Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 43 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Posto su mi bila zapusena usta do sad da kazem jos koju:

Kao prvo sto se tice poruke koja je najvise izminusirana(-5 je ispravljeno, da nema manijaka koji shvataju bilo bi bar -15) to NE ZNACI "glup si" nego "DAO SI BANALAN PREDLOG", dakle SALJIV TON (da, vicem, moram da vicem s obzirom da u prosli post nije imao uticaja).

Kao drugo... motor je kanta i nekretnina? Izvinjavam se stvarno zato sto nemam caleta mafijasa koji uz ~35.000 mesecnih izdataka za skolovanje moze da mi priusti i motor od 10K e. A sve i da moze ja to ne bih zeleo, kad sam zaradim jednog dana... mozda. Mada bi mi i tad bio sladji onaj koji ja sam sredim.
Dakle, vi ste cisti materijalisti ako mislite da je cena motora uopste bilo kakvo merilo ljubavi prema 2 tocka. Ja jos nikad nisam podistavao tudj motor pa makar bio i najgori, to je razlika izmedju mene, vas i ostalih materijalista koji su me doveli do bana. Boban otisao u ameriku pa sad pametuje studentu, dakle SZGO 2(a minuse dobijem kad kazem nesto sto koristim i u normalnom govoru kroz salu, TVRDIM da to nije bio nikakav bezobrazluk). UFF pise kako uopste vise i ne vozi motor i da razmislja da ga proda i on tvrdi za moj motor da je kanta. Motor koji me je do njega dovozio vec 2 puta iz najdaljeg grada bukvalno dok drugi na nadrkanim i skupim motorima, pouzdanim, nisu hteli da prevale ni 30km. Ja sam ovim koliko-toliko i putovao, niti sam ga nesto posebno odrzavao, vozio i po snegu i kisi, ganjao ga do krajnjih granica... i jedini put kad je za preko 12K posustao je bilo u dvoristu, drugi put sad mojom greskom.

To je kao da neko tvrdi da celavi mafijas moze vise da voli napucanu silikonsku sponzorusu nego neki skroman decko (koji takvoj ne bi orah uzeo iz ruke) neku skromnu, finu, pametnu devojku.

Citat: mali_zmaj poslato 03 Februar, 2018, 14:06
Ne ne,deèko voli,i neka popravlja...,ja se samo nadam da æe u jednom momentu prestati pisati u ovoj temi..,a recimo poèeti pisati u putopisima!!   
Citat: PECA BMW poslato 03 Februar, 2018, 14:17
ne razumete vi njega ...


Upravo, genetika jednostavno. Voleo sam da cackam sve otkad znam za sebe, krenuvsi bukvalno od igrackica. Ne daj Boze da cale nesto popravi dok sam ja u vrticu, to je bila svadja, plakanje... dan danas prepricava kako sam mu kroz suze pricao da nesto pokvareno vrati kako je bilo pa da popravimo zajedno :D

Citat: aæimo poslato 03 Februar, 2018, 14:31
Deckonja je mlad i zeljan dokazivanja. Ne vidim problem sto to deli sa nama javno.

Saveti tipa kupi novo ne seri vise sa krsevima, nisu primereni jer je student koji zivi u drugom gradu i sve finansira svojim dzeparcem.

Licno podrzavam sve njegove akcije jer nema viska kinte za poroke.


Bravo, na ovaj post sam odgovorio iznad :)

Citat: misa-pei poslato 03 Februar, 2018, 14:50
Znam nekoliko ljudi koji su vi¹e u¾ivali u sreðivanju motora (potrebnom i nepotrebnom), nego u samoj vo¾nji, ali nisu to hteli da priznaju ni sebi ni drugima. Milo¹ se dovija, trudi se, neki put preteruje - ¹to je i logièno za taj uzrast. Iskren je i pita, obave¹tava nas ¹ta radi, èuje/ne èuje savete.

Seæam se, ranije na U¹æu nikom nije crk'o motor. Krilo se k'o zmija noge. Kad ga sretne¹ kod majstora, pocrveni (valjda zbog kasnije prodaje, ¹ta li).

Samo napred, ime moje. Bud¾i, sreðuj, dovijaj se. Od sveg srca ti ¾elim da ima¹ i savr¹en motor i pare da ako je potrebno ode¹ kod majstora, mada sam siguran da si ti takav i da dobije¹ sedmicu na lotou, uvek æe¹ sam da ne¹to èaèka¹ jer si takav.

A iz iskustva sam nauèio da je najbolje imati dva motora (najmanje). Jedan da vozi¹, drugi da sreðuje¹. Sreðivao sam Jawu po pet dana, da se provozam do U¹æa, pa mi se de¹avalo da je guram nazad ili kao jednom, da sam ispod bandere u deset uveèe menjao karike samo da je ne bih gurao do kuæe (jedno tri, èetiri kilometra, dosta uzbrdice).

I ti me ocigledno citas k'o otvorenu knjigu :D Tako je, nista sladje nego srediti sam sebi motor pa se onda provozati na njemu. Nijedan iz salona to ne moze da zameni gledajuci iz moje perspektive :) I sto se toga oko crkavanja tice... pa da, ispada da su svi motori savrseni a kvarovi se kriju zbog daljih preprodaja. Ja, s obzirom da volim svoju kantu i ne planiram da je menjam u zelji da upotpunim forum bar malo zanimljivijim sadrzajem(da ne postane muska ana.rs) ispadoh budala :)

Citat: Hattrick poslato 03 Februar, 2018, 17:20
Meni su bas simpaticna njegova "budzenja", dovijanja, razmisljanja, i spremnost da se bas pomuci da odradi nesto, tu gde bi vecina samo platila par crvenih mehanicaru, i za to vreme radili nesto drugo.
Ne mislim da je to lose, cak stavise, ako nekog zanima dacu vam link Fr Ferrari foruma, gde mnogo ljudi popravljaju sami vikendom, i limariju i mehaniku, i elektriku. Nalaze "fore" za popravke, i na kraju budu 100 puta zadovoljniji i ponosniji time sto su sami popravili nesto, nego da plate nekome da to uradi. Mislim da je kod tih ljudi manjak love poslednji problem u zivotu. Ne treba sve shvatati crno/belo.
Suprotno tome, zgadio mi se Audi forum, gde je svaki odgovor na najbanalnije pitanje "kako zameniti filter ulja" - "teraj kod audija", "kako da zamenim plocice" - "teraj kod audija", "kako da zamenim brisac" - "teraj kod audija". Pa koj kurac onda i postoji forum, da bi postirali koje pice piju, gde su zaposleni, i gde su isli na letovanje, pa koga realno zabole kurac za sve to ?
Na auto/moto forumu treba biti maksimum upravo takvih postova ko je kako i na koji nacin popravio nesto, ili kako ne treba raditi nesto, za primer drugima, pa makar to bilo i kocem i konopcem, za motor star 30 godina nije ni cudno da nece da ulaze ne znam koju lovu u delove i mehanicare, a mozda i ne zeli da bude duzan bilo kome usluge jer mu je besplatno uradio. Mogu da se slozim ili ne sa njegovima nacinom razmisljanja, ali definitivno nemam pravo da ga osporavam. Njegov motor njegova stvar. Isto tako, on ne bi trebao da svoj nacin razmisljanja namece drugima, koji zele da plate i da se ne cimaju. I mirna Backa.


[clapp] [clapp] [clapp] Bravo Hattrick, to je tematika koja fali svakom forumu pa i ovom sto se mene tice. Ja se licno obradujem kao malo dete kad procitam nesto detaljnije, neku vecu intervenciju dokumentovanu slikama itd... ali kad se takav post pojavi jednom u mesec dana eto sta se desi, autor bude izminusiran i banovan  [samoubistvo]

Citat: Ho¹tapler poslato 03 Februar, 2018, 21:19
...matori d¾angrizavi jarci... ;)
Ja mu zavidim, na volji i vremenu, duhu i ljubavi koju ima prema tom komadu ¾eljeza..
A druga je tema ¹to preskaèem njegove postove (eseje), al ga ne minusiram :D

Citat: mali_zmaj poslato 03 Februar, 2018, 21:22
Kakvi minusi,sam sebi radi popravlja..,jest da je mlad,pa plane kad ga prozovu,al i to je manijacki..,lagano samo!!  Ma tom motoru malo fali da ozdravi,pati od blage prehlade,pa kasljuca,jos malo pa ce da zivne!! 

