Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

FANTOM

    Oprao motor i provozao se do Usca  [yahoo] 1. februar milina. Inace da vas podsetim prosle godine smo imali prvo manijacko okupljanje 2 februara , koliko vidim ove godine nista ...  [neampojma]


Major


Lazic

Ja sam se okupio na poslu... ;D

Danas mi je godinu dana neprekidne sezone... :D Prvi put za 11 godina... :o :D Ni pro¹le zime nisam gara¾irao klepetalo, ali nisam vozio okruglo mesec dana...

Glava Dole

Danas ga upalio. Naime prestao je da pali zbog pumpe sto je konstatovano ali onda sam umesto nje stavio elektroventil (sigurno dobro povezan i cuje se da skljoca ko lud)... imao je oko 5l goriva upalio, radio, nije primao gas, ugasio se i nije vise hteo da sastavi, javljao se na kratko i posustajao. Dolijem jos 6l (znaci 3/4 rezervoara otprilike) al i dalje nista... ladan znoj me oblio setivsi se prosle zime. Nisam ni sumnjao u to na prvu pa nisam ni proveravao dal su puni karbovi nego zamenio svecice prekljuce ali su simptomi ostali isti.

Danas napunio karbove ovako:



I upalio na prvu :) Vratio hladnjak nazad, oklope i bez rezervoara (sa rupom izmedju nogu [rofl] ) ga provozao po sokaku... sreca sreca radost :) Sad preostaje sredjivanje instalacije (relej od 10 zica je specifican, provericu kad stigne pumpa al mislim da on zeza tako da ce tu raditi budzeraj s obicnim dodatnim relejom) a dok ne stigne pumpa ne diram vise nista. U glavu mi ne ulazi kako sa 10 litara i jace nije hteo da napuni karbove slobodnim padom ali bolje da ne razmiljam :)

bobangsxr

Brate a da kupis ti drugi Motor za voznju, a ovaj neka ti ostane za te tvoje eksperimente ;D

Glava Dole


UFF

ja bi tu kantu zapalio sibicom, benzin vec imas

problem solved :D

Glava Dole

Nista mu nije falilo dok nisam namerno uzeo da se igram sa drugim reglerom i nabijao gas ko somina do 17-18V da vidim kolko ce da izgura tako da tisina tamo :) Odlican je to motor samo mu fali malo ljubavi i bice ko nov :) Tacnije, kao nov davne '93-e a bolji od ovih novih laganih modernih bicikla (kad sam video uzivo npr novu suzanu gsxr 600 i da je velicine moje stare 125ice... dok ne budem zreo za litru ovo cudo ne menjam sasvim sigurno :) ) A i bolje da imam motor na kom znam svaki sraf nego neki deseti, nepoznat :)

