Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

K0le


misa-pei

Samo da dotiènom alatkom ne poène da bije prolaznike u èelo  :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

gixxer


mali_zmaj

Svako svoje fetise ima,sta da se radi!!
jin-jang

Kostić

#6944
e, ljudi. zaladelo i pada ki¹a na tri stepena - smrt u najavi. okaèijo vrcko sliku ajdedasedrogiramo sistema za ulje i neki drug reko, sve je to lepo, al ode glava. il tako ne¹to zaboravijo sam. i sad ja razmi¹ljam (nije zbog ki¹e) ¹ta ako:

potone èep leve posude za kvaèilo?

obzirom da se ulje pona¹a ko plima i oseka, pa kad je ladno ulje se skupi, kad je toplo ¹irise i sad, zaladelo jel, ¹ta ako mi poklopac potone pa ne mogu da ga izvadim da dospem da ne povuèe fal¹? ovi ajdedasedrogiramo sistemi su malo zastareli, pa mora da se gleda manualno.

mnogo sam razmi¹ljao o tome (posle kad sam vido ¹ta je èoek reko) da li da odem u apateku i kupim opet ovaj veæi ¹pric, izvadim èep a ostalo poklonim narkosima. nije skup ko¹ta oko 10 dinara. ili 18. ne znam. mo¾da i 12.

glava mi jebiga treba pa eto, razmi¹ljam.

ako se sluèajno desi da sutra odem i kupim novo, biæe super. a i lep¹e je kad oba èepa ¹trèe samo je mana kad ga pokrijem, zavrnu se creva na stranu, al kako su mi opet ukrali ¹atorsko krilo, tih problema nema, nem èima da ga pokrijem, a i nije od ¹eæera.

eto vam zimska razbibriga, otvorte temu na temu za¹to se ulje pona¹a ko plima i oseka i proæe zima u korisnom prdenju. bolje od nevadimokuracièmarizusta

novi sistemi posuda za ulje su moderni pa su zato i skupi. oni imaju automacku regulaciju izmeðu èepa i ulja u obliku one gumice koja se raste¾e i skuplja, upravo zbog plime i oseke, ali je dovoljno velika da na temperaturnim razlikama ne mo¾e da doðe do fal¹a, ako se po¹tuje gornja i donja crtica. ne znam dal èoek koji je reko da ode glava od starog zna za to, al ja verujem da zna, inaèe ne bi reko da ode glava. al ako ne zna kako to radi, mo¾e da potro¹i ovu zimu na recimo taj detalj sveukupnog sklopa znanog kao motorbike.



mkt


Biker-Boy

Nebi se ja tako zajebavo s kocnicama  :o  priznajem sisa sam  [neampojma]
I feel the need..... the need for speed !!!

Kostić

interesantna pojava je to ¹to se dr¹ka od èepa na temperaturne promene di¾e i spu¹ta ko kurac. zanimljivo.

Glava Dole

Aj da si bezao s casova kad se radilo sirenje i skupljanje tela iz fizike(a tu spada i ulje) pa da razumem ali kako nisi to primetio u zivotu na prakticnim primerima?

A sto se inzenjeringa tice... koliko sam samo izvozio totalno bez kocnice(samo sam pazio da uvek bar po jedna od dve bude ispravna al najcesce terao bez prednje glavne totalno) a ovo da otkaze tek takoodjednom zbog posude nema sanse :) Tako da je inzenjering okej samo ako radi posao, uklapa se u ostatak motora :)

lord_oblivion

Ovo zajebalo i Laziæa i Milo¹a i Jugu i mene, zajedno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

#6950
nekada motorbikevi nisu ni imali prednju koènicu, nego samo zadnju. a da sam i¹o u ¹kolu umesto ¹to sam visio na kestenu, znao bi da ne valja da pijan stisne¹ istu prednju ko magarac pa posle kuka¹ :) nego, ljudi vidli na trke da ¾abar ima pancirne koèaljke pa i oni oti¹li da stave ta uska pancirna creva da im ne propadne kad kneeuju po ringevi, a veæina ne kapira kako to uop¹te radi. ko kad kupe kacige od soma evra pa zaginu u ne¹to. nego mene zanima struèno mi¹ljenje. da li je moj ajdedasedrogiramo sistem upotrebljiv i safetli ili nije. testiram ga evo skoro godina. letos sam dr¾o samo creva sa oni bolcni od zove (zova di¹e) al posle kad je oladnelo moro sam da osmislim sistem da ne moram da dolivam ili da vadim. inaèe ovakav sistem ko na slici firca ko automacki i bez ¹kole i skupljanja tela. a i ne reba ti ¹kola za to, sam sazna¹ kad pi¹a¹ leti i kad pi¹a¹ zimi

ali, teorecki, ko je i¹o u ¹kolu to treba da zna, ako recimo na minus dvaes naspe¹ ulje do èepa u posudu, na plus èetres æe¹ da ima¹ stisnuto kvaèilo ili blokiranu koènicu?


ne bi se ja razmi¹ljo o tome da èoek nije reko da ode glava, pa sam se poèe¹o malo i razmi¹ljo o èemu èoek zbori, jer èim zbori, valjda zna o èemu zbori

i nije zova nego lipa, tj vrba, ona ispred zgrade

Kostić

Citat: lord_oblivion poslato 21 Januar, 2018, 21:54
Ovo zajebalo i Laziæa i Milo¹a i Jugu i mene, zajedno.

te¹ko da je zajebalo jugu. al lepo je da ti i laziæ idete stopama velikana zivotnog smisla, obzirom da ste mlaði. da je vi¹e takvih ko vas dvojca, svet bi bio daleko interesantniji

Hohštapler

...bravo Kole...
Opet si dokazao da su svi budale a ti pametan.... bravo!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

ko jebe onog inzinjera sto je to smislio,doktorirao na temu kocnica i kocenja.. ,kole je bog!!!!
jin-jang

banevuk

Naruèio iz Louisa raizere za bandita. Sve odlièno osim................. sad mi to bode oèi, ali valjda æu se naviæi jer je polo¾aj sad fenomenalan. Zvao kretenima.Odgovori¹e ga su proizvodi podlo¾ni izmenama bez potrebe da se kupci obaveste ako se funkcija i karakteristike ne menjaju.













megaidiot

bas bezveze. ja sam bas gledao te motech, oni bi trebali da budu kao najbolji, ali bili mi skupi pa uzeo sledece jeftinije i na njima nisu stedeli na materijalu.
a gledao sam i drugaru isto motech za tdm-a, ali nisu imali dal boju dal trazeni precnik pa nisam uzeo, ali ako se dobro secam nisu bili ovakvi, nego 'celi'.
koja im je godina proizvodnje? mozda sam gledao 'stare'.

banevuk

Citat: megaidiot poslato 22 Januar, 2018, 20:48
bas bezveze. ja sam bas gledao te motech, oni bi trebali da budu kao najbolji, ali bili mi skupi pa uzeo sledece jeftinije i na njima nisu stedeli na materijalu.
a gledao sam i drugaru isto motech za tdm-a, ali nisu imali dal boju dal trazeni precnik pa nisam uzeo, ali ako se dobro secam nisu bili ovakvi, nego 'celi'.
koja im je godina proizvodnje? mozda sam gledao 'stare'.
Pa za bandita 2006 god. bio je amo jedna opcija od 30mm i to u silver/black opciji. Generalno nema veze bitna je funkcija............ navièiæu se  [cheers] [cheers]

mkt

ispraznio mi se acu
stavih ga na ovaj neki punjac pa me sad zanima kako da znam da je napunjen i koliko treba da se puni
ima ova skazaljka al ne znam cemu sluzi, stoji na nuli



PECA BMW

odmah u startu bila na nuli ili polako padala ka nuli ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt

#6959
odmah u startu i nista se ne desava vec 2 sata
cuje se neko zujanje blago i to je to, stipaljke su tople