:-*

Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2018, 22:04
Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)


Hvala Ostoja  [ljubav] Iz ove perspektive mi se cini da necu ni tad [rofl] ali... videcemo :)

Citat: viper poslato 03 Februar, 2018, 21:44
Pustite ga nek majstorise, ako ne¹to i pokvari opet æe sam da popravlja.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

[thumb_up]

Citat: megaidiot poslato 03 Februar, 2018, 22:24
Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2018, 22:04
Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)
pa kad se svi slazemo koji gi onda utepa

To bih i ja voleo da znam :D

Citat: Grof poslato 04 Februar, 2018, 12:40
Ma ako hoæe da bud¾i neka bud¾i ... svoje bud¾i a ne moje... problem nastaje kada neko pomisli da je to ispravan naèin re¹avanja problema a nije i to svi znamo. Bud¾ nekada upali nekada ne, nekada traje 1000 godina a nekada par minuta. Kada se ne¹to popravi na pravi naèin, to ko¹ta ali i traje i sigurno je problem re¹en. Svi bud¾imo jer nemamo para da imamo niko nebi npr. kupovao polovne gume, tra¾io jeftinije a dobre ploèice, i krpario. Najlak¹e je i kada voli¹ da èaèka¹ da kupi¹ nove delove i njih menja¹ i unapradjuje¹ i odr¾ava¹ veæ ispravan motor (radijalne pumpe, nadrkanije ogibljenje, powercomander, bregaste itd) ili se prosto igra¹ sa prenosima i radi¹ servise...

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.   

Na ovaj post je vec odgovoreno iznad, nema potrebe da se ponavljam.

Citat: zVuk poslato 04 Februar, 2018, 12:57
pa sad ko je bezobrazan milos koji budzi ili pecalbargsxr koji ga savetuje da kupi drugi motor.....u stilu paris hilton "prestanite biti siromasni"...?
Citat: zVuk poslato 04 Februar, 2018, 13:37
Citat: Grof poslato 04 Februar, 2018, 12:40

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.   

postovanje nije nesto sto sleduje nakon navsenog odredjenog broja godina.....na primer.....ima ljudi koji su dosta stariji od mene, ali se valjaju pijani ispred dragstora, a ima mladjih ljudi od mene koji su profesori....vise postovanja imam prema ovim mladjima u ovom primeru....

...a kad me neko podjebava, smatram ga ravnim sebi bez obzira na godine koje ima....

Nemam sta da dodam, bravo [clapp] [thumb_up]

Citat: bigbad86 poslato 04 Februar, 2018, 14:23
Ja vise ne priznajem nista ako nema doktorat :D

[rofl] [rofl] [rofl] [kralj]

Citat: Laziæ poslato 04 Februar, 2018, 14:32
I na kraju æe da bude da je Milo¹ samom sebi lupao minuse...

Izgleda :)



I na kraju eseja jos da dodam: bio sam razocaran zbog tolikog broja minusa na forumu koji toliko volim, zbog toliko ljudi za koje sam smatrao da nisu pravi ljubitelji 2 tocka ali me ni za sta od toga nije briga kad vidim da me toliko, meni znacajnih ljudi, podrzava. Veliko vam hvala, mozda je i bolje sto sam bio banovan privremeno i nisam bio u mogucnosti da pisem jer pre vasih pozitivnih postova ko zna sta bih jos iske... ovaj izneo na elektronski papir :) [ljubav]  :-* [srce] [gej] [rofl]



mali_zmaj

nemas potrebe da sa pravdas..,da se patis i objasnjavas..,imas svoj kont..,to je to..!!!  volimo i mi tebe,taki si kaki si,al nas si!!!  i iskreno vise bih na putu volio imati tebe,nego nekog sminkera koji saraf ne zna da zavrne,samim tim zato sto sam ja taraba za mehaniku,kibernetiku i kung fu!!!!  ali srecom nikad nekih teskih problema na putu nisam imao!!  a vozio matore motore!! 
jin-jang

aæimo

Doðe vreme kad pametan zaæuti a fukara progovori. Reèe jednom jedan pametan èovek.

Ti mali¹a radi po svom, deli bud¾evine sa nama, pametnom zanimljivo a ovima sto se ne razumeju u tematiku tvog bud¾enja, tek onda ni¹ta neæe biti jasno.

Lièno smatram da tih par minusa ne znaèe puno koliko tvoj entuzijazam na forumu.

Ako zaæuti¹ u¹i æu da ti poèupam.

Glava Dole

@(sad vec veliki) zmaju: :-*

@acimo: da, ispada bukvalno isto kao i vece pridavanje paznje farmi i velikom bratu nego necem pametnijem (u ovom slucaju tome sto bi i trebalo da bude tematika samog foruma) :) Dodao bih i onu, takodje nekog velikana(mislim da je u pitanju neki filozof): Ne sudi coveku u cijim cipelama nisi setao, mislim da tako nesto ide i vrlo je pametna :)

Par minusa naravno da nije problem, nisu mene zaboleli minusi i taj ban od 24h nego nacin razmisljanja manijaka dok nisam video vase optimisticne postove :)

aæimo

Zato Laziæ otvori temu kako se ne...

Ti krene¹ sa temom pod nazivom neuni¹tivi...

Samo je pitanje dana kada æe te dezurni mraèitelj minusirati.

Nego, ¹ta si danas sjebo?

niki64

Evo ti krst ko kuca zato sto si se ipak javio odma posle bana i nisi se povuko posle toliko neopravdane kritike.Vrlo pohvalno za danasnju sujetnu decu. Sto se tice tvojih izleta u budz tehniku, razumem, shvatam i ne zavidim ali samo napred, samo na taj nacin ces nauciti nesto. Dzangrizavih jaraca ce uvek biti.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

milomir22

'Ajd i ja da se upisem u leksikon.

Forum cine razliciti tipovi ljudi i to je ono najzanimljivije kod istih, kada bi se svi u svemu slagali, smorio bih se 2. dan i prestao da pratim. Ja volim sve da znam oko motora, licno odradim neku sitnicu (ocistim, podmazem i zategnem lanac, zamenim ulje i filter ulja, promenim svecice koje menjam 1 u 10 leta i to je otprilike to, a da, namestio sam migavac koji mi je cale zalomio kada je oborio motor i mucenik se drzao sve dok nije otpao na jednoj "laganoj voznji autoputem"), voleo bih da imam smelost kao Milos da prckam, ali nemam, frka mi je da ne sjebem nesto, ali volim da gledam i ucim i provalio sam da majstor ne gotivi da mu visim iznad glave, jer tripuje da mu ne verujem, a i mene bi smaralo da mi neko visi nad glavom dok radim.

Losmi nekad produzi post i vise nego sto bi trebalo, ja malo preskocim, ubrzam do cilja, ne vidim razlog da se minusira zbog toga, a i ti Losmi, ne prihvataj te minuse kao nesto znacajno, da ga jebem, ne dobijaju se pare za + i ne gube za -, ja tome bas nimalo paznje ne pridajem, ako bude para, javite da pojurim malo.

A da poenta, ima nas raznih, ne mrzite drugacije od sebe, bilo da su bolji ili gori, bogatiji ili siromasniji, nesto sto je tebi vredno, drugom nije i obrnuto. Odlaskom svakog od clanova, forum dosta gubi, kakav god taj clan bio.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Kao sto sam vec vise puta rekao: nije meni znacajan sam minus kao brojka vec to sto je onaj koji ga je dao time hteo da iskaze ;)

Sto se ostatka posta tice... tako je, da smo svi isti svet bi bio dosadno mesto za stanovanje :)

P.S. ta kanta je s tobom ukupno izvozila 100-nak kilometara pa taman posvedoci kako se pokazala(i to posle sklapanja ispred stana pod vedrim nebom od strane priucenog majstora bez prakse od 10god kod majstora i bez doktorata) :)

milomir22

Ono vala jes', ali neko ce ti lupiti - jer nije jebao nista par nedelja/meseci/godina. Ovako furas svoju pricu i boli te uvo, gomila - ionako banuje na dan max ako sam dobro upucen, ja volim da procitam o budzenju i popravkama, ko ne voli, nek preskace i gotovo.