Grof

Milo¹e budimo iskreni ti nema¹ motor veæ nekretninu.
Ima¹ po 1 kvar na svakih 5 km vo¾nje. To iskreno govoreæi nije motor.
Razumem ja da ti voil¹ da èaèka¹ i da se igra¹ ali poenta (makar meni) je imati motor na koji sedne¹ i vozi¹ se a ne da si stalno masan do lakata jer stalno ne¹to bud¾i¹. Pri tome naèin na koji radi¹ (ako se izuzmu nova slavina od moto klasika i slièni momenti gde si kvar zausta otklonio a ne zamaskirao) nije trajno re¹enje ni za jedan od problema koje si imao...
Opet ka¾em drago mi je da voli¹ da èaèka¹ i uèi¹ ALI sve ima meru, brate sedi kod nekog u servisu pa uèi, ali nauèi kako se ne¹to ispravno radi a ne kako se bud¾i u fazonu dok traje nek laje....  
Da je moj davno bi brusilica radila.... ali kako mi je davnih dana Struja sa "onog" foruma rekao kada ga je isto tako jebao R25: "Svaka budala ima svoje veselje"....
Za¹to ti sada ovo pi¹em?... Imam sada u radionici jedan CBR1000RR 2004 na kojem je neki bud¾ majstor ve¾bao svoje znanje a sada¹nji vlasnik bi da se vozi... e pa bato neæe da mo¾e ... kada na motoru nevalja bukvalno ni¹ta.
Kada je takav motor vrzino kolo bud¾evina koje seriski crkavaju jer ni jedan kvar nije otklonjen kako treba veæ je sve bud¾eno, npr. kontali su da ih kontakti u d¾ekovima od alternatora zezaju pa su upleli ¾ice i stavili izolir traku koja se vidi èuda od temperature i ulja koje lipti na sve strane otopila i naslonila masu na ram, pa su iste te ¾ice na drugom mestu produ¾avali sa ¾icama od kineskog ksenona preènika ni¹ta, u nekom momentu promenili samo semeringe na vili bez zamene dotrajalinh èaura i ulja. Da ne spominjem sranje koje su napravili oko korpe kvaèila, farova, ¾migavaca itd itd....
Sve u svemu: NEMOJ BUD®ITI  NAPRAVI KO SVET ILI NEMOJ NI POÈINJATI.... ¹tapa i kanapa mo¾e mo¾da da prodje na nekom skuteru za do pijace ili nekom matorom kr¹u od auta ....  

Glava Dole

"a dok ne stigne pumpa ne diram vise nista."

Citate li vi uopste poruke? I cemu onoliki minusi jebote u kojoj zemlji vi zivite, niste culi za tu poslovicu kad neko kaze nesto sto je banalno "tipa crko mi jugo -baci ga kupi novog BMWa", pa moj cale to kaze kevi kroz smeh kad god ga tako zeza nekim svojim zeljama... OMG...

Kupujte novo kad vam crkne sijalica zabole me, ne pricam vise nista. Tema se zove "sta ste uradili na motociklu" u kojoj ispada da nije dozvoljeno pisanje nicega ozbiljnijeg od zamene sijalice?

I kakva nekretnina, opet ne citas sta pisem: motor je bio okej od prosle zime a pumpa je crkla zbog igrarija sa drugim reglerom, nije je spalio ovaj na njoj, taj je u redu aman. Od interevencija je imao samo zadnji cilindar i remont prednje kocnice. I ceka ga stelovanje ventila kako dolikuje novim plocicama koje cuce na polici sa sve zamenom novog dihtunga i podloskica koje takodje cekaju. Znate i sami da sam otvarao i temu u "kupujem", zvao sve zive i nisam mogao da nabavim plocice... pa sta je trebalo, da ga ostavim tako npr jod 5 meseci rasturenog ispred stana? Gde si bio tad sa tolikim ali korisnijim postom? Koj ce mi kurac praksa kod majstora za nesto sto znam kako treba al nisam imao s cim? Najlakse imati sve na tacni pa samo bocnuti sta gde treba, pa to moze i baba kurana... moj motor moj problem bre. A i da jeste nekretnina zabole me, meni je drag, budala sam koja ima svoje veselje i ne vidim sta to vas toliko pogadja? Ko me voli- voli me ko me mrzi-boli me !!!

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 03 Februar, 2018, 11:50
"tipa crko mi jugo -baci ga kupi novog BMWa",

vala bolji savet ne postoji !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

Ne ne,deèko voli,i neka popravlja...,ja se samo nadam da æe u jednom momentu prestati pisati u ovoj temi..,a recimo poèeti pisati u putopisima!!   
jin-jang

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

aæimo

Deckonja je mlad i zeljan dokazivanja. Ne vidim problem sto to deli sa nama javno.

Saveti tipa kupi novo ne seri vise sa krsevima, nisu primereni jer je student koji zivi u drugom gradu i sve finansira svojim dzeparcem.

