Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: mareskin poslato 12 April, 2018, 19:27
Citat: Hattrick poslato 12 April, 2018, 18:09
Ja kad vidim ove sheme, sve mi se cini da ce da pocne da dimi   :)

Meni se kao laiku èini da su ove dve ¹eme 99.999% iste :D

Na prvoj fali 2V na kontrolnoj zici :D

! No longer available

FJCharlie

Nove shooze za nedelju, konacno krenula sezona

Napred Metzeler RR K1, nazad SC1   :)


Lazic

Citat: Hattrick poslato 12 April, 2018, 18:09
Ja kad vidim ove sheme, sve mi se cini da ce da pocne da dimi   :)
Dan prvi, ne dimi se ni¹ta, al' zamalo izgubih balast od ksenona, na¹ao ga pored motora kako visi... :D Ko zna koliko sam tako vozio... :D

Elem, izduvao kompresorom hladnjak, kad sam posle pogledao, ceo motor bio prekriven pra¹inom... :o Naravno, ventilator vi¹e nije palio, drastièno se manje greje... :o ;D

Glava Dole

Sad trk u jedan krug da zagrejes regler pa na konacno fino stelovanje :)

Lazic

Jesi looood, ne pipam ga do nedelje popodne... ;D

mali_zmaj

#7545
stiglo i ovo,sad samo nahvatat nekog koji to zna ugradit!!!

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Glava Dole

Dobro si me podsetio da i ja imam voltmetar sa USB punjacem koji planiram da ugradim jos ihahaaj otkad :)

lord_oblivion

Izbu¹i¹ rupu u plastici (na zgodnom mestu) i tutne¹. Ako neæe iz prve, uzmi veæi èekiæ. Ili pro¹iri rupu.
Za vezivanje ti treba dve ¾ice i neko ko zna to da ve¾e.














;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

..juce, uzo moju Suzy Minaj sa servisa karburatora

Ide ko ispaljena

Vrti se mnogo radije nego pre servisa, vuce iz niskih obrtaja bez da stucne..

Majstor Kanji svaka cast i svaka preporuka

Zahvaljujem

[cheers]

Ugradio mi i elektroventil, vise se ne drkam sa zavrtanjem i odvrtanjem slavine, a u pm..

Samo sad mora da se pazi, onako sam imao blokadu na 6-7krpm, sad jok...  [panic]

mkt

Citat: Glava Dole poslato 12 April, 2018, 20:38
Dobro si me podsetio da i ja imam voltmetar sa USB punjacem koji planiram da ugradim jos ihahaaj otkad :)
Imam i ja taj na uticnicu 12v
Dal je moguce posto sam sinoc zaboravio da ga izvucem jbg radio je celu noc da mi isisa acu
Jutros ni da bekne, prazan acu do kraja
Upalih ga na gurku jbg

Glava Dole

Nije iskljuceno i da si totalno sad upropastio aku si ga ispraznio bas do kraja... jednom mi se desilo sa grejacima i nikad se vise nije povratio... zato sve potrosace obavezno vezujem na kontakt... jedan relej pozadi, pobudu doveo sa zadnje pozicije i napajam sve napred a ne radi nista bez kontakta... mirna glava, da nisam tako resio zaklao bih do sad 10 akumulatora :) Ne vuce on mnogo ali i kad je neopterecen nesto malo ipak vuce i jbg... cela noc a tako mali aku i kraj...

mkt

Jbg
Upalio ga provozao 20 km i sad pali normalno
Nov je acu pa kapiram da ga nisam spalio
Videcu ujutru

Lazic

Nisam znao koliko mo¾e prljavo sito na slavni da utièe na performanse... :)

Da, kad sam zamalo balast od ksenona, usput otkrio za¹to nije pravio dramu sa kineskim reglerom kad digne napon na 17V, radni opseg mu je kao led sijalicama, 9-32V... :D

Lone Wolf

Meni bila ta USB utiènica, ni¹ta ukljuèeno u nju i izvukla ceo akumulator.
Ona ¹to ima i 12V i 5V. Valjda taj transformatorèiæ.
Od tad raskaèinjem i dr¾im u kuferu.
Не може рај на земљи.

Hohštapler

Citat: Glava Dole poslato 12 April, 2018, 18:35
Ti si bese zavrsio isto FTN i to u roku sa boljim ocenama od mene a ja sam tek na polovini puta... svaka cast, znam koliko je to tezak fakultet, znaci odlicno si potkovan teorijom al nesto nisam primetio da si ikad spomenuo da si je igde ikako primenio :D

...ne bi da ti kvarim iluzije, ali daæe Buda pa æe¹ i ti zavr¹iti taj fakultet, poèeti da radi¹...
Ako i¹ta od tog znanja koje si tamo stekao (a ne samostalnim istra¾ivanjem i uèenjem) primeni¹ na poslu, ja uramim tvoju sliku i metnem iznad svog kreveta...
Fakultet u Srbiji je za one koji ¾ele u dr¾avnu slu¾bu. I mami, da bude ponosna na ¾gebe. Da sam bio pametan nikad ne bih studirao.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF


Glava Dole

Pa bas to ti i pricam... uci se totalno nebitna teorija... je l' tebi vise znaci konkretni princip rada reglera ili da li kroz provodnike proticu elektroni il energija? To i kazem, u prakticnom zivotu se ne treba hvatati za takve bespotrebne gluposti nego konkretne i korisne stvari :)

Hohštapler

Jeste sine, al si rekao kardinalnu glupos' , da ¾ica ne propu¹ta sve elektrone.
A to nije ba¹tensko crevo, kroz nju ni¹ta ne putuje. El. energija se prenosi po sistemu klempe oglavu "¹alji dalje"... zato i jeste momentalna, jer nema protoka mase...
Ako veæ jesi ¹kolovan, onda dr¾ do sebe i svog znanja, ovako ispada¹ gori od neznalice.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

To su osnove 1 na faksu koje svi(pa i ja) mrze i jedva prolaze(sestica iz ko zna kog puta :D ), vec dvojka necemu i vredi a tu se elektroni ne spominju. Slazem se s tobom al ne treba bas ni bukvalisati. Nekako su mi tekuci elektroni sinonim za proticanje struje bez obzira sto je to nepravilno ako se bas hvatamo za slamku. A ja vodove bas kao bastenska creva i zamisljam... kondenzatore kao burice sa vodom itd... i pojma nemas koliko mi takve slike u glavi pomazu da shvatim princip bilo kog kola jos od malih nogu ;) Lakse je zamisliti cestice(bez obzira sto se, slazem se, nista fizicki ne krece) nego nesto sto nema ni miris ni ukus niti je vidljivo... zar ne? Mani me vise s suvom teorijom molim te, ako me nesto u zivotu smaralo onda je to ona... ne treba mi sad i ovde, nisam streber :)

megaidiot

to je srednja skola. pomaze da zamisljas da tu nesto ide kao kroz crevo i bla bla, ali isto tako ce da te takvo razmisljanje sjebe kad dodjes da radis nesto ozbiljno.
jebiga u svakom zanatu imas ljude koji otprilike znaju kako nesto radi i lepo oni rade svoj posao dok ne zabodu problem koji moze da resi neko ko stvarno zna kako funkcionisu stvari.