Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 40 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: PECA BMW poslato 17 Februar, 2018, 22:05
Ovo ti je zavrsni izgled zida ? mislim osim tog voskiranja cigle  ?

ne

sve se brusi i smirgla da bude glatko i ravno izdersovano a preko stubova i vencanice idu lomljene stanglice kamena
pored toga cigla ostaje kakva jeste, samo malo crvenija i premazana necim sto ce spreciti da pije vodu pa samim tim i pucanje usled zimskog mraza
samo bi pre toga nekako da izvucem salitru iz nje (iako verovatno ni ne moram) da ne bi cekao da izadje prirodnim putem od 6 meseci do godinu dana

PECA BMW

Aha e super onda , jer gledam one fugne medj ciglama i treba im malo brusenja , jbg cigu si u startu trebao da nadjes staru i kvalitetnu .
Kako sad da izvuces to belilo iz njih nemam pojma ali cu kontaktirati drugara koji se bas razume u to da ga pitam za savet .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

friziderdzija

....skinuo akomulator...po¹to te¹ko ili nikako ne upali posle mesec dana stajanja pa moram da ga prespajam sa kola ili kombija, skinem ja lepo akomulator i pove¾em ga u kombiju paralelno sa njegovim akomulatorom (100Ah)..po¹to  kombi vozim skoro svaki dan, neka se dopunjava u vo¾nji tj neka radi..sigurno æe mu biti bolje nego da stoji 'nako i da propada...

Hurricane


friziderdzija

....kupujemo kumulatori, marinijum, stari ¹poreti....ima¹ kume neki stari kumulator , plaæam po¹teno...

Lazic


UFF

ja skinuo blatobran, popravio ga lacic/kosta metodom i vratio ga nazad na motor

http://s18.postimg.org/ysjd7zkvd/20180218_152331.jpg

Hurricane


Gavrolini


bigbad86

Citat: friziderdzija poslato 18 Februar, 2018, 19:20
....skinuo akomulator...po¹to te¹ko ili nikako ne upali posle mesec dana stajanja pa moram da ga prespajam sa kola ili kombija, skinem ja lepo akomulator i pove¾em ga u kombiju paralelno sa njegovim akomulatorom (100Ah)..po¹to  kombi vozim skoro svaki dan, neka se dopunjava u vo¾nji tj neka radi..sigurno æe mu biti bolje nego da stoji 'nako i da propada...

Ovo je valjda dobro samo ako si siguran da je accu od motora dobar. Ako nema sposobnost da zadrzi napon, kada je kombi u mirovanju mali akumulator ce se ponasati kao potrosac velikom. Ali dobro 100Ah je svakako ogroman accu.

UFF

Citat: Hurricane poslato 18 Februar, 2018, 21:50
To od tebe nismo ocekivali

vidis kako umem da iznenadim

Citat: Gavrolini poslato 18 Februar, 2018, 21:53
Vise smo ocekivali bar crni ducktape

pa jebi ga ovaj sam imao, a i ne vidi se :D

viper

Citat: UFF poslato 18 Februar, 2018, 21:43
ja skinuo blatobran, popravio ga lacic/kosta metodom i vratio ga nazad na motor

http://s18.postimg.org/ysjd7zkvd/20180218_152331.jpg
Jeste èuli vas dva manijaka za super lepak i soda bikarbona naèin.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

megaidiot


UFF

ja sam vise za nacin popravice ovo osiguranje prvom prilikom ;)

Andreja

Jezik pregriz'o...

Ontopic: dovezao ga juèe (ponovo), preko Fru¹ke gore, vozio po snegu posle pet godina, naleteo malo na led, zamalo d'izginem i tako...

[srce] [srce] [srce] [srce]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


Major


Glava Dole

Malo proucavao semu instalacije i setim se da on ima ladno neki vremenski relej il sta ti vec znam(koji posle nekog vremena iskljuci pumpu dok motor ne upali... valjda), i nova isto radi kao i stara(dok je direktno spojena druka neprekidno a na motoru odradi neko vreme kolko da dopuni karbone i stane dok ne upali), pomislim da me to zavaravalo(dok ja dam kontakt, dok spojim unimer na dzek napon se izgubi), i to se pokazalo kao tacno. A isti relej napaja i svetla(ali ima vise kontakta, nisam ni sam siguran kakav je unutra, 10 zica uglavnom ima) i kako sam bocnuo novu pumpu i dao kontakt tako je zabrujala i ona i proradilo je svetlo [yahoo] Igraririje sa reglerom su bile kobne samo po pumpu, nista necu morati da cackam na instalaciji... samo da se bocne i montira rezervoar :)

Lazic

Citat: Major poslato 19 Februar, 2018, 15:32



[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Auuuuuu... ;D

@Milo¹:
Mislim da ni pumpa ne bi trebalo da crkne zbog malo vi¹eg napona...

Glava Dole

I meni bas cudno, rokao je on i do 15,5V ranije i to radilo bez greske al sad ocigledno jeste crkla :) Ni na motoru ni direktno nije radila, i otvarao je... namotaj negde probio unutra :) Samo me i dalje kopka kako je pumpa povezana sa svetlom majku mu, sta je onaj main relej.... relej il kompjuter :o