Licno podrzavam sve njegove akcije jer nema viska kinte za poroke.


misa-pei

Znam nekoliko ljudi koji su vi¹e u¾ivali u sreðivanju motora (potrebnom i nepotrebnom), nego u samoj vo¾nji, ali nisu to hteli da priznaju ni sebi ni drugima. Milo¹ se dovija, trudi se, neki put preteruje - ¹to je i logièno za taj uzrast. Iskren je i pita, obave¹tava nas ¹ta radi, èuje/ne èuje savete.

Seæam se, ranije na U¹æu nikom nije crk'o motor. Krilo se k'o zmija noge. Kad ga sretne¹ kod majstora, pocrveni (valjda zbog kasnije prodaje, ¹ta li).

Samo napred, ime moje. Bud¾i, sreðuj, dovijaj se. Od sveg srca ti ¾elim da ima¹ i savr¹en motor i pare da ako je potrebno ode¹ kod majstora, mada sam siguran da si ti takav i da dobije¹ sedmicu na lotou, uvek æe¹ sam da ne¹to èaèka¹ jer si takav.

A iz iskustva sam nauèio da je najbolje imati dva motora (najmanje). Jedan da vozi¹, drugi da sreðuje¹. Sreðivao sam Jawu po pet dana, da se provozam do U¹æa, pa mi se de¹avalo da je guram nazad ili kao jednom, da sam ispod bandere u deset uveèe menjao karike samo da je ne bih gurao do kuæe (jedno tri, èetiri kilometra, dosta uzbrdice).
Država je najveći neprijatelj naroda

Hurricane

@acimo

Taj neki fazon, moze samo da mu zavidimo i da se secamo  ;D

On


aæimo

Svako od nas gleda sa svoje tacke gledista, nekog smara dok ostale zabavlja.

Secam se svojih akcija u njegovim godinama, pa pravim paralelu.

Crkne mi kamion u nekom selu decembar mesec -5,6 stepeni, alanser rikavela a remontovan mesec dana ranije. Skinem i provalim da je automat prso i ne povlaci bendiks. Pola dana sam jurio resenje i naletim na nekog matorog koji ima alanser od toma vinkovic traktora i unutrasnji deo automata odgovara mom. Sve super ali ovaj ima stelovanje hoda. 22 puta sam skinuo i montirao alanser dok nisam pogodio tajming izbacivanja bendiksa.

Sad da to treba da ponovim zapalio bi kamion da se ogrejem.


bobangsxr

Citat: misa-pei poslato 03 Februar, 2018, 14:50
Znam nekoliko ljudi koji su vi¹e u¾ivali u sreðivanju motora (potrebnom i nepotrebnom), nego u samoj vo¾nji, ali nisu to hteli da priznaju ni sebi ni drugima. Milo¹ se dovija, trudi se, neki put preteruje - ¹to je i logièno za taj uzrast. Iskren je i pita, obave¹tava nas ¹ta radi, èuje/ne èuje savete.

Seæam se, ranije na U¹æu nikom nije crk'o motor. Krilo se k'o zmija noge. Kad ga sretne¹ kod majstora, pocrveni (valjda zbog kasnije prodaje, ¹ta li).

Samo napred, ime moje. Bud¾i, sreðuj, dovijaj se. Od sveg srca ti ¾elim da ima¹ i savr¹en motor i pare da ako je potrebno ode¹ kod majstora, mada sam siguran da si ti takav i da dobije¹ sedmicu na lotou, uvek æe¹ sam da ne¹to èaèka¹ jer si takav.

A iz iskustva sam nauèio da je najbolje imati dva motora (najmanje). Jedan da vozi¹, drugi da sreðuje¹. Sreðivao sam Jawu po pet dana, da se provozam do U¹æa, pa mi se de¹avalo da je guram nazad ili kao jednom, da sam ispod bandere u deset uveèe menjao karike samo da je ne bih gurao do kuæe (jedno tri, èetiri kilometra, dosta uzbrdice).

Pa to mu i ja rekoh, samo u skracenom izdanju  ;D