Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


Hurricane

...katastrofa, pa kad si primetio, jel radio motor kad si shvatio ili si odmah nakon sipanja primetio?


ako je stiglo do cilindara, mora¹ sveæice obevezno izvaditi, izverglati bez goriva, osèistiiti..

Glava Dole

Je l' si cuo darko? Kupi injection i mozes slobodno da teras na naftu :)

Ja uradio nista nisam al uzeo dihtung :) Prva porudzbina sa ebay-a :) Sad Narucujem i one podloske ispod srafova da imam i to novo pa da poklopac jednom u zivotu bude kako treba :) Sad teram na diht masi i malo raspale gume koja je preostala [rofl]

oko 3400din ode za ovo parce gume i to iz inostranstva :)





Stiglo iznenadjujuce brzo, ali je zamerka to sto nije preporuceno, postar ga bacio ispred vrata samo kao i ove sitnice sa alija, a kinezi cak i za manje sume obavezno traze da se potpise sto mi je sasvim okej... ovako moze da ga preuzme bilo ko a ipak nije mala suma :)

Darko

@huricane - ma nisam primetio dok nije umro ...

stilgar

#6564
Citat: UFF poslato 23 Oktobar, 2017, 11:37
hoce to kad imas karburatore :D
blago vama sa indzeksnom ide i na dizel i ne treba da se cisti uopste  [klanjam_se] [klanjam_se]   :D :D

Darko


Hurricane

ekstra, daj detalje, mo¾e da poène¹ od sipanja samog

[watching]

mali_zmaj

Uh dobro,moglo je biti sranje da se sve zacepi,mora da si usuo kvalitetan dizel!!
jin-jang

Lazic


megaidiot

Citat: mali_zmaj poslato 23 Oktobar, 2017, 20:27
mora da si usuo kvalitetan dizel!!
jedino ako je aviodizel sa eko pumpe, kad avioni lete sa njim, moze i motor.

mada cujem da motori najdalje lete ako te pukne naplatna rampa u ledja i tako ispali u livadu. [rofl]

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]



E da, pone¹to se razumem u avijaciju, ¹ta je to avio dizel? Koga bre oni zajebavaju...?

Hurricane

...kao posebno proèi¹æen, kao za avione  [rofl]

jer je kerozin za pièkice

megaidiot

salu na stranu, lete svabe na dizel, ovo cudo se cesto koristi da evropa snima kretanje muhameda i abdula oko madjarske granice:

Lazic

Jeste, al' to ima dizel motore i ne sme ba¹ visoko da leti da ne smrzne nafta... :)
Klipni avio motori su 99.99% benzinci, jet motori bi mogli i na dizel da rade, al' ne smeju zbog hladnoæe...

megaidiot

leti ovo i visoko i daleko, a i kosta u picku materinu.

Lazic


Hohštapler

da je sipo dizlo u ind¾ek¹ zaklo bi dizne 1/1
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sasa ns 1

Citat: Darko poslato 23 Oktobar, 2017, 11:11
Jel ima na karbovima neki kurac na dnu loceta da ispistim naftu ? Fazon , neki sraf ili tako neki kurac , da ne moram lonce da skidam
ima i na mom  skuteru longiji 2t.Danas mi pomglo .Odvrno sam sraf ispustio gorivo  i ponovo namestio ler gas i na malim obrtajima radi kako treba.Ocigledno se nesto zaprljalo.To mi se ranije desavalo na zardjanim rezervoarima.Stalno pomalo kupi rdju u lonèe i prlja karb i pravi knedlu na malim obrtajima.

