Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 34 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Pa onda nek uzme neku akvarijumsku potopivu, na 12 volti i samo je buæne u rezervoar  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 28 Januar, 2018, 12:49
Drugari pumpa od auta sa radnim kolom koja je predvidjena za direktno ubrizgavanje nikako ne moze kod njega na karburator .

Ta auto pumpa i ona njegova "akvarijumska" pumpa su mnoooogo razlicite !
Sad gledam slike ¹to je Milo¹ stavio, ako sam dobro shvatio ova sa Jamahe mu doðe k'o mehanièka samo ¹to membranu ne gura poluga sa radilice/bregaste nego elektromagnet... Rasturao sam potapajuæu pumpu od kola, elektromotor i turbinica koja gura gorivo, nema ¹ta da crkne, samo mo¾e da zariba, ¹to se mojoj i desilo, al' sam je razradio... A ¹to ne mo¾e takva pumpa na karburatore? Previ¹e goriva?

Glava Dole

Nije zaribala, to ide rukom perfektno al je u kratkom spoju, znaci topi zice kad se spoji direktno a ne daje znake zivota, namotaj je pregoreo. A radi na prostom principu, kao bendix na autu kod automobila... elektromagnet koji gura membranu samo sto je pozadi bimetal pa kad gurne bimetal odvoji, vrati se silom opruge, opet spoji i tako u krug. Unutra se negde otopio lak na namotaju i prespojio na masu sigurno, nema joj spasa.

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 28 Januar, 2018, 15:50
Citat: PECA BMW poslato 28 Januar, 2018, 12:49
Drugari pumpa od auta sa radnim kolom koja je predvidjena za direktno ubrizgavanje nikako ne moze kod njega na karburator .

Ta auto pumpa i ona njegova "akvarijumska" pumpa su mnoooogo razlicite !
Sad gledam slike ¹to je Milo¹ stavio, ako sam dobro shvatio ova sa Jamahe mu doðe k'o mehanièka samo ¹to membranu ne gura poluga sa radilice/bregaste nego elektromagnet... Rasturao sam potapajuæu pumpu od kola, elektromotor i turbinica koja gura gorivo, nema ¹ta da crkne, samo mo¾e da zariba, ¹to se mojoj i desilo, al' sam je razradio... A ¹to ne mo¾e takva pumpa na karburatore? Previ¹e goriva?

e bas to ta ima kao turbinicu "propeler" i ima mnooogo veci protok nego ona "mehanicka" , ovoj kad das neki otpor moze da nagruva i 5 bari pritiska , sve zavisi od tog otpora (regulator pritiska).
otprilike je 5-6 puta jaca nego ova mehanicka i striktno joj treba povratni vod
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

megaidiot


Glava Dole

opste je poznato da se kod jeftinijih stvari apsolutno ne isplati viklovanje, skuplja dara nego mera a sem toga sam i raspeltlovao srafcigerom deo koji dihtuje tako da se uzima druga samo cu jos videti koja :)

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 28 Januar, 2018, 17:14
Citat: Laziæ poslato 28 Januar, 2018, 15:50
Citat: PECA BMW poslato 28 Januar, 2018, 12:49
Drugari pumpa od auta sa radnim kolom koja je predvidjena za direktno ubrizgavanje nikako ne moze kod njega na karburator .

Ta auto pumpa i ona njegova "akvarijumska" pumpa su mnoooogo razlicite !
Sad gledam slike ¹to je Milo¹ stavio, ako sam dobro shvatio ova sa Jamahe mu doðe k'o mehanièka samo ¹to membranu ne gura poluga sa radilice/bregaste nego elektromagnet... Rasturao sam potapajuæu pumpu od kola, elektromotor i turbinica koja gura gorivo, nema ¹ta da crkne, samo mo¾e da zariba, ¹to se mojoj i desilo, al' sam je razradio... A ¹to ne mo¾e takva pumpa na karburatore? Previ¹e goriva?

e bas to ta ima kao turbinicu "propeler" i ima mnooogo veci protok nego ona "mehanicka" , ovoj kad das neki otpor moze da nagruva i 5 bari pritiska , sve zavisi od tog otpora (regulator pritiska).
otprilike je 5-6 puta jaca nego ova mehanicka i striktno joj treba povratni vod
Dobro sam ukapirao... :D


bigbad86


Glava Dole

Slicna cena kao i na ebayu, hvala puno al gledao sam vec to, nervira me sto mozda stigne za 15 dana a mozda za 2 meseca a meni treba sad i nekako vise verujem originalu :) I da, ziv dokaz da je apsolutno bespotrebno na motoru sa elektricnom pumpom zavrtati slavinu uopste ikad. Meni je bila odvrnuta celo vreme 2-3 dana nakon sto je crkla pumpa a karburatori prazni :)

megaidiot

a zasto ti treba sad? mislis da nije pametnije sacekati?

PECA BMW

Pa zuri mu se , Vreme lepo , motor registrovan , rezervoar pun i samo dozvolu u dzep i da se otisne u novu pustolovinu .

:D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Lako je vama ¹to imate dozvole i registrovane ispravne motore... ;D

Glava Dole

Ahahahahha treba mi za diskretne voznjice s vremena na vreme i eksperimente :D Izasao sa pravljenim reglerom, povezao ga, sastavio na kratko, nije primao gas i prestao totalno da se javlja, nisam miran dok ne sredim to kako dolikuje :) Nasao jos jeftinije na aliju istu, 20 dolara al ne znam koliko je verovati tome... ajde glasanje, polovan original ili nova cajna? :)

bigbad86

I te original verovatno sa Alija samo napisu markerom Yamaha :D

Glava Dole

ma i to sto kazes, spajam lepo direkt i za sad milina pa na prolece taman stize pumpa i montiram je za 20min :)

lord_oblivion

Za te 'diskretne' vo¾nje bolje sredi Speed-a, panduri ga jo¹ ne znaju pa mo¾e¹ da se promuva¹.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 28 Januar, 2018, 23:36
polovan original ili nova cajna? :)
jebiga koliko polovan i koja cajna?
ako je polovna koliko je i tvoja, koliko ce to da traje? ustvari, trajace dok je ne spalis reglerom [rofl].
a kod kineza kako znati da li je kvalitet? cak i kad gledas feedback velike su sanse da je 50% ocena placeno, mozda treba gledati gde sto manje ima losih reviewa.


Glava Dole

Narucena s alija :) Al je opao kurs dolara, nepune 2000 a nekad bio u rangu sa evrom :) sad cekanje a dotle direkt :)