Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 54 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: mrle poslato 14 Mart, 2018, 10:15
probao sinoæ da stavim deklu, ali se valjda stari dihtun dislocirao, nikako da zavrnem ¹rafove. Odoh danas po diht masu.

Nemoj. Idi do Lorda napravi dihtung. Ta diht masa je ubica motora no.1
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lone Wolf

Dekla nije pasent ¹to ka¾e moj èièa.
Не може рај на земљи.

UFF

ko jos bre vozi motor na jebeni tehnicki?
stilgar poludeo pred stare dane :D

stilgar

Citat: UFF poslato 15 Mart, 2018, 10:22
ko jos bre vozi motor na jebeni tehnicki?
stilgar poludeo pred stare dane :D
Izaso mi losmi do sad X puta u susret mogu jednom i regularno da odem kod coveka 😀 red je

Lazic

Citat: stilgar poslato 14 Mart, 2018, 15:40
Iso u GM moto uradio tehnicki, sledece nedelje mi istice registracija a najavljuju lose vreme pa mogu da odem samo da platim i uzmem nalepnicu :) busom :)
Ili pokupim ja pa ne mora¹ ni busom, osim do Palmotiæeve... :D :-*





Citat: mrle poslato 15 Mart, 2018, 02:10
Citat: mrle poslato 14 Mart, 2018, 10:15
probao sinoæ da stavim deklu, ali se valjda stari dihtun dislocirao, nikako da zavrnem ¹rafove. Odoh danas po diht masu.
kupio dihtung pastu, dva sata pokusavao da stavim deklu, uzeo brusilicu da bi uglavio..nisam upotrebio brusilicu. probam staru deklu ulazi na jedan... stavio na sto, fotka sutra, ova druga veca za milimetar. Znaci i da je dihtung bio ok. Ispalo je nakraju da mi je Zzr600e, a da je dekla od Zzr600d, starijeg modela. I trenutno sam u dilemi koja mi je masina uopste. 1993ce, treba da je E, i po saobracajnoj, a po dekli nije.
Jesi pit'o Havariju da l' to ipak mo¾e da se nabud¾i, milimetar nije mnogo... :D





Citat: perlx poslato 15 Mart, 2018, 03:22
Nove.
[rofl] [rofl] [rofl]








Citat: Ho¹tapler poslato 15 Mart, 2018, 08:31
Citat: mrle poslato 14 Mart, 2018, 10:15
probao sinoæ da stavim deklu, ali se valjda stari dihtun dislocirao, nikako da zavrnem ¹rafove. Odoh danas po diht masu.

Nemoj. Idi do Lorda napravi dihtung. Ta diht masa je ubica motora no.1
Ne mora da znaèi da æe mala kolièina toga i¹ta da zapu¹i... Osim ako nisi ja pa pretera¹ sa dihtovanjem... :o :D


Danas jo¹ ni¹ta, ali juèe re¹io da ugradim led sijalicu i taman malo podignem far jer je postao prenizak kako sam podigao motor pozadi... Na kraju vratio ksenon, nije mi se sviðalo kako svetli led... Obrnuto nego na  kolima... :o :D

Far podigao odokativno... :D






mi¹ko_kolo

Citat: stilgar poslato 14 Mart, 2018, 20:20
Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 20:11
Imas pravo 30 dana pre isteka da registrujes a dobices nalepnicu 22.03.2019 ;)
a bre ljudi u februaru bilo hladno pa sneg gde da teram motor na tehnicki. Ovo sad moze da se vozi, vazi mi i od danas 30 dana al meni treba da izbegnem voznju sledece nedelje po ladnom bre :)
Boga mi, sada nalepnice idu od dana kada si registrovao, pa do istog datuma sledeæe godine. Pro¹le godine sam pomerio par dana ranije i tako je pisalo. Tako mi je dr¾ava drpila nekoliko dana od prethodne registracije. A i polise va¾e od datuma i sata kada je izvr¹ena registracija pa sve do sledeæe godine tog datuma i istog sata. Ne va¾i vi¹e do 24:00 tog datuma.







Lazic

'bem mu mi¹a, vi¹e puta sam registrovao ranije, uvek je datum bio od isteka stare... To je izgleda bilo kako dune onoj na ¹alteru...

Hurricane

Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 14:19
Zbog spoljnih uticaja je poceo da me zeza kill swich i start dugme. Start u sebi ima ujedno i prekidac za automatsko svetlo(gasi prilikom verglanja) i provalio sam da je to i ranije zezalo... nekad se upali posle paljenja a nekad ne nego mora da se povuce dugme rucno unazad. A posle onog snega poceo da zeza i kill swich a i paljenje... 2 puta sam ga drndao jedno 2-3 minuta da bih ga naterao da zavergla, e pa neces ga majci... raskupusao prekidac, rasrafio unutra sve sto sam mogao, napunio WD-om i spolja i iznutra, razradio, onda napunio pumpicom za ulje... nisam stedeo, sve sam unakazio :) Oprao posle spolja akrom i sad sve radi perfektno :) Usput mu malo protego tockove, probao ponovo kameru, povecao joj osvetljenje(ima od -2 do +2, sad je na +1) i vec je druga prica, lepsa je i svetlija slika. Probao sam ovu poziciju:



za prekidaèe, kontakte unatar njih premazati naftom, èisti i podmazuje

Lazic

Eno, moje ba¹ sad podmazuje ki¹a... :)

Hohštapler

Citat: mi¹ko_kolo poslato 16 Mart, 2018, 10:33
Citat: stilgar poslato 14 Mart, 2018, 20:20
Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 20:11
Imas pravo 30 dana pre isteka da registrujes a dobices nalepnicu 22.03.2019 ;)
a bre ljudi u februaru bilo hladno pa sneg gde da teram motor na tehnicki. Ovo sad moze da se vozi, vazi mi i od danas 30 dana al meni treba da izbegnem voznju sledece nedelje po ladnom bre :)
Boga mi, sada nalepnice idu od dana kada si registrovao, pa do istog datuma sledeæe godine. Pro¹le godine sam pomerio par dana ranije i tako je pisalo. Tako mi je dr¾ava drpila nekoliko dana od prethodne registracije. A i polise va¾e od datuma i sata kada je izvr¹ena registracija pa sve do sledeæe godine tog datuma i istog sata. Ne va¾i vi¹e do 24:00 tog datuma.








Registrujem svaki dan kamione, i nisi u pravu.. Radi  se produ¾enje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mi¹ko_kolo

Jebem li ga, poskidane su mi nalepnice, a priznanice od uplata nemam. Zakleo bih se da sam auto prvi put registrovao prvih dana marta 2013. a pro¹le godine se vodila registracija na 27. februar. Ove pomerio jedan dan kasnije. A za sate do kad traje polisa imate na slici.

Hohštapler

To za sate sam i ja primetio na mojim polisama, ba¹ æu pitati sutra ove iz agencije koja mi radi da mi objasne.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mi¹ko_kolo

Upravo sam proverio na kupoprodajnom ugovoru za auto. Kupio sam ga 1. marta, a registrovao ili tog ili sledeæeg dana 2013. godine. Kako mi se 2017. registracija pomerila na 27. februar - nemam pojma!

Lazic

Meni od septembra 2013-te, isti dan...

sasa ns 1

Citat: Hurricane poslato 16 Mart, 2018, 11:08
Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 14:19
Zbog spoljnih uticaja je poceo da me zeza kill swich i start dugme. Start u sebi ima ujedno i prekidac za automatsko svetlo(gasi prilikom verglanja) i provalio sam da je to i ranije zezalo... nekad se upali posle paljenja a nekad ne nego mora da se povuce dugme rucno unazad. A posle onog snega poceo da zeza i kill swich a i paljenje... 2 puta sam ga drndao jedno 2-3 minuta da bih ga naterao da zavergla, e pa neces ga majci... raskupusao prekidac, rasrafio unutra sve sto sam mogao, napunio WD-om i spolja i iznutra, razradio, onda napunio pumpicom za ulje... nisam stedeo, sve sam unakazio :) Oprao posle spolja akrom i sad sve radi perfektno :) Usput mu malo protego tockove, probao ponovo kameru, povecao joj osvetljenje(ima od -2 do +2, sad je na +1) i vec je druga prica, lepsa je i svetlija slika. Probao sam ovu poziciju:



za prekidaèe, kontakte unatar njih premazati naftom, èisti i podmazuje
Citat: Hurricane poslato 16 Mart, 2018, 11:08
Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 14:19
Zbog spoljnih uticaja je poceo da me zeza kill swich i start dugme. Start u sebi ima ujedno i prekidac za automatsko svetlo(gasi prilikom verglanja) i provalio sam da je to i ranije zezalo... nekad se upali posle paljenja a nekad ne nego mora da se povuce dugme rucno unazad. A posle onog snega poceo da zeza i kill swich a i paljenje... 2 puta sam ga drndao jedno 2-3 minuta da bih ga naterao da zavergla, e pa neces ga majci... raskupusao prekidac, rasrafio unutra sve sto sam mogao, napunio WD-om i spolja i iznutra, razradio, onda napunio pumpicom za ulje... nisam stedeo, sve sam unakazio :) Oprao posle spolja akrom i sad sve radi perfektno :) Usput mu malo protego tockove, probao ponovo kameru, povecao joj osvetljenje(ima od -2 do +2, sad je na +1) i vec je druga prica, lepsa je i svetlija slika. Probao sam ovu poziciju:



za prekidaèe, kontakte unatar njih premazati naftom, èisti i podmazuje
ulje je izolator ne provodi struju.Wd re¹i problem jer je unutra 90 petrolej RAZlo¾i prljavstinu i podma¾e i napravvi izolaciju koja nikom netreba.
KUPItE KONTAKT KLINER .JEDAN KOMAD TRAJE GARANT DO PENZIJE

Andreja

Juèe sam prcn'o WD40 na kontakte zadnje pozicije na skutoru, zvuèi èudno ali meni vi¹e ne blicaju na auto putu :)

Danas dotegao lanac na Hondi, popisao ¹ta treba da se radi na njoj i Lib-u...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

PECA BMW

Registrovao motor .

27000 im ga majke !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

aæimo

Dotegao si lanac!?????

Be¹ mi sve ako sneg ne padne zbog toga.

Andreja

Neæe sneg ali sutra æe biti jebeno 'ladno u odnosu na juèe, prekjuèe :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.