Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 48 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

a verovatno ne zuji kad skines kleme , trebalo bi da dopunjava cim se kleme malo zagrejale znaci vuce neku struju .

Prati akku , ako je kiselinski otvori celije vidi dal ima vode , i prati dal je akku vruc , ne bi trebalo da se i malo zagreje tokom punjenja ,

ako je vruc akku odmah skidaj sa klema

ako je sve ok ostavi ga do ujutru ali ga odnesi u kupatilo ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt

exide agm akumulator
akumulator je hladan, nije se zagrejao nista
hvala ti, ostavicu ga do jutra i to je to

Poljanac92

Imam ja punjac slican ovome...meni je receno da kad je prazan akku, skala ode desno, kad se akku napuni, skala se spusti na nulu :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

PECA BMW

tako bi trebalo da radi ali te skale su jako loseg kvaliteta pa u vecini slucajeva uopste i ne pokazuju na manjim opterecenjima..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Black Adder

Citat: mkt poslato 24 Januar, 2018, 00:59
exide agm akumulator
akumulator je hladan, nije se zagrejao nista
hvala ti, ostavicu ga do jutra i to je to
e sad si ga spr¾io, svaka èast, ostali samo dugmiæi. A mo¾e biti i da je punjaè neispravan.
u principu akumulator se puni sa 10% jaèine, ako je npr. 10A struja punjenja treba da bude 1A. ovaj tvoj punjaè verovatno je 4/8/10A i namenjen je auto akumulatorima. Bar da si redno vezao sijalicu da mu smanji¹ ampera¾u. Ovako, mislim da je aku pokojni. postoji na tr¾i¹tu veliki broj "pametnih" punjaèa, koji sami odreðuju ampera¾u i ukljuèuju/iskljuèuju prema potrebi. (CTEK, Saito, itd).
jedan od kvalitetnih
http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/punjaci-za-akumulatore/punja%C4%8D-akumulatora-cars-pro-ebc4000-6-12v-4a-detaljno



mi¹ko_kolo


Lazic

Neæe da ga sp¾i 4A... Na mom èak pi¹e ako hoæe¹ da ga brzo napuni¹, 1 sat na 4A...

Glava Dole

Slazem se, punio i sa onim od auta 12V 5A a u Cacku mi neki koji cale napravio od starog neispravnog komrpesorica koji je radio na 12/220V i na izlazu daje cak 18V(pod opterecenjem odmah pada naravno), struju 4-5A u kratkom spoju (merio ampermetrom), punio s njim 100% i nista mu nije falilo samo ne treba ostavljati predugo. Sem toga, to sto pise 5 ili 10A na punjacu znaci da je to maximum koji on moze da isporuci ali ne i da ce akumulator toliko povuci (skala na njemu je u stvari ampermetar pa ako je punjac 5A je l' ga iko ikad video zakucanog do kraja sem ako nisu direktno spojeni plus i minus? Sigurno ne, tako i treba da bude, zato i opada kako se akumulator puni jer vuce sve manje i manje struje tj napon na njemu raste pa i razlika potencijala izmedju punjaca i akumulatora se smanjuje). A bez pametnog punjaca ili nekog koji isporucuje struju najkvalitetnije punjenje preko sijalice 5W 12 i vise sati, tu se slazem, a brzo punjenje s kakvim god hocete 2-3 sata max i garantujem da mu nista nece faliti ;)

Lazic

Sistem spojenih sudova, kad se napuni(izjednaèe potencijali) elektroni stanu... ;D Ko se ikada nagutao benzina za vreme sankcija, zna kako rade spojeni sudovi... :D

Lone Wolf

Tema: ©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

poslu¹ao savet na forumu, sjebao akumulator,
sutra je novi dan, novi zajeb.
Не може рај на земљи.

Hurricane


PECA BMW

Sad nesto razmisljam , kako li se punili akumulatori pre ovih pamitnih pnjaca koji postoje od pre par godina ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane

Kako, pa guralo se rodjace, palilo na kurblu

Tad nije bilo ni ovih sa indzeksnom ni ovih sto im se farovi sami pale a ne mozes da iskljucis

Lone Wolf

Donese kom¹ija Tomo ¹to je radio u transportu punjaè za kamione... ©ou.
Spr¾i ti aku i onda ka¾e: Crko ti akumulator kad ni ovaj punjaè ne mo¾e da ga napuni...
Sreæna vremena... eeee....
Не може рај на земљи.

UFF

Citat: Lone Wolf poslato 24 Januar, 2018, 11:48
Tema: ©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

poslu¹ao savet na forumu, sjebao akumulator,
sutra je novi dan, novi zajeb.


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]   [kralj]

Major


niki64

Hteo ovih dana da pocnem da preradjujem far na mom sokocalu ali nikako da zaveje sneg, da odjebem musterije i radim nesto za svoju dusu. Ali nece sneg, jbg. I tako prolazim pored motorina danas i nesto cujem sa radija, javlja se neki Kosta.
I eto ideje, pocnem da vadim kur.c, bar da ga izlupam(motor) kad ono kratak, ne domasim. Bem ti zivot, ni to ne mogu da uradim
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

mkt

upalila debela na 1  [thumb_up]
izgleda da ipak puni  ;D
provozah se malo po gradu  ;D



PECA BMW

ma sto ne bi napunilo , radi to sve kako treba ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt