Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Video sam kad prekine na sekund, drugo me buni, za¹to opadne napon kad ugasim far na 5-6k... ? Logièno bi bilo da skoèi...

Glava Dole

Kazem ti zasto, zbog pada napona na kontrolnoj zici.

Kad je upaljen far vuce dosta struje preko tankih provodnika i istu tu struju dobija i regler na onoj sestoj zici sa koje samo ocitava trenutni napon. Bez obzira sto je na samom regleru i samom akumulatoru veci napon tamo oko brave i fara opedne zbog velikog opterecenja i tankih zica i regler to registruje kao da je napon manji(kod mene bude na samom faru svega 10, nesto volti u radu) i regler nakucava vise. Kad ti ugasis far napon na kontrolnoj zici poraste, on to registruje kao prepunjavanje i odma prespaja tiristore i obara napon. Potpuno je normalno i sve je u redu. Zato i kazem da stelujes sa svetlima i ne obazires se na to ;) Pa kod mog je cak nemoguce ugasiti svetla bez cupanja buksne, nema prekidaca :) Samo usteluj to kako sam ti rekao i ne lupaj glavu :) Trebalo bi da je, s obzirom na gabarite i elemenata i hladnjaka, prostijom kontrolom(i manje stvari koje mogu da se pokvare) izdrzljiviji od bilo kog fabrickog ;)

Glava Dole



Evo i slikovito(druga slika ugasen far) :) Sad jasnije?

Lazic

Zavrte mi se u glavi... ;D

Al' sam skapirao... :-*  [srce]

Glava Dole


Lazic


Glava Dole

Ajde glasanje koji nick mi lepse stoji 8) Ovaj ili "Glava Dole"?  [rofl]

Lazic

Koji god hoæe¹, odma' re¹imo... :-*

Realno oba zaslu¾uje¹... :-*

Èek, setio sam se... I onako je Kostiæ rekao da vi¹e nije Moto Manijak... Oksimoron, al' ajde... :D


@Megaidiot:
Vide li kanticu od ulja...? Zna¹ ¹ta se sve tu nakupilo od 2016-te... :D Imao sam neke restlove jo¹ tada... :D

Glava Dole


Lazic


Glava Dole

Stigao nervoznoj devojcici paket od naseg bleki mraza ;D

Resio sam da se vratim na bardhal :D Kad budem sredjivao glavu, plocice, navoje, zamenim i dihtunge i sve picnem po PS-u steta da ostane u njemu ELF s kojim mi je osetno tvrdji menjac :) Uzeo odmah i rezervni filter za sledecu zamenu, da se kasnije ne mucim sa siframa i trazim 2 sata koji ide kod mene, a tu je i rezervni litar za dolivanje... trebace s obzirom da ne planiram da se skidam s njega ko dete s tresnje cim ponovo steknem pravo na voznju, morace da se nadoknadi propusteno, a dotle hocu da ga mehanicki dovedem do savrsenstva :)


Hurricane

..u kom si ti statusu uopste, kad ti vracaju dozvolu?

Glava Dole

Sami nikad, moracu na seminare da je zaradim a dotle imam da gulim jos dosta :) Sto ne znaci da ne mogu natenane da cackam i sredjujem motor dotle i bar se na neki nacin smirim da bude spremna ko zapeta puska kad dodje najzad dan D :)

Hurricane


Glava Dole

Zvanicno 8 meseci +90 dana od trenutka kad potpisem(a jos nisam poslednjih 8m), plus zastara novcanih kazni... al s obzirom da ima osnova za tuzbu uz dobrog advokata... ko zna(oduzeli su 5 meseci nakon apsolutne zastare)... tako da se nadam u dubini duse da ce biti i pre :)

Hurricane


Hohštapler

Citat: Glava Dole poslato 11 April, 2018, 23:59


Evo i slikovito(druga slika ugasen far) :) Sad jasnije?

®ica inaèe ne propu¹ta ni jedan elektron. Elektroni ostaju tu gde su. Nigde ne putuju.
Prenosi se samo energija. Al da ne idemo u detalje....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hattrick

Ja kad vidim ove sheme, sve mi se cini da ce da pocne da dimi   :)

Glava Dole

Da sam hemicar ili fizicar pa ajde da pamtim te nepotrebne detalje... ovako se fokusiram samo na ono sto je bitno za moju struku i sto mi inace znaci u zivotu ;) Bitno da znam do detalja kako i sta funkcionise a ne koj andrak protice kroz provodnike... nisam teoreticar i bubalica nikad bio vec prakticar :) Ti si bese zavrsio isto FTN i to u roku sa boljim ocenama od mene a ja sam tek na polovini puta... svaka cast, znam koliko je to tezak fakultet, znaci odlicno si potkovan teorijom al nesto nisam primetio da si ikad spomenuo da si je igde ikako primenio :D

mareskin

Citat: Hattrick poslato 12 April, 2018, 18:09
Ja kad vidim ove sheme, sve mi se cini da ce da pocne da dimi   :)

Meni se kao laiku èini da su ove dve ¹eme 99.999% iste :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu