Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 52 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 18 Septembar, 2017, 22:14
Mene,Makinja i Hostaplera zalivala kisa pet dana u Umagu onomad,podmazivali smo lance barem jednom,ako ne i vise puta dnevno!!  Ne racunajuci apgrejde limenkama!!
Ovaj moj nerastegnuti lanac sam jo¹ pre 5 godina skoro novog krstio od HN do Bg po ki¹i bez podmazivanja... ;D Kroz Bosnu... :o ;D Ni¹ta mu ne fali ni dan danas, 30.000... ;D


@Ðole:
Bio ja na odmoru, bio Nikola do juèe, jeb'o sliku slobodno podseti... :-* Osim ako nisi i ti zaboravio... :D

castor

Ja ga uredno èekam da se javi kako je rekao kad provjeri sa programerima. A od juèe sam ja na GO. :P :P :P
It's the ride that matters, not the bike…

mali_zmaj

Pa kad su motori èetiri dana i noæi na ki¹i,kad te zaliva ki¹a,i u pokretu i u stajanju...,a podmazivanje traje cirka ni pola minute...,ne znam ¹ta se isèuðavate...  Promjenio sam 4 motora,nikad za nikad lanac nisam mjenjao!!  A za¹to,redovno odr¾avanje djeco!!!?!!
jin-jang

megaidiot

ajde jednom u par meseci, ali par puta dnevno... greota ;D

Hohštapler

Pa jeste ali 700km u danu po kisi.. monsunu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Ja lanac i lancanike menjam na godinu dana. Podmazujem lizem brisem mackam ali niti jedan nije    presao vise od 20000km.
Generalno sam skontao da lanac najvise sjebe duza voznja po kisi . Zato je samopodmazivac mama.😊

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

megaidiot


Lazic

Citat: castor poslato 19 Septembar, 2017, 17:41
Ja ga uredno èekam da se javi kako je rekao kad provjeri sa programerima.
Optimista... ;D U meðuvremenu programeri bili na odmorima, nekoliko ih dalo otkaz... ;D

Citat: makinjo poslato 19 Septembar, 2017, 23:15
Ja lanac i lancanike menjam na godinu dana. Podmazujem lizem brisem mackam ali niti jedan nije    presao vise od 20000km.
Generalno sam skontao da lanac najvise sjebe duza voznja po kisi . Zato je samopodmazivac mama.😊

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
Nemoj da du¾e vozi¹ po ki¹i... ;D Kakvih crnih 20.000, eno ga moj prljav i suv did gura preko 30... :D

Glava Dole

A za nedelju dana svakodnevne voznje po posoljenom putu bio ovakav:



Pocrneo posle, prolepsao se od prljavstine i tera se i dalje :)


UFF

Citat: Laziæ poslato 20 Septembar, 2017, 00:33
Citat: castor poslato 19 Septembar, 2017, 17:41
Ja ga uredno èekam da se javi kako je rekao kad provjeri sa programerima.
Optimista... ;D U meðuvremenu programeri bili na odmorima, nekoliko ih dalo otkaz... ;D

Citat: makinjo poslato 19 Septembar, 2017, 23:15
Ja lanac i lancanike menjam na godinu dana. Podmazujem lizem brisem mackam ali niti jedan nije    presao vise od 20000km.
Generalno sam skontao da lanac najvise sjebe duza voznja po kisi . Zato je samopodmazivac mama.😊

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
Nemoj da du¾e vozi¹ po ki¹i... ;D Kakvih crnih 20.000, eno ga moj prljav i suv did gura preko 30... :D

tvoj motor ima tipa 30 konja

znaci ima da gura jos bar 3 godine  [rofl]

Hohštapler

Nije problem kisa, problem je kad stane kisa a lanac na sebe nafata peska i sranja sa puta. I cinjenica da ti sprejevi samo lepe govna za lanac, pa onda imas lep sloj abrazivnog materijala na lancu. Skot ojler je majka. Sapere sva govna i zaboravis da imas lanac. Slaninar njegov nije opro 3 godine i dalje je kao nov. (lanac) :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

najobiènija boèica sa gustim uljem i sisicom, najjednostavnije a najbolje re¹enje, traje do 100-200 km jedno mazanje, fino, èisto, lako

Lazic

Prvo da ga danas opere ki¹a, sutra æu da ga mackam... :D


@Uff:
Dokaz da je jeftinije voziti slabiji motor... Jo¹ da sam poslu¹ao savet da stavim lanac za hiljadarku, verovatno nikad ne bi crkao... ;D

Major

Prolazim pored njega vec tri dana.. ubi me ova glupava kisa.

mrle

Citat: Hurricane poslato 20 Septembar, 2017, 12:55
najobiènija boèica sa gustim uljem i sisicom, najjednostavnije a najbolje re¹enje, traje do 100-200 km jedno mazanje, fino, èisto, lako
ma litar lancola za motornu testeru od 250 din i zalivaj za sve pare. Sipao u fla¹icu od alkohola i kad god stignem nalijem.

Lazic

D.I.D rekao: "every ~ 500km, SAE90"... ;D Odokativno na svakih 1000 km ga umastim...

Boban_m

Ponudio sinoc liku da coramo motore. On ima GS1150 sa 15.000 milja. Bio je zainteresovan, ali ja vise nisam siguran da hocu.

megaidiot

koje godiste? nemoj da se zajebes da menjas za 1150 sa zu zu servo kocnicama (godiste 2002+).

Boban_m

Mislim da je 2000. Malo je presao i ok je ocuvan ali nema kofere a moj ima cvrste kozne bocne. Zgodno kad podjem na plazu ili u prodavnicu. Ma ionako sam iz dosade pregovarao, reko' malo da mijenjam fazon.

megaidiot

glupo uzimati bez kofera (i abs-a), realno.
a i r1200c vredi znacajno vise, pogotovo ako ti se pojavi covek koji bas voli to cudo. ako menjas ili prekupoprodajes juri gs-a od 2007. i novije kad su batalili zuzu servo kocnice.