Lazic

Ima tome vi¹e godina, saznao da mogu zamenom "koski" da podignem motor... Al' sve u 5-to godi¹njem planu... Meðutim, rastu deca, rastem ja(u obimu)... :o Pre 5-6 meseci kupim od Bi¹keta lep, ovalan(naglasak na ovalan) lonac, montiram ga za 10 minuta i onda posle mesec dana vidim da sam ga skoro probio na jednom mestu, oko sredine... :o Ovo je zvuèalo kao da sam sasa ns 1... :o ;D ;D ;D
Gled'o, gled'o i skapiram da je ovalni lonac malo ni¾i nego okrugli i da ga je stigla sisica na klje¹tima... :o [facepalm]
Po¹to samo ja mogu da oslabim, a deca sve veæa, ðavo odn'o ¹alu... Ima na fb vi¹e grupa za klepetalo, kad u jednoj se lik iz Èaèka(zna ga Borko) pohvali da mu je majstor napravio vi¹e parova koski ako jo¹ neko hoæe da podigne motor(jeste Gavro, za mene je kle motor)... ©alji, pa nek ide ¾ivot... :D To se malo oteglo pa sam imao prilike da googlam kako se to menja, jeb'o sliku, od interneta vajde nema... Servisno uputstvo ka¾e podignite ga sa dizalicom(deo taj i taj, u mom sluèaju parèe betona) i zamenite... ©io mi ga Ðura... Pitam ja ovog deèka iz Èaèka, ka¾e, ma 10 minuta posla, ali mora¹ da ga digne¹ i da posle malo digne¹ vilju¹ku jer su nove koske kraæe... Ajd i to èudo da vidimo...

Pro¹le nedelje dva dana ki¹a, onda vikend opijanja i ¾dranja u Valjevu, juèe popodne polutrezan krenem sav odluèan da podi¾em motor... :D

Matica 19, ¹raf 17, ok imam... Aj da ja to odvijem dok stoji na zemlji, stabilnije je... Probam rukom, ni da makne... Kleknem i sjebem sjebano koleno, probam opet, muu... Nekako ustanem, probam da stanem na kljuè, ni makac... Stanem na kljuè, poènem da skakuæem, samo da sru¹im motor, ¹raf ni da bekne... Smorio se za medalju, spakovao alat i od¹epao nazad kuæi... Ni¹ta, jedan dan æu do Juge... Smor, ba¹ sam hteo da to uradim sam... Jutros oti¹ao na posao, radio sva¹ta, do¹ao kuæi, ðavo ne da mira, da jebe rak raka, smisliæu neku polugu, nikad me jo¹ ¹raf nije pobedio... Na kolima sam ¹rafove kad neæe odvijao te¾inom kola, æe Japanci mene da zeznu, va¾i... Trk(uslovno reèeno) po alat, gledam, donji ¹raf mogu gedorom, krckalicu sjebao pre 5 godina di¾uæi Hondu preko nje, al' imam jednu sa teleskopskom polugom... Razvukao polugu na 60-ak cm, zapeo... I odvi se prokletinja... :D
E sad, gornji, tu ne mo¾e d'uðe gedora... Stavim kljuè, a na kraju napravim polugu sa okastim 22/36 i on poðe, mamu li mu njegovu poljubim... Onda specijalna dizalica broj 666(betonska kocka koju ¹tekam u kro¹nji obli¾njeg drveta za podmazivanje lanca) i kle podignut... Sledeæi problem je bio donji ¹raf koji nije mogao d'izaðe od æopave, ali ona bolcna izmeðu ¹rafa i rupe nije bila zapekla pa sam nekako prvo nju izvukao, a onda je ¹raf dobio taman toliko mesta da skrene... :D Kad sam izbio ¹rafove vilju¹ka(toèak) je pala na zemlju... Uzmem novu kosku, stavim jedan ¹raf, gledam drugi, taèno na rupi... :o Kreten(ja) sam uspeo odokativno taman toliko da gurnem kamen pod granu da sam idealno potrefio du¾inu novih koski... :o :D :D :D Pri tome, ne smem da kleknem, ne smem da èuèim du¾e od par sekundi, sve kao nind¾a... :D
Zategao, spakovao alat, poèinje ki¹a... Obrnuo krug 100 metara i dva polukru¾na... Èitao na internetu da mu se drastièno smanji radijus okretanja, nisam verovao, ali stvarno, sad ga okreæem u 2 metra... :o Neverovatno... ;D
Polo¾aj sedenja je ok, jedino ¹to mi u retrovizoru izgleda kao da æe kofer da me napadne sa leða... :o :D Izmeðu lonca i jebene sisice sad ima pola metra... ;D Sutra utisci iz vo¾nje... ;D

Malo slika radova i malo kroz prozor posle ki¹ice... ;D































viper

Au sunce ti kalajisano koliko pisanija I slika kao ceo motor da si rasklapao 😁
Ne dao bog da si skidao glavu ko Milo¹ ¹ta bi tek onda bilo 😂

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)