Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 42 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

ma vratio sam stare , dok ne stignu nove i dobre
ali , kako mislis da ce da pravi problem ? zbog cega ? koji deo da obrusim ? pa vidis li da na ovim sto su mi stigle nema one izbocine koja gura klip ?

Hurricane

ne znam, ali poznat je defekt, ima¹ na Tamarinoj Yamahi da doðe¹ da vidi¹, nismo znali ¹ta je ali je majstor rekao da je to na svim tim

polugama sa alija problem..

Hurricane

Nego, ja imam problem sa kocnicom pa ako je neko u mogucnosti mogao bi da mi pomogne.

Naime, usled nepravilnog postavljanja prednjeg tocka, nekom prilikom ranije, doslo je do potpunog unistenja jedne plocice dok su sve ostale nove..

Pa ako neko ima istu plocicu sa slike sa iole mesa na njoj, a da mu je ostalo prilikom zamene i da mu ne treba, rado bih je kupio pivom  :P




Pretpostavljam da je na dosta tipova motora ista..

Hvala puno unapred [cheers]

Hurricane


milomir22

Ja sam skinuo sa bandita 600 2001. tokico su kljesta, ali ne znam da li ti odgovaraju. Ako pasu, javi da posaljem, tvrde su dosta, sbs proizvodjac.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

 [wtf]Mo¾da ti je zbog te tanje ploèice koènica bila onako kao govno...? Ode¹ kod onoga u Ju¾nom bulevaru da ti napravi...?

Da, juèe sam ponovo poprskao klepetalo teèno¹æu za stakla i prebrisao ga... ;D

Darko

#6226
ja ipak nabudzio rucice  ... uz malo prepravki - ko iz yamahe da su izasle ;)







PS - sad me i boli paja gde ce da mi legnu pare od refunda ...

da , dispute se zavrisio u moju korist   ;)

Hurricane

Obrati sad paznju da li ce ti u narednom periodu blokirati tocak, u voznji se ne primecuje, vec kad stanes, probaj da gurnes malo motor, ako blokira onda ces morati jos malo da ih obradis..

Hurricane

#6228
Citat: milomir22 poslato 30 Avgust, 2017, 21:15
Ja sam skinuo sa bandita 600 2001. tokico su kljesta, ali ne znam da li ti odgovaraju. Ako pasu, javi da posaljem, tvrde su dosta, sbs proizvodjac.

Hvala Milomire, jbga ne pasu..

Odgovaraju od Bandita do 99te

Evo spiska potencijalnih donora  ;D




Lazic

Podmazao sajlu kvaèila bez ikakve potrebe... :D

Glava Dole

Je l' imao neko iskustva sa cilindrima kocnice sa alija? Provozao juce malo motor, nedelju dana pre toga bila tvrda kocnica sad propala totalno... reparirao bih ja rado svoju original ali joj je puklo ono grlo na koje se kaci crevo jos odavno, vec je vareno i drzalo do skoro a sad pocelo vise da filsuje i vrlo verovatno uvlaci fals pa narucih ovu:

https://www.aliexpress.com/item/Foot-Rear-Brake-Master-Cylinder-Fluid-Reservoir-for-Yamaha-TZR250-TDM850-YZF-R1-R6-FJ1100-FJ1200/32699193249.html

Sta mislite, hoce li valjati to cemu?

Hurricane

Ma odlicna, za te pare nemas ni bocicu kod nas da kupis..

Vidjao sam da ljudi furaju prednju sa alija, kaze radi sve super, samo koliko ce da traje jbga

Kostić

laziæu, koj je tebe kurac napo? ;D


trajaæe dok se ne olupa. bolje dobra polovna koènica original, nego ti kinezi od pet evra.


Hurricane

Ma vazi, tako su i za plocice svi govorili i smejali se arapinu, a sad koliko sam cuo svi kupuju na aliju plocice, neki ih cak i pakuju u kutije i valjaju kao Brembo

Evo i ja cu sad kad se vrnem sa odmora poruciti za sve diskove plocica za 20 i neki eur


I Bog da me vidi..

I da cuva nam predsednika Vucica od ubica zlikovackih  [rofl]

Kostić

ploèice koristim i ja. ene sam onomad uzo od steve i opet æu èim vidim neke pare. potro¹io sam zadnje. najjeftinije su a koèe em za sve pare em ne grebu i ne jedu govna i ne krive se kad se pregreju. al koèioni cilindar je kompleksna sprava a kad je ne¹to ozbiljnije, ne verujem u proizvod od 5 evra.

megaidiot

al opet, zadnja je, nije kao da nece da stane ;D - ja licno ne bi experimentisao, ali bi voleo da mi neko kaze jel ovo valja ili ne valja, posto ne bi trebalo da valja, a iz nekog razloga imam utisak da je ok, iskopirali su sve, pitanje je samo kvaliteta materijala.

Kostić

to samo ¾ivot znaèi

a pitanje je i obrade i dimenzija, ne samo materijala

megaidiot

pa jeste, bilo bi dobro da neko iztestira to, neki motoalvirovic, pa snimi, pa kaze 'e ovo je djubre' ili 'e ovo je ok'.
jel ima na jutubu neko ozbiljan da radi to sa kinezima?
a tu je i problem sto to pravi ko zna sve ko u kini, mozda ni dva ista proizvoda ne pravi isti proizvodjac i nisu isti (milimetar onde, milimetar ovde).

Glava Dole

Bio original cilindar pa mi otpala feroda malo nakon sto sam kupio motor u voznji, samo je propala... tako da ne zavisi bas sve samo od cilindra, moze i da pukne 25god original crevo(pupuuu), odlepi se plocica, tebi eto otpala celjust i uplela se bese u tocak jer nije bila dobro stegnuta? Dakle nije merilo, a ko cvika moze da se slika... videcemo kako ce raditi kad stigne :)