Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 52 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Meni su bas simpaticna njegova "budzenja", dovijanja, razmisljanja, i spremnost da se bas pomuci da odradi nesto, tu gde bi vecina samo platila par crvenih mehanicaru, i za to vreme radili nesto drugo.
Ne mislim da je to lose, cak stavise, ako nekog zanima dacu vam link Fr Ferrari foruma, gde mnogo ljudi popravljaju sami vikendom, i limariju i mehaniku, i elektriku. Nalaze "fore" za popravke, i na kraju budu 100 puta zadovoljniji i ponosniji time sto su sami popravili nesto, nego da plate nekome da to uradi. Mislim da je kod tih ljudi manjak love poslednji problem u zivotu. Ne treba sve shvatati crno/belo.
Suprotno tome, zgadio mi se Audi forum, gde je svaki odgovor na najbanalnije pitanje "kako zameniti filter ulja" - "teraj kod audija", "kako da zamenim plocice" - "teraj kod audija", "kako da zamenim brisac" - "teraj kod audija". Pa koj kurac onda i postoji forum, da bi postirali koje pice piju, gde su zaposleni, i gde su isli na letovanje, pa koga realno zabole kurac za sve to ?
Na auto/moto forumu treba biti maksimum upravo takvih postova ko je kako i na koji nacin popravio nesto, ili kako ne treba raditi nesto, za primer drugima, pa makar to bilo i kocem i konopcem, za motor star 30 godina nije ni cudno da nece da ulaze ne znam koju lovu u delove i mehanicare, a mozda i ne zeli da bude duzan bilo kome usluge jer mu je besplatno uradio. Mogu da se slozim ili ne sa njegovima nacinom razmisljanja, ali definitivno nemam pravo da ga osporavam. Njegov motor njegova stvar. Isto tako, on ne bi trebao da svoj nacin razmisljanja namece drugima, koji zele da plate i da se ne cimaju. I mirna Backa.

bigbad86


mkt

nek popravlja ako ga ne mrzi  [thumb_up]
mene bi mrzelo  ;D

bigbad86


Hohštapler

...matori d¾angrizavi jarci... ;)
Ja mu zavidim, na volji i vremenu, duhu i ljubavi koju ima prema tom komadu ¾eljeza..
A druga je tema ¹to preskaèem njegove postove (eseje), al ga ne minusiram :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Kakvi minusi,sam sebi radi popravlja..,jest da je mlad,pa plane kad ga prozovu,al i to je manijacki..,lagano samo!!  Ma tom motoru malo fali da ozdravi,pati od blage prehlade,pa kasljuca,jos malo pa ce da zivne!! 
jin-jang

viper

Pustite ga nek majstorise, ako ne¹to i pokvari opet æe sam da popravlja.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Ostoja

Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

aæimo

Ali ako otvori servis za motore naziv firme veæ znamo ''GLAVA DOLE''

megaidiot

da iz radionice 'glava dole' izadje neunistivi regler, odma bi prodao 4-5 komada.

Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2018, 22:04
Deèko je mlad, uporan i pozitivan, stièe iskustva, ima tehnièku podlogu, oèito...
Pustite ga neka se uèi, ima smisla za mehaniku i elektroniku, kad ostari teraæe motor u servis, sad mu je zadovoljstvo da sredi sam.
[thumb_up] ;)
pa kad se svi slazemo koji gi onda utepa

bigbad86

Ako nastavimo da ga blatimo sto budzi i samo forsiramo servisere i majstore, postacemo "onaj" forum.

Grof

Ma ako hoæe da bud¾i neka bud¾i ... svoje bud¾i a ne moje... problem nastaje kada neko pomisli da je to ispravan naèin re¹avanja problema a nije i to svi znamo. Bud¾ nekada upali nekada ne, nekada traje 1000 godina a nekada par minuta. Kada se ne¹to popravi na pravi naèin, to ko¹ta ali i traje i sigurno je problem re¹en. Svi bud¾imo jer nemamo para da imamo niko nebi npr. kupovao polovne gume, tra¾io jeftinije a dobre ploèice, i krpario. Najlak¹e je i kada voli¹ da èaèka¹ da kupi¹ nove delove i njih menja¹ i unapradjuje¹ i odr¾ava¹ veæ ispravan motor (radijalne pumpe, nadrkanije ogibljenje, powercomander, bregaste itd) ili se prosto igra¹ sa prenosima i radi¹ servise...

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.   

zVuk

pa sad ko je bezobrazan milos koji budzi ili pecalbargsxr koji ga savetuje da kupi drugi motor.....u stilu paris hilton "prestanite biti siromasni"...?
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zVuk

Citat: Grof poslato 04 Februar, 2018, 12:40

Nije Milo¹ dobio ban za bud¾enje veæ za bezobrazluk, veæina su ovde na forumu stariji od njega po 10,15, i vi¹e godina. Mene su vaspitali da se ka starijima od mora¹ odnositi sa po¹tovanjem. Ako ti se ne sviða ¹ta ti je neko napisao ili rekao ok teraj po svom ali nemoj se pona¹ati bezobrazno.   

postovanje nije nesto sto sleduje nakon navsenog odredjenog broja godina.....na primer.....ima ljudi koji su dosta stariji od mene, ali se valjaju pijani ispred dragstora, a ima mladjih ljudi od mene koji su profesori....vise postovanja imam prema ovim mladjima u ovom primeru....

...a kad me neko podjebava, smatram ga ravnim sebi bez obzira na godine koje ima....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

megaidiot

Citat: zVuk poslato 04 Februar, 2018, 13:37ima ljudi koji su dosta stariji od mene, ali se valjaju pijani ispred dragstora

Citata ima mladjih ljudi od mene koji su profesori....
a i ti profesori vise...

bigbad86

Ja vise ne priznajem nista ako nema doktorat :D

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

I na kraju æe da bude da je Milo¹ samom sebi lupao minuse...

Kanarinac

Uzmem pre nedelju dana i skinem aku da ga malo oporavim na onom pametnom punjacu. Pustim ga nedelju dana da izvrti malo, sve super. Prekjuce lep dan, resim da se provozam, vratim aku,spakujem sve vergla ali nece da sastavi,a na tabli izbacuje gresku 60. Google kaze greska 60 crko ECU, ja odmah prebledeo, hladan znoj me oblio. Zovem Alju, kaze nije ECU 100% ali mora da vidi sta je pa mi javlja. U medjuvremenu, izguglam da hoce da pregori osigurac od nekog senzora leptira gasa i da izbacuje ovu gresku. Nadjem gde je osigurac, izvadim kad BINGO, pregoreo. Ali kurac, rezervni nemam ide onaj maleni od 7.5A. Kupim, zameni, upali na keca, ja srecan sto je smesan kvar, ali od voznje kurac posto je vec mrak uveliko pao i temperatura. I eto :)

bigbad86