Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 28 gostiju pregledaju ovu temu.

Black Adder

Citat: PECA BMW poslato 24 Januar, 2018, 12:23
Sad nesto razmisljam , kako li se punili akumulatori pre ovih pamitnih pnjaca koji postoje od pre par godina ?
nosili kod nekoga ko zna kako se puni :)

PECA BMW

Citat: Black Adder poslato 24 Januar, 2018, 22:56
Citat: PECA BMW poslato 24 Januar, 2018, 12:23
Sad nesto razmisljam , kako li se punili akumulatori pre ovih pamitnih pnjaca koji postoje od pre par godina ?
nosili kod nekoga ko zna kako se puni :)

da kod lokalnih mehanicara koji su imali punjace napravljene od pregorelih aparata za varenje .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane

Citat: niki64 poslato 24 Januar, 2018, 20:57
Hteo ovih dana da pocnem da preradjujem far na mom sokocalu ali nikako da zaveje sneg, da odjebem musterije i radim nesto za svoju dusu. Ali nece sneg, jbg. I tako prolazim pored motorina danas i nesto cujem sa radija, javlja se neki Kosta.
I eto ideje, pocnem da vadim kur.c, bar da ga izlupam(motor) kad ono kratak, ne domasim. Bem ti zivot, ni to ne mogu da uradim


mislim da imam far vi¹ka za tvoju hondu, ako ti je potrebno da se igra¹ ili ako ne¹to sjebe¹, tvoj je samo da ga pronaðem,

mada sam poprilièno siguran da ga imam

msm da imam i sedi¹te ali sjebano treba da se presvlaèi

castor

Ako se potrudi¹ prilikom tra¾enja, mo¾da negdje naðe¹ i èitav motor jbte...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Ja sam tako nakupio ulja za zamenu... ;D Po litre ovde, litar onde... :D Jes' malo razlièitih proizvoðaèa, ali sve polusintetika i ista gradacija, mada gradacije mogu i da se me¹aju... :D

Black Adder

Citat: PECA BMW poslato 24 Januar, 2018, 23:55

da kod lokalnih mehanicara koji su imali punjace napravljene od pregorelih aparata za varenje .

A mo¾' i tako, ako æe da radi. Mislim, pa imamo par majstora grunfologije koji napravi¹e èuda sa osnovnim alatom i naravno glavom i znanjem.

Za svoj maleni vek od 50 i kusur godina, pro¹etah mnogim radionicama i videh razne skalamerije za punjenje akumulatora, ali od aparata za varenje, te¹ko. no nema veze, sve je stvar percepcije. E da mi se ne bi desilo neko takvo iskustvo, ja s vremenom opremih svoju radionicu kojekakvim spravicama èisto da imam uvid da li je aku dobar ili ne.




PECA BMW

tako i treba to je naj pametnije !  bez alata nema zanata .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Crkla mi pumpa goriva, vrlo verovanto da je zato i riknulo svetlo... ladan snoj me oblio kad nije hteo dupali, pomislio "istorija se ponavlja"... u kratkom spoju je, pokusao da je otvorim, ocistio kontakt na bimetalu ali ne vredi... samo srce nenormalno struju a ne daje apsolutno nikakve znake zivota. Sad moram da jurim drugu... taman kad sam pomislio da sam dovod goriva sredio bas po PSu crkne jedina stvar koja je ostala stara na putu od rezervoara do karba (i slavina i sva creva i filter zamenjeni)  [doh]






aæimo


Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]





@Milo¹:
Bilo koja elektrièna pumpa za gorivo(ukljuèujuæi i za Juga efi) æe da zavr¹i posao...

VR 46

Не желим да се мешам у расправу два буџ мајстора,али не играј се са пумпом за бензин,један исто тако ставио од аутомобила па се запалио у комшилику,не желиш да чујеш како се све завршило.
Twist of wrist!

perlx


Glava Dole

Ma naravno, pre bih spojio direktno pa sipao malo vise goriva. Upitan je protok a pritisak tek, ovo su sve pumpe niskog pritiska ali je tacno da su od motora maltene sve iste, samo da se pricvrsti i prepravi dzek i to je to.

Jedan koji misli da ima ali mi nije javio trazi 4 crvene, drugi od R6-ice 40e kaze da je ista(ako je karburatorska sigurno moze da se ubudzi)... dok na ebayu ima novih za 25-30 dolara. Ako neko ima ili zna gde ima bicu zahvalan na informaciji bar :)

Hurricane

Ima raznih na aliju ispod 20 dolara, samo treba da uporedis koji je model bas zamenski za tvoju pumpu


Lazic

Citat: VR 46 poslato 28 Januar, 2018, 05:36
Не желим да се мешам у расправу два буџ мајстора,али не играј се са пумпом за бензин,један исто тако ставио од аутомобила па се запалио у комшилику,не желиш да чујеш како се све завршило.
Joj bre, pa nije se zapalio zbog pumpe nego zbog vlasnika... [facepalm] Beznin se obièno zapali kad curi gde ne treba...
Sve èekam da se javi zVuk koji je na Jamahu stavio pumpu od Juga efi, a niti su se on niti sledeæi vlasnik zapalili...

edit:
Osim ako nije stavio pumpu sa onog amerièkog automobila iz '80-ih ¹to je leteo u vazduh kad ga èukne¹ u levo stop svetlo... :o :D Mo¾da se neko seæa toga...

Hurricane


Lazic


lord_oblivion

Slobodno pumpa od bilo kog auta. Jeste malo jaèa ali stavi¹ u red jedan mali Frad filter (isto za auto) i sva creva dooobro stegne¹.
Pa pogoreli bi silni KTM-ovi po onolikim putovanjima oko sveta, da se tako lako zapali zbog automobilske pumpe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Drugari pumpa od auta sa radnim kolom koja je predvidjena za direktno ubrizgavanje nikako ne moze kod njega na karburator .

Ta auto pumpa i ona njegova "akvarijumska" pumpa su mnoooogo razlicite !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Uzimam od karburatorske R6ice i mirna glava, kakvi filteri kakvo gledanje u pasulj dal ce i kad da prelije neki karb il nesto propisa... na glavu mi se popeo vise taj dovod goriva...