Ide kao zmaj, nema sta, bez zajebancije, motor mu ide odlicno [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up].
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Biker-Boy

I tako nastade citava ludnica zbog nesporazuma  [panic]  :o :wtf: [stop]
Ja mislim da kolega "bobangsxr" nije nista lose mislio kad je rekao to sto rekao Milosu, to je vise bilo sala, zajebancija (neizostavni sastojak motomanijackog foruma) i bez neke lose namere i nipodastavanja, a Milos je to shvatio malo previse licno, ali svakako nije bilo potrebe za onolikim minusiranjem i banom al ajd, i to je za ljude, znamo mi naseg Milosa, samo nek srafi masinu, ja mu takodje zavidim, nemam ni mozga ni petlje a ni volje da toliko cackam motor, vise uzivam u voznji  ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Pa i ono sto sam ja rekao u sledecem postu je bila sala i zajebancija koja je zaradila 15 minusa a njegovo podjebavanje 5 plusa ;) Nista ja nisam shvatio licno, nasalio sam se i ja a onda je krenulo dalje...

Hurricane

Citat: Milos96 poslato 04 Februar, 2018, 20:18
Posto su mi bila zapusena usta do sad da kazem jos koju:

Kao prvo sto se tice poruke koja je najvise izminusirana(-5 je ispravljeno, da nema manijaka koji shvataju bilo bi bar -15) to NE ZNACI "glup si" nego "DAO SI BANALAN PREDLOG", dakle SALJIV TON (da, vicem, moram da vicem s obzirom da u prosli post nije imao uticaja).

Kao drugo... motor je kanta i nekretnina? Izvinjavam se stvarno zato sto nemam caleta mafijasa koji uz ~35.000 mesecnih izdataka za skolovanje moze da mi priusti i motor od 10K e. A sve i da moze ja to ne bih zeleo, kad sam zaradim jednog dana... mozda. Mada bi mi i tad bio sladji onaj koji ja sam sredim.
Dakle, vi ste cisti materijalisti ako mislite da je cena motora uopste bilo kakvo merilo ljubavi prema 2 tocka. Ja jos nikad nisam podistavao tudj motor pa makar bio i najgori, to je razlika izmedju mene, vas i ostalih materijalista koji su me doveli do bana. Boban otisao u ameriku pa sad pametuje studentu, dakle SZGO 2(a minuse dobijem kad kazem nesto sto koristim i u normalnom govoru kroz salu, TVRDIM da to nije bio nikakav bezobrazluk). UFF pise kako uopste vise i ne vozi motor i da razmislja da ga proda i on tvrdi za moj motor da je kanta. Motor koji me je do njega dovozio vec 2 puta iz najdaljeg grada bukvalno dok drugi na nadrkanim i skupim motorima, pouzdanim, nisu hteli da prevale ni 30km. Ja sam ovim koliko-toliko i putovao, niti sam ga nesto posebno odrzavao, vozio i po snegu i kisi, ganjao ga do krajnjih granica... i jedini put kad je za preko 12K posustao je bilo u dvoristu, drugi put sad mojom greskom.

To je kao da neko tvrdi da celavi mafijas moze vise da voli napucanu silikonsku sponzorusu nego neki skroman decko (koji takvoj ne bi orah uzeo iz ruke) neku skromnu, finu, pametnu devojku.

Citat: mali_zmaj poslato 03 Februar, 2018, 14:06
Ne ne,deèko voli,i neka popravlja...,ja se samo nadam da æe u jednom momentu prestati pisati u ovoj temi..,a recimo poèeti pisati u putopisima!!  
Citat: PECA BMW poslato 03 Februar, 2018, 14:17
ne razumete vi njega ...


Upravo, genetika jednostavno. Voleo sam da cackam sve otkad znam za sebe, krenuvsi bukvalno od igrackica. Ne daj Boze da cale nesto popravi dok sam ja u vrticu, to je bila svadja, plakanje... dan danas prepricava kako sam mu kroz suze pricao da nesto pokvareno vrati kako je bilo pa da popravimo zajedno :D

Citat: aæimo poslato 03 Februar, 2018, 14:31
Deckonja je mlad i zeljan dokazivanja. Ne vidim problem sto to deli sa nama javno.

Saveti tipa kupi novo ne seri vise sa krsevima, nisu primereni jer je student koji zivi u drugom gradu i sve finansira svojim dzeparcem.

Licno podrzavam sve njegove akcije jer nema viska kinte za poroke.


Bravo, na ovaj post sam odgovorio iznad :)

Citat: misa-pei poslato 03 Februar, 2018, 14:50
Znam nekoliko ljudi koji su vi¹e u¾ivali u sreðivanju motora (potrebnom i nepotrebnom), nego u samoj vo¾nji, ali nisu to hteli da priznaju ni sebi ni drugima. Milo¹ se dovija, trudi se, neki put preteruje - ¹to je i logièno za taj uzrast. Iskren je i pita, obave¹tava nas ¹ta radi, èuje/ne èuje savete.

Seæam se, ranije na U¹æu nikom nije crk'o motor. Krilo se k'o zmija noge. Kad ga sretne¹ kod majstora, pocrveni (valjda zbog kasnije prodaje, ¹ta li).

Samo napred, ime moje. Bud¾i, sreðuj, dovijaj se. Od sveg srca ti ¾elim da ima¹ i savr¹en motor i pare da ako je potrebno ode¹ kod majstora, mada sam siguran da si ti takav i da dobije¹ sedmicu na lotou, uvek æe¹ sam da ne¹to èaèka¹ jer si takav.

A iz iskustva sam nauèio da je najbolje imati dva motora (najmanje). Jedan da vozi¹, drugi da sreðuje¹. Sreðivao sam Jawu po pet dana, da se provozam do U¹æa, pa mi se de¹avalo da je guram nazad ili kao jednom, da sam ispod bandere u deset uveèe menjao karike samo da je ne bih gurao do kuæe (jedno tri, èetiri kilometra, dosta uzbrdice).

I ti me ocigledno citas k'o otvorenu knjigu :D Tako je, nista sladje nego srediti sam sebi motor pa se onda provozati na njemu. Nijedan iz salona to ne moze da zameni gledajuci iz moje perspektive :) I sto se toga oko crkavanja tice... pa da, ispada da su svi motori savrseni a kvarovi se kriju zbog daljih preprodaja. Ja, s obzirom da volim svoju kantu i ne planiram da je menjam u zelji da upotpunim forum bar malo zanimljivijim sadrzajem(da ne postane muska ana.rs) ispadoh budala :)

Citat: Hattrick poslato 03 Februar, 2018, 17:20
Meni su bas simpaticna njegova "budzenja", dovijanja, razmisljanja, i spremnost da se bas pomuci da odradi nesto, tu gde bi vecina samo platila par crvenih mehanicaru, i za to vreme radili nesto drugo.
Ne mislim da je to lose, cak stavise, ako nekog zanima dacu vam link Fr Ferrari foruma, gde mnogo ljudi popravljaju sami vikendom, i limariju i mehaniku, i elektriku. Nalaze "fore" za popravke, i na kraju budu 100 puta zadovoljniji i ponosniji time sto su sami popravili nesto, nego da plate nekome da to uradi. Mislim da je kod tih ljudi manjak love poslednji problem u zivotu. Ne treba sve shvatati crno/belo.
Suprotno tome, zgadio mi se Audi forum, gde je svaki odgovor na najbanalnije pitanje "kako zameniti filter ulja" - "teraj kod audija", "kako da zamenim plocice" - "teraj kod audija", "kako da zamenim brisac" - "teraj kod audija". Pa koj kurac onda i postoji forum, da bi postirali koje pice piju, gde su zaposleni, i gde su isli na letovanje, pa koga realno zabole kurac za sve to ?
Na auto/moto forumu treba biti maksimum upravo takvih postova ko je kako i na koji nacin popravio nesto, ili kako ne treba raditi nesto, za primer drugima, pa makar to bilo i kocem i konopcem, za motor star 30 godina nije ni cudno da nece da ulaze ne znam koju lovu u delove i mehanicare, a mozda i ne zeli da bude duzan bilo kome usluge jer mu je besplatno uradio. Mogu da se slozim ili ne sa njegovima nacinom razmisljanja, ali definitivno nemam pravo da ga osporavam. Njegov motor njegova stvar. Isto tako, on ne bi trebao da svoj nacin razmisljanja namece drugima, koji zele da plate i da se ne cimaju. I mirna Backa.


[clapp] [clapp] [clapp] Bravo Hattrick, to je tematika koja fali svakom forumu pa i ovom sto se mene tice. Ja se licno obradujem kao malo dete kad procitam nesto detaljnije, neku vecu intervenciju dokumentovanu slikama itd... ali kad se takav post pojavi jednom u mesec dana eto sta se desi, autor bude izminusiran i banovan  [samoubistvo]

Citat: Ho¹tapler poslato 03 Februar, 2018, 21:19
...matori d¾angrizavi jarci... ;)
Ja mu zavidim, na volji i vremenu, duhu i ljubavi koju ima prema tom komadu ¾eljeza..
A druga je tema ¹to preskaèem njegove postove (eseje), al ga ne minusiram :D

Citat: mali_zmaj poslato 03 Februar, 2018, 21:22
Kakvi minusi,sam sebi radi popravlja..,jest da je mlad,pa plane kad ga prozovu,al i to je manijacki..,lagano samo!!  Ma tom motoru malo fali da ozdravi,pati od blage prehlade,pa kasljuca,jos malo pa ce da zivne!!  

:-*

Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2018, 22:04
Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)


Hvala Ostoja  [ljubav] Iz ove perspektive mi se cini da necu ni tad [rofl] ali... videcemo :)

Citat: viper poslato 03 Februar, 2018, 21:44
Pustite ga nek majstorise, ako ne¹to i pokvari opet æe sam da popravlja.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

[thumb_up]

Citat: megaidiot poslato 03 Februar, 2018, 22:24
Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2018, 22:04
Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)
pa kad se svi slazemo koji gi onda utepa

To bih i ja voleo da znam :D

Citat: Grof poslato 04 Februar, 2018, 12:40
Ma ako hoæe da bud¾i neka bud¾i ... svoje bud¾i a ne moje... problem nastaje kada neko pomisli da je to ispravan naèin re¹avanja problema a nije i to svi znamo. Bud¾ nekada upali nekada ne, nekada traje 1000 godina a nekada par minuta. Kada se ne¹to popravi na pravi naèin, to ko¹ta ali i traje i sigurno je problem re¹en. Svi bud¾imo jer nemamo para da imamo niko nebi npr. kupovao polovne gume, tra¾io jeftinije a dobre ploèice, i krpario. Najlak¹e je i kada voli¹ da èaèka¹ da kupi¹ nove delove i njih menja¹ i unapradjuje¹ i odr¾ava¹ veæ ispravan motor (radijalne pumpe, nadrkanije ogibljenje, powercomander, bregaste itd) ili se prosto igra¹ sa prenosima i radi¹ servise...

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.    

Na ovaj post je vec odgovoreno iznad, nema potrebe da se ponavljam.

Citat: zVuk poslato 04 Februar, 2018, 12:57
pa sad ko je bezobrazan milos koji budzi ili pecalbargsxr koji ga savetuje da kupi drugi motor.....u stilu paris hilton "prestanite biti siromasni"...?
Citat: zVuk poslato 04 Februar, 2018, 13:37
Citat: Grof poslato 04 Februar, 2018, 12:40

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.    

postovanje nije nesto sto sleduje nakon navsenog odredjenog broja godina.....na primer.....ima ljudi koji su dosta stariji od mene, ali se valjaju pijani ispred dragstora, a ima mladjih ljudi od mene koji su profesori....vise postovanja imam prema ovim mladjima u ovom primeru....

...a kad me neko podjebava, smatram ga ravnim sebi bez obzira na godine koje ima....

Nemam sta da dodam, bravo [clapp] [thumb_up]

Citat: bigbad86 poslato 04 Februar, 2018, 14:23
Ja vise ne priznajem nista ako nema doktorat :D

[rofl] [rofl] [rofl] [kralj]

Citat: Laziæ poslato 04 Februar, 2018, 14:32
I na kraju æe da bude da je Milo¹ samom sebi lupao minuse...

Izgleda :)



I na kraju eseja jos da dodam: bio sam razocaran zbog tolikog broja minusa na forumu koji toliko volim, zbog toliko ljudi za koje sam smatrao da nisu pravi ljubitelji 2 tocka ali me ni za sta od toga nije briga kad vidim da me toliko, meni znacajnih ljudi, podrzava. Veliko vam hvala, mozda je i bolje sto sam bio banovan privremeno i nisam bio u mogucnosti da pisem jer pre vasih pozitivnih postova ko zna sta bih jos iske... ovaj izneo na elektronski papir :) [ljubav]  :-* [srce] [gej] [rofl]




Kolki post jbmti

Mislim da je ban bio nepotreban ali je izgleda bar naucio da sve pise u jedan post [rofl]

Idemo dalje, samo napred

Glava Dole

Na forumu od toga nikad i nisam odstupao, od prvog posta bukvalno. Pisao sam post za postom eventualno kad nemam vise pravo na editovanje i kad se slucajno zeznem ;) Viber je drugo :)

bobangsxr

#7073
Evo i mene  [yahoo]  Ma naravno da je bila sala... Meni da je zasmetalo ja bih mu  odgovorio, a ja mu nisam ni jedan minus dao  ;D ali ocigledno da su mnogi videli da to nije u redu... ja sam sve to proso sto sad Milos prolazi pre petnaestak godina...pa nisam ja na zapadu 50 godina pa da sam zaboravio kako se dole zivi... secam se mog prvog motora, gsxr 1100 90 godiste... ubica... stranac odjavljen... vozio sam ga i po kisi i snegu, nisam ni kacigu imao, tu sam zaradio sinuse i bolove u kolenima  [rofl] Posle kupim gsxr 1100 92 godiste iz smederevske palanke kome je klip izleteo kroz stublinu na nekom skupu... pa ja to sve prespojim i iz dva krsa napravim jedan krs i visak delova  ;D kad sam oba rasturio u delove svi su se cudili u fazonu, pa mislis ti da ce ovo vise da bude motor  [doh] a nisu imali pojma koji talenat cuci u meni  [dancing] pa posle je islo komplet poliranje rama i felni sa deklama agregata i to sve u mojoj radinosti... u spavacoj sobi sam imao samo smirgle i delove motora... pa posle kupim fzr 600 kao Milosevu... pa mi rikne menjac, pa ga rasturim... Revolution mi pomogao da pronadjem kvar a Bokilic da nabavim delove i da ga sklopim... Ima tu materijala za jednu potanju knjizicu  ;D
Takvi smo ti mi Srbi... poznati smo da smo univerzalci i da nam sve ide od ruke..
A sto neko rece u fazonu kako se postavis tako i ja postupam.. pa ja kupio pre 5 godina audi a6 4.2 350 konja... ubica  ;D i idem u audijevu garazu da uradim servis i covek mi na salteru kaze da me servis kosta 7000 chf i da mi je bolje da bacim taj auto i kupim novi  [dunce] i sta sam ja trebao da ga oteram u tri majcine i da mu kazem da podjebava strance, normalno da ne... dodjem u Srb i uradim servis za mnogo manje para... inace sam u poslu gde sam stalno okruzen Svabama i ja dok nisam dosao ovde niko me nikad nije oslovljavao sa gospodine, sad svaki razgovor krece sa gospodine Petrovic i kez do uva bez obzira sto ja ima 33 godine a neki su i duplo stariji od mene... to je kultura a ne postovanje, sigurno da oni meni u sebi psuju sve zivo ali kez je tu  ;D
Ja se izvinjavam na ovako dugackom postu, a Milosa pozdravljam i obecavam da kad dodjem dole obavezno idem do njega i placam pice i sve sto ide uz to.. naravno ako on prihvata...

Ja se jos jednom izvinjavam sto je sve ovo ispalo zbog mojih par reci, ali sta sad da radim  [neampojma]

Pozdrav svima  [cheers]

bobangsxr


milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Nema veze, bitno da je reseno na kraju. Ne prihvatam da samo ti castis ali da zajednicki obrnemo koju turu itekako, ne ovim povodom(ne pije se i jede zbog nesuglasica nego iz uzivanja) :D Suma sumarum... moze pivo, moze  [cheers]  [cheers] [cheers] Inace je tvoj post stvarno isapo ljudski, da imam pluseva sad bih iskoristio jedan :)

bobangsxr

Nema frke... oko placanja ce mo se dogovoriti  ;D pa sta ja znam, ja uvek izvedem zenu na veceru kad napravim neki problem  [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

ja i dalje mislim da je milosev motor kanta i da je sramota da na njemu dolazi na MM okupljanja  [rofl]

kako je sszgo mogao da jebe babe dok nije skupio za bmw1000rr a ti mladji ne mozes a? AAAA?  [rofl]

viper

Eno ona Macura se javno nudi mo¾e sa krene od nje pa ako pretekne 😁😁

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)