Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 40 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ja ovakav platio 2500... lik mi i doneo do kuce, iz cacka je :)




Kostić


Hurricane

Citat: Major poslato 02 Jun, 2017, 12:50
Citat: Hurricane poslato 02 Jun, 2017, 11:07

..da, i ofarbao ¹tender made by Viktor

Koliko si platio stender?


cena bila povoljna, dogovori se sa Viktorom

ja sam samo tra¾io da ga ja farbam da se ne cima on oko plastificiranja i sl

napravio mi je i ovaj nastavak za ove kurèiæe, a i one za direkt na vilju¹ku

msm, ¹ta znam uradio ga onako profi ba¹







inaèe ovaj Viktor:

http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1550


FANTOM

    Sve sve al Kosta cemu ovolika lancina da vezujes motor . Sta neko ce kao da ga otera ?  :o [panic] [rofl]

perlx


Glava Dole

Citat: kosta66 poslato 02 Jun, 2017, 13:39
ja dobio d¾abe uz kravu





I ja dobio dzabe rucno pravljeni uz FZRku al mi on u SDu a em mi je trebao odma da rasturam motor em nema sanse da bih ga vuko kroz 2 prevoza odande :) Sad imam dva rucne izrade, jedan tamo i jedan ovde... taman :)

Hurricane

...zaboravih da izvestim, ne puca vi¹e

hvala na savetima, u labavoj æopavoj je bio problem...


Glava Dole

Citat: Hurricane poslato 02 Jun, 2017, 15:01
...zaboravih da izvestim, ne puca vi¹e

hvala na savetima, u labavoj æopavoj je bio problem...



[thumb_up] [clapp]

Major

Citat: Hurricane poslato 02 Jun, 2017, 13:48
cena bila povoljna, dogovori se sa Viktorom

Jos kad bih ja znao ko je Viktor [rofl]

Kostić

Citat: FANTOM poslato 02 Jun, 2017, 14:08
    Sve sve al Kosta cemu ovolika lancina da vezujes motor . Sta neko ce kao da ga otera ?  :o [panic] [rofl]

Citat: perlx poslato 02 Jun, 2017, 14:43
Ma 'oce djubretari da ga odnesu [rofl]

taj rad. stoji na privatnom parkingu, al je uz kontejner, pa da ne pomisle da je baèen....

Glava Dole

Citat: Major poslato 02 Jun, 2017, 15:12
Citat: Hurricane poslato 02 Jun, 2017, 13:48
cena bila povoljna, dogovori se sa Viktorom

Jos kad bih ja znao ko je Viktor [rofl]


http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1550

Likcina ipo inace :) A ocigledno i majstorcina, mnogo ozbiljnije stender izgleda od ovog mog, fabrika :)
Na skupu prosle godine se odreko piva na 2 sata da bi meni otisao po ulje da bih mogao da se vratim nazad i jos poneo odlicnu prednju gumu koju sad teram(a bila na njemu iz 1992-e [rofl] ) :) Ulepsao mi je dan, video me 2 puta u zivotu a ispao bolji covek od mnogih koje znam ceo zivot... znaci to nikad necu da zaboravim :) I kad sam se vec sad raznezio... ne mogu da preskocim ni clana hattrick koji se i cimao i trazio vozaca po stanici da bi mi poslao svecice i da bih ih ja istog dana dobio onda kad nije hteo da upali, da me ne uhvati vikend :) Sad su, inace, te na njemu(montirao ih kad su zezali karbovi a ja sumnjao na svecice) :) Vozikaju me sad svakodnevno :)


nano

Kreno da okrenem koji krug 1, 2, 1 ugasi se motor :( prekidac - jedva zavergla prazan aku...

Milina po suncu u 13h guram motor, sreca nisam bