Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 51 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

Probudio ga iz zimskog sna, proverio pritisak u gumama, provozao malo :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Black Adder

igrao se malo, mo¾e se reæi, oko motora, napravio nosaè za kacigu( i kljuèeve, rukavice, pojas, jaknu ...)








mrle

Citat: Black Adder poslato 11 Mart, 2018, 22:12
igrao se malo, mo¾e se reæi, oko motora, napravio nosaè za kacigu( i kljuèeve, rukavice, pojas, jaknu ...)








ja bio po novo ulje.
Ispustio staro, skinuo deklu, sve spremno kao u pitstopu kad stigne nova dekla.

Lazic

U meðuvremenu staru zalepi teènim metalom d'ima¹ u rezervi... I zamoli Lorda da ti napravi dihtung ako mu je preteklo klingerita... ;D

mrle

lagano sam skinuo dihtung, k'o nov je.

lord_oblivion

Imam klingerita za izvoz  :D Ako treba, nije problem.

Hmmm, SZR 'aHtung diHtung'  [rofl]

A deklu ne krpi¹ teènim metalom nego marinijumom, odnosno aluminijumom.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle

postavljao sam sliku, pukla je na delu gde ulazi ona poluga  klin kvaèila, pa se i onaj prsten sa gumicom izdeformisao, aon se nalazi u samoj dekli.
sada se ne nalazi sve ispalo.

Lazic

Onda ni¹ta...



@Peða:
Achtung dichtung... :o Poslednje reèi kapetana nemaèke podmornice... [rofl] [rofl] [rofl]

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle

probao sinoæ da stavim deklu, ali se valjda stari dihtun dislocirao, nikako da zavrnem ¹rafove. Odoh danas po diht masu.

Glava Dole

#7290
Zbog spoljnih uticaja je poceo da me zeza kill swich i start dugme. Start u sebi ima ujedno i prekidac za automatsko svetlo(gasi prilikom verglanja) i provalio sam da je to i ranije zezalo... nekad se upali posle paljenja a nekad ne nego mora da se povuce dugme rucno unazad. A posle onog snega poceo da zeza i kill swich a i paljenje... 2 puta sam ga drndao jedno 2-3 minuta da bih ga naterao da zavergla, e pa neces ga majci... raskupusao prekidac, rasrafio unutra sve sto sam mogao, napunio WD-om i spolja i iznutra, razradio, onda napunio pumpicom za ulje... nisam stedeo, sve sam unakazio :) Oprao posle spolja akrom i sad sve radi perfektno :) Usput mu malo protego tockove, probao ponovo kameru, povecao joj osvetljenje(ima od -2 do +2, sad je na +1) i vec je druga prica, lepsa je i svetlija slika. Probao sam ovu poziciju:



I sto se slike tice okej je. Evo npr uporedne slike nje i gopro-a hero 4 nekog vlogera:



Ali sto se tona tice uzas zivi. Znaci neupotrebljivo, 5 puta gore nego na kacigi(na njoj je zvuk motora bas do 00 dok se ne ubrza pa ga vetar nadjaca). Verovatno se prenose vibracije s motora. Zvuk izoblicen totalno(bez obzira na sustanje vetra, krci znaci, ne cuje se nista), huawei sa aplikacijom za snimanje i izmene u podesavanjima tona snima zvuk neuporedivo bolje. Ako hocu da se cuje masina definitivno je jedini nacin da se snima telefonom koji je u dzepu zasticen od vetra pa posle samo iskoristi zvuk i spoji softverski :D


stilgar

Iso u GM moto uradio tehnicki, sledece nedelje mi istice registracija a najavljuju lose vreme pa mogu da odem samo da platim i uzmem nalepnicu :) busom :)

castor

A ¹to bi i¹ao dva puta kad mo¾e¹ da produ¾i¹ registraciju do 30 dana ranije i dobije¹ i naljepnicu i sve? Osim ako je u pitanju lova.
It's the ride that matters, not the bike…

stilgar

Citat: castor poslato 14 Mart, 2018, 19:03
A ¹to bi i¹ao dva puta kad mo¾e¹ da produ¾i¹ registraciju do 30 dana ranije i dobije¹ i naljepnicu i sve? Osim ako je u pitanju lova.
istice mi registracija 22.03. a za sledecu nedelju najavljuju lose vreme, pa ne bi bas da moram da vozim po kisi i hladnoci zbog tehnickog, ovako sam taj deo prosao i sad samo pre 22.03. odem platim i uzmem nalepnicu. a malo su i pare u stisci, rata za stan, rata za kola, registracija motora a klijenti proredili uplate, kasne malo pa dok se skupi za sve...

Glava Dole

Imas pravo 30 dana pre isteka da registrujes a dobices nalepnicu 22.03.2019 ;)

stilgar

Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2018, 20:11
Imas pravo 30 dana pre isteka da registrujes a dobices nalepnicu 22.03.2019 ;)
a bre ljudi u februaru bilo hladno pa sneg gde da teram motor na tehnicki. Ovo sad moze da se vozi, vazi mi i od danas 30 dana al meni treba da izbegnem voznju sledece nedelje po ladnom bre :)

Glava Dole

Pa registrujes po toplom, odma kad uradis i tehnicki a dobijes nalepnicu sa tim datumom... iz tvoje price kapiram da ti cekas da istekne rega a nema potrebe. Odes u mup/tehnicki koji je ovlascen, zavrsis odma sve a dobijes nalepnicu sa datumom isteka stare... teras staru dok ne istekne i posle samo prelepis i bacis staru polisu. Na to imas pravo, nema potrebe da cekas ista.

mrle

Citat: mrle poslato 14 Mart, 2018, 10:15
probao sinoæ da stavim deklu, ali se valjda stari dihtun dislocirao, nikako da zavrnem ¹rafove. Odoh danas po diht masu.
kupio dihtung pastu, dva sata pokusavao da stavim deklu, uzeo brusilicu da bi uglavio..nisam upotrebio brusilicu. probam staru deklu ulazi na jedan... stavio na sto, fotka sutra, ova druga veca za milimetar. Znaci i da je dihtung bio ok. Ispalo je nakraju da mi je Zzr600e, a da je dekla od Zzr600d, starijeg modela. I trenutno sam u dilemi koja mi je masina uopste. 1993ce, treba da je E, i po saobracajnoj, a po dekli nije.

eclipse4

koje kocione plocice preporucujete za cbr600rr 2005?

perlx