Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 46 gostiju pregledaju ovu temu.

Ostoja

Citat: Milos96 poslato 08 Oktobar, 2017, 19:08
To i planiram da uradim na prolece, ali bez zajebancije :) 2 navoja sam uradio a treci je proklizao pa ga zalepio, drzi se na lepku za srafove, ne mrda do duse vec 1500km al hocu to da sredim da moze  po potrebi kulturno da s eodvije i zavije a ne ispira spricevima i benzinom, lepi, ceka 24h itd :) A i ventile treba bolje ustelovati, imam sad i original kineske nove plocice, cuce na polici, plus i manji kilo kljuc a prosli put sam stezao otprilike, sad cu da je skinem ponovo kad mi bude bilo dosadno pa da ga sredim pefektno :) Jos kad bih nasao i novi dihtung poklopca i one gumene podloske ispod srafova, pa napravim adaptercice za onu spravu za vakumiranje i podesim i karbove... radio bi ko da je direktno ubrizgavanje :)


A da ti poène¹ da se drogira¹ kao sva normalna deca...
[neampojma] ;)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

Citat: PECA BMW poslato 08 Oktobar, 2017, 20:49
Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2017, 08:09
zato je resenje ne ici nigde :D

lako je tebi na tvojim "peiæevim sala¹ima" ne moras nigde da ides :D

u ovom mesecu sam jedno 3 puta krenuo do grada po nesto i sva tri puta kad sam zabo u guzvu sam pitao sebe:

"da li ti je to stvaaaarno neophodno?"

ili u prevodu: "koji ti ovo kurac treba u zivotu?"

sva tri puta sam napravio polukruzno preko ostrva u jurija gagarina (ugladnom posle delta citya gde zastoj i kolona krene) i vratio se kuci sa osmehom na licu :D

saobracaj? jebo saobracaj odo ja kuci  [rofl]  fak dis sit  ;D

Glava Dole

Jedan od razloga zasto nisam zeleo ni da konkurisem ista u BGu, ali ni pokusam na bilo kom faxu a bilo 3 puta blize :) Jednom sam upao autom u guzvu u bulevaru, vremena da preguram jedan kilometar mi trebalo maltene kolko i za 50 do SD-a, trauma bre, kolaps, nemas gde da mrdnes znaci... a u manjem gradu ima svega sto i u velegradu uz mnogo manje guzve i tenzije po jos pristojnijim cenama.

milomir22

U manjim gradovima ima svega osim para, Bg i Ns su jos uvek drugi svet u odnosu na ostatak Srbije.

Ziveo sam 3 godine u Bgu i to na Dorcolu, na 5 minuta od Kneza i to su mi 3 najnekvalitetnije godine zivota, put do posla i nazad traje 3 sata, stan nisam placao, ali dazbine za 20 kvadrata, kao u Kgu za 50, Vesic majmuncina poistovetio Dorcol i Njujork, sve je skuplje nego po periferiji, ali su im plate mnogo vece. U Bgu 60 000 mala plata, u Kgu bi ljudi ubili nekog za te pare.

Vec dve godine kako zivim u Kgu, super je sve, ali posla nema, ubih se, ako ne nadjem nista do Nove godine, vracam se opet u grotlo pakla.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Probaj d'izbegne¹, inaèe æe¹ d'izgine¹...

milomir22

Cekam taman da zavrse radove i kapitalne pljacke, ovaj investicije.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot

ce se nacekas.

Citat: Ho¹tapler poslato 08 Oktobar, 2017, 18:15
Ne,  ali mi je posao i tu u va¹em ¹oru... trkni do BGa mu dodje kao trk po pljuge ;) par puta nedeljno.
jesi razmisljao o 'linijskom taksiju' kao dodatnom prihodu?  ;D

Bori¹a

ili da instalira uber i da pokupi nekog i zaradi dinar

megaidiot


Hurricane

...nije motor hteo da mi upali na dugme, kontakt ima normalno, e sad kad sam ga spojio kljucem na releju ona dva debela kabla zaverglao i upalio normalno..

Jel mi to relej crko? Osigurac kod releja 30A nije izgoreo

Glava Dole

#6470
Citat: Hurricane poslato 09 Oktobar, 2017, 21:57
...nije motor hteo da mi upali na dugme, kontakt ima normalno, e sad kad sam ga spojio kljucem na releju ona dva debela kabla zaverglao i upalio normalno..

Jel mi to relej crko? Osigurac kod releja 30A nije izgoreo


A da skinemo glavu za svaki slucaj kad vec nece dupali? :)

Salu na stranu, prvo manual u ruke pa nadji koji provodnici na releju su za pobudu a koji su kontaktni, pa ako dobijas pobudu 12V kad pritisnes dugme, ako do releja imas a nakon njega nemas onda je on 100 posto :) Moze da se ispita i bez manuala samo uz pomoc unimera, za onog ko zna da isti koristi :) Ako ne resis do subote javi pa da ponesem unimer, pali na gurku pa dolazi s njim, taman da se zanimam dok se pragnje okrece :)

EDIT: al sam zabagovao, kakav manual bre u stvari, vidi se iz aviona koje zice  na releju su debele a koje tanke :)


Hurricane

Ma znam, tj nekad dok sam imao Hondu sam sve to znao, nego imam problema sa mozgom pa sve zaboravljam..

Edit: ima jedna crvena deblja malo u dzeku koji dovodi do releja ona je pobuda od dugmeta..

Hvala Milose..  [cheers]

A gde da kupim relej ako jeste?

Oni su uglavnom isti za vecinu motora?

Glava Dole

#6472
Neko ga bese kupovao vec, nasao je po povoljnoj ceni, bas sa foruma, mrle cak cini mi se... ako se ne varam pitaj njega :) Ako treba neka pomoc oko stelovanja unimera il tako nesto cimaj slobodno :)

EDIT opet [rofl] pitaj u stvari i stevu ako je do njega, vidi koliko je fabricki ampera pa nadji slican, i ne mora da bude od tvog motora, malo sec  ovamo-sec  onamo i ubudzicemo ga vec nekako :) Lazic strucnjak  za  vezice ga ucvrsti da ne mrda i milina... nece na modnu reviju, niko nece da ga gleda ispod maske, bitno samo da radi posao :) Termoskupljajuce buzire koji se unavuku i ugreju upaljacem, skupe pa bude spoj kao fabricki imam, lemilicu takodje, ako treba neka zabica reci na vreme da uzmem i to u retamu u cacku pa ponesem i napravicemo ga da bude fabrika sa bilo kojim relejom koji trpi dovoljnu struju :)

Hurricane

..sve ja to imam, buzire kupujem svaki put kad odem na buvljak po dva metra, imam svih velicina i boja, i alat sav  [rofl] samo relej ne, u stvari mora da ispitam, cesto mi drkaju prekidace u prolazu da nije do njega

Mom motoru neces glavu dirati, mozes samo iz daljine da dobacujes savete i sugestije, sednes u lad dobijes pivo i to ti je..

Glava Dole

Vrlo moguce... ako na gurku pali onda kill swich sigurno nije, al ovaj taster mozda jeste... ili neki prekid do releja... ako stoji motor napolju izlozen je vlag(z?)i moze da bude to... ali takodje i sam relej, trpi veliku struju prilikom verglanja, vremenom mu zasmecuju kontakti i nema vise spoj :) A relej ti je negde u repu najverovatnije, to raskupusaj i onaj sa najdebljim zicama na sebi je taj za paljenje, na njemu meri. prvo izmeri da li imas napajanje na tanjim zicama(kad je unimer podesen na 20VDC), zatim da li izmedju mase i debele dovodne(one koja  ide sa akumulatora direktno) imas stalnih 12V i zatim da li izmedju one debele koja ide na anlaser i mase imas 12V prilikom pritiskanja tastera za paljenje i to je to, utvrdices da li je do njega ocas posla :)

Ostoja

Mali, o¹ ti da ja ponesem digimer, lemilicu i sitan alat za struju pa se ti sit izigraj (da ne tegli¹ alat od kuæe, meni je sve u gepeku)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

cek bre huricane vozi suzuki, kako mu je onda crko relej?
pa to crkava samo na hondama

Bori¹a


Glava Dole

Citat: Ostoja poslato 10 Oktobar, 2017, 00:05
Mali, o¹ ti da ja ponesem digimer, lemilicu i sitan alat za struju pa se ti sit izigraj (da ne tegli¹ alat od kuæe, meni je sve u gepeku)

... srafcigere, kljesta, kljuceve takodje? :) Ako ne sredi to do subote onda dogovoreno :)

UFF

Citat: Bori¹a poslato 10 Oktobar, 2017, 00:16
ne relej, regler crkava na hondama [rofl]

[rofl]    [facepalm]


ok nikad mi nije na nijednoj hondi crkao ni relej ni regler pa sam se zbunio, kako da znam o cemu pricaju kad mi se nikad pokvarilo nije? :D