiram da uzmem i rezervnu za svaki slucaj :) )

Protego mu tockove 30ak km, pustio par puta do 160(tacno se osecam nekako nesigurnije s obzirom koliko ga slabije vozim... ove zabrane su bukvalno kontraproduktivne) ali je prijalo... srce je puno, yamahica samo rezi... za danas mu je dosta :) Morace u perionicu definitivno a pored mehanickih peripetija koje planiram ovih dana bi ga valjalo picnuti malo i vizuelno... bar promeniti ove korodirale srafove nerdjajucim, ofarbati ovaj nosac maske u kokpitu itd :D Ali otom-potom :D Inace planiram i nikako da se nakanim da ga raskupusam i resim te navoje, malo lepse nastelujem ventile i odnesem cep kod strugara da mi napravi adaptere za homemade sinhronizatore... sve radi perfektno sem tog blaaagog traktorisanja na samom vrhu gasa sto nervira jedino u kolonama i malim brzinama :) Al resicemo i to :)

eclipse4

#7573
Citat: megaidiot poslato 13 April, 2018, 22:01
e a da vidis u pripjatu radioaktivni somovi koliki rastu
! No longer available

nisam primetio da umiru...cak sta vise kao da biljkama i zivotinjama radijacija prija.....sve buja tamo,covek je navece zlo u prirodi

a sto se somova tice nista ekstremno nisam video....

Lazic

Ni¹ta ne ¾ivi dovoljno dugo da bi prenelo mutacije...

megaidiot

...a svi naucnici u dokumentarcu celavi i ludi...
Citat: eclipse4 poslato 16 April, 2018, 02:11
a sto se somova tice nista ekstremno nisam video....
ja ih nisam ocekivao uopste, mislio sam da tamo nema nista zivo, ali sta ja znam o radijaciji.

Lazic


Glava Dole

Stigao danas i drugi filter (nisam znao koji je za mene a mrzelo me da rasturam ako ne odgovara) :) Odma zamenio :)

Evo za koliko ne odgovara onaj koji sam prvo porucio i bacio pare(al u svakoj nesreci ima srece... bar ce neko od nasih da se ovajdi od moje greske.... mareskin, daj podatke :D ):




Mrezica je nekad davno postojala i na starom al je ja cviknuo makazama za lim jos kad sam kupio motor da mu povecam protok :D Razmisljao sam i na novom al nema potrebe s obzirom da se vidi iz aviona da ce biti neuporedivo protocniji :D



Tek kad se stavi pored novog se vidi koliko je stari dotrajao(nikad ga nisam menjao, samo izduvavao 2-3 puta kompresorom, to je onaj koji je stigao s motorom):




I legao novi ko dupe na nosu :)




mareskin

Citat: Glava Dole poslato 16 April, 2018, 16:41
...
Evo za koliko ne odgovara onaj koji sam prvo porucio i bacio pare(al u svakoj nesreci ima srece... bar ce neko od nasih da se ovajdi od moje greske.... mareskin, daj podatke :D ):
...

Hvala. Meni za sad ne treba.
Ovaj put æe se neko drugi ovajditi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.