Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 38 gostiju pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

POsle jedno 7-8 godina i¹èito sam fabrièko uputstvo na enleskom iako pojma nemam -osim tarzanski engleski.Valda se i rad glavom raèuna u neki rad

Glava Dole

Narucen je nov, sutra bi trebalo da stigne :)

A sto se kljesta tice na jadite jade iscupao 4 klipa, ostala jos jedna kljesta... ruke su mi otpale znaci dok sam cupao papagajkama, kao da su zavareni unutra :) Sad imam uzorak pa da vidim sa ovima iz sigurnosti za gumice, sa stevom za plocice(iako ove imaju jos dosta mesa ali kad vec radim onda da uradim sve po PS-u ) :)




slave74

Ma radi yuassa sasvim dobro, nego je  atv malo specifican pri ladnom startu. Ima neku vakum pumpu,pa dok povuce gorivo vergla li vergla, a posebna je stvar sto bez sauga nece ladan, a sa saugom jako tesko vergla-zaglavljuje. Brzo isprazni aku kad je na saugu.

Cenim da za neki slabiji motor ,koji nema muku pri verglanju ova yuassa radice jos dugo,dugo..

Elem za atv sam uzeo nov landport ytx 20 ch od 18ah, al i on tesko vergla kad je ukljucen saug(blago sam razocaran u kvalitet)-sto opet znaci da je yuassa dobra.Plus imam jos jedan lp od 12ah pa ga koristim kao ispomoc pri prvom paljenju atv.

Yuassa napunjena i ceka vlasnika-ako ko hoce..


Glava Dole

yuasa ne da je dobra nego predobra, fabricka na speedu od 2008-e radila pa presla na yamahu i cak i nju toliko godina stara palila bez problema iako je fabricka 12-ica a ona bila devetka :) I radila do kraja 2015-e :) da je ostala na speedu uz redovne dopune bi vrlo verovatno i danas bila ziva :)

Nego, je l' si razmisljao da ugradis elektricnu pumpu od nekog motora i resis se tih muka? :)

slave74

Nisam siguran da je pumpa problem.. Ne verujem da  benzin u loncetu karburatora moze brzo ispariti. Desava se da svaki hladni start dugo vergla.

A saug je posebna prica, kad je ukljucen tesko vergla, a kada zavergla dok je iskljucen i naglo se ukljuci saug, kao da se desi hidroudar-bukvalno zaglavljuje starter.

Resicu kad budem nasao volje i vremena.

rboban

Citat: Milos96 poslato 20 Decembar, 2017, 17:59
Narucen je nov, sutra bi trebalo da stigne :)

A sto se kljesta tice na jadite jade iscupao 4 klipa, ostala jos jedna kljesta... ruke su mi otpale znaci dok sam cupao papagajkama, kao da su zavareni unutra :) Sad imam uzorak pa da vidim sa ovima iz sigurnosti za gumice, sa stevom za plocice(iako ove imaju jos dosta mesa ali kad vec radim onda da uradim sve po PS-u ) :)





NEiskusno vadjenje.....
Ride It Like You Stole It

Glava Dole

#6826
Znam, trebalo je druk sistemom do same ivice pre skidanja al jbg nisam razmisljao unapred nego samo izleteo i rasrafio sve za sekundu pa posle muke  [doh]

Inace, kad sam video koliko su skorele naslage na klipovima koje ni prstima i akrom ne mogu da skinem a prskam i ispiram vec treci put... nije ni cudno sto je uvlacio vazduh pored gumica... verujem da bi radilo to i da se samo ocisti, gumice deluju sasvim pristojno... al ipak moraju nove kad je vec rastureno :) Znaci na svakom motoru rasturanje i ciscenje klipova definitivno spada pod redovno odrzavanja :) Kad se reparira i glavni kocioni(cim nabavim kljesta za osigurace), pa celjusti, nove plocice... pa da ko covek vozim 299, sam kostin mali il nisam :) Ups... zabrojao sam se... pa on ne moze toliko :)

Andreja

Osim gumica i ploèica, kupi i klipove po¹to si ove verovatno razjebao kle¹tima...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

PECA BMW

da verovatno si i klipove tako sjebao pa ces morati i njih da menjas , inace postoji mnogo lagan nacin da to isteras napolje bez da drukaz dok su kljesta na motoru ,
kad budes sjebao jos koja klesta proradice ti kliker ..


posle mene zezaju sto sam rasturio "nov" motor cim sam ga kupio . a klesta i pumpu abs cistim svakih 2 sezone.
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Ma jok, hvatao sam samo za vrh... mada nije da nemaju vec starijih skorelih ostecenja, cupani su 100 puta i pre mene papagajke-metodom, ocigledno je :) Gde da ih menjam, nisam lud... za nov eklipove i gumice prkeo 250e... cetvrtina motora za klipcice i gumice... pa ja za te pare uradio polugeneralnu sa sve kupovinom alata [rofl]

Glava Dole

I vlaznim maramicama ih cak oribao, bolje od ovoga ne moze :) Nadje se po koje ostecenje i tamo gde ne bi smelo, to me malo zabrinjava al to mu je sto mu je :) Kako je radio do sad nadam se da ce i dalje :)



PECA BMW

samo ispiram pumpu , nema potrebe za otvaranjem , ima ona neka sita i vazdan nesto pa se to lepo opere
a i kad se redovno odrzava to je lak poso
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Korisno danas za moj motocikl je nova formirana varta :) Cuci u sobi, ceka da se sredi kocnica pa da se stopi sa yamahicom :)

Bori¹a


Glava Dole

Citat: Bori¹a poslato 21 Decembar, 2017, 23:29
jadan akumulator

Sta ces, nisu svi akumulatori pocastvovani da odmaraju od septembra do maja u garazi... kao kod nekih dlaka bez decaka ;)

sasa ns 1


Ma radi yuassa sasvim dobro, nego je  atv malo specifican pri ladnom startu. Ima neku vakum pumpu,pa dok povuce gorivo vergla li vergla, a posebna je stvar sto bez sauga nece ladan, a sa saugom jako tesko vergla-zaglavljuje. Brzo isprazni aku kad je na saugu.

Cenim da za neki slabiji motor ,koji nema muku pri verglanju ova yuassa radice jos dugo,dugo..

Elem za atv sam uzeo nov landport ytx 20 ch od 18ah, al i on tesko vergla kad je ukljucen saug(blago sam razocaran u kvalitet)-sto opet znaci da je yuassa dobra.Plus imam jos jedan lp od 12ah pa ga koristim kao ispomoc pri prvom paljenju atv.

Yuassa napunjena i ceka vlasnika-ako ko hoce..

meni komsiji i jos bar 5 ljudi znam kome je lanpotr cko u jednoj godini,Ne¹to malo mnogo-reko jedan sportki komentator na ko¹arka¹koj utakmici  pre 25 godina.
[/quote]

Glava Dole

I moju star vartu takodje moze da dobije ko hoce, baguje u hladnim danima pri hladnom startu... topao motor pali na cvrgu :)

clutch&brake

Citat: Milos96 poslato 21 Decembar, 2017, 23:34
Citat: Bori¹a poslato 21 Decembar, 2017, 23:29
jadan akumulator

Sta ces, nisu svi akumulatori pocastvovani da odmaraju od septembra do maja u garazi... kao kod nekih dlaka bez decaka ;)
[watching] [watching]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

Otkud ti znas gde on ima dlake gde ne...? Sumnjivi ste vas dvojica.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.