Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 50 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

      Prica koju sam cuo je sledeca , kad stoji aku tj ne vozi se motor svaki dan gubi ne znam koliko struje dnevno. E sad ima ispod kog nivoa ne sme da padne napon ili sta vec. Ako je onaj sa kiselinom taj moze da se ozivi tako sto se sipa nova pa se opet napuni . A ako je gel nema mu spasa kad padne ispod odrecene vrednosti taj onda ne moze da se ozivi mora novi. I da ti gel su nastelovani da traju tacno kolko je garancija neverovatno kaze mi majstor . Imao je vise slucajeva da traju ono 2 godine i koj dan i crknu .

Andreja

Danas buknuo Punto preko puta lokala u kom radim, akumulator...

Fala bogu pa to zlo XR nema.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

:o Sam akumulator prvi put cujem da to moze da uradi... pre ce biti neki kratak spoj u instalaciji...

Andreja

Bio sam tu, krenuo je da bukti ba¹ kod akumulatora. Da li su kleme nekako sumanuto zakaèile haubu i zapalile izolaciju, ne znam. Znam samo da su ga jedva ugasili, mislio sam da to lak¹e ide :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

nano

Ne spava Marfi ni petkom, sisa. Aku od RSV je vislji za 2cm od CBR i nemos sediste staviti...

Na aprilia forumu je neki lik napravio posao prodavajuci mutavim amerima deblje kablove za aku za prvu gen RSV posto su italijani stavili najtanje sto su imali, a motor stvarno zahteva 101% dobar aku i dobru struju, bilo je i slucajeva da su motori izgoreli. Verovatno tako i taj punto, zica postane u sustini grejac i cao.

Citat: FANTOM poslato 03 Jun, 2017, 01:04
I da ti gel su nastelovani da traju tacno kolko je garancija neverovatno kaze mi majstor . Imao je vise slucajeva da traju ono 2 godine i koj dan i crknu .

Izgleda da sve danas traje 2-3 meseca nakon isteka garancije, tek da ne bude bas sumljivo. I naravno maximalno se potrude da sto teze moze da se popravi ako uopste moze.

megaidiot

jebiga, fora je da pucas pare na novo svake 2 godine, a cena je taman da prelomis i kupis, zato su i nasi elektro/tv servisi svi propali.
imao sam black horse, izgleda bila crna ovca u proizvodnji, taj akumulator je nadziveo mog raspalog jugica, upalio je jos gomilu auta i motora na kablove, nikada ga nisam punio, ni zimi ni leti. kad sam uzeo drugi auto, vartu sam tri puta menjao u garanciji, katastrofa.

Citat: FANTOM poslato 03 Jun, 2017, 01:04
E sad ima ispod kog nivoa ne sme da padne napon ili sta vec.
padne snaga. sjeban akumulator mozes i da napunis i da ti pokazuje preko 12v, ali kad anlaser povuce struju, napon padne na nesto smesno i prc, jel nema snagu.
kad odneses da ga menjas, oni ga napune, pa ga opterete i tako drze mislim 24 sata, posle opet mere napon. ako je velika razlika u odnosu na ispravan, dobijas drugi, ako ne, kazu da su popravili, opet napune i teras. princip sjebanog akumulatora koriste kineski punjaci za telefone koje kad meris na prazno imaju mnogo visi napon nego sto treba, a kad se opterete spuste napon na otprilike koliko treba, fala bogu pa moderna elektronika ima regulator napona na ulazu.

K0le

Reèe mi jednom neki majstor - black horse ti je èudo, na 50 komada jedan valja. Jednog 75ah sam kupio polovnog  (zajedno sa kolima  :D), vozio jo¹ 5-6 godina kako sam menjao kola samo ga prebacivao, nikad ga pogledao nisam ¹to se tièe teènosti i dopune strujom. I jedno proleæe samo crk'o, aj' da ga drugar u servisu proveri, o¾ivi, ka¾e nema kapi teènosti  [rofl] ee jbg, da je bar jo¹ malo potrajao  [rofl]

Kostić

moj exide nije imo kap teènosti oko tri meseca a palio svaki dan bez muke .... sipo kiselinu ene ga radi. stoji u rezervi.

ja zamenio onaj krivi disk, sad motor koèi ko kad sam ga uzo. bez mane za sve pare. samo potone, nema ni voble ni da se trese. ¹piluje vilju¹ka za sve pare mekanaaaaaaa vrv!

jel ima neko mali radapciger da proðe kroz 2 cm rupu, ne mogu da izvadim le¾ajeve prednjeg toèka a kupio nove i teo da zamenim. nije ko na suzukiju da odstojna cev unutra landapa pa ne mogu ¹rafcigerom, nema trika. treba mi radapciger da izvuèem makar jedan. a le¾ajevi ko novi, ne znam za¹to menjam ....

i jel mo¾e da se zavari sajla za km? moja pukla pu

Lazic

©to menja¹ k'o nove le¾ajeve...? ;D

Kostić

kad sam kupovo le¾aj lanèanika, aj reko nek ima i za prednji kad zafali ..... zadnji su novi ;D


e, imam jedan lep krivi disk. prednji. ko nov. ako nekome treba. garantujem da na dve glave baca ko besan bik ako pipnem koènicu, al pogodan je za recimo ukras ;D

ja sam ¾ivo bio ubeðen da mi ne¹to èangrlja u agregatu kad idem na ler nizbrdo. èangrljao krivi disk. sad samo ti¹ina ;D

castor

Citat: Darko poslato 07 April, 2017, 16:24
jel ima neko iz BG-a , ko ume da zalepi trakice na felnama ?  placam uslugu , pivo , kurve , drogu , sta god .... ja sam ocigledno jedini mentol koji ne ume da zalepi trakice ? znaci , kao da je kvantna fizika jbt , nece i nece .. ili se odlepe , ili se nekako coljavo zalepe jajasto , ili unutrasnji rub se nabrcka pa delujo ruzno ...

sad cu da idem da ih skinem i nikada vide necu da probam to da radim ?

dakle , ako neko to ume da radi iz BG-a , i voljan je slepcu ( meni ) da zalepi trakice , uz odgovarajucu nadoknadu - javite se ...

Jebem te smotanog, koliko puta sam ti rekao da doðe¹ i da æemo da zalijepimo trakice, samo ponesi trakice? Sve zna¹, ne sviraj kurcu, nego doði da to obavimo.
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Vidi pokojni Toza... :o ;D :-*

Oprao filter za vazduh, Uragan i Mige svesrdno pomagali... ;D ;D Zamenio kablove od sveæica... :D Vozio ih godinu dana... ;D

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


castor

Laki srce moje, nije me bilo, ali se nije zaboravilo... [rofl] [rofl] [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Za koji mesec 11 godina kako smo se upoznali... ;D

Jeb'o te!!! :o ;D

castor

Bogme da. Mogli bi da zalijemo to malo...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Èuo sam da je pivo najbolje za zalivanje... ;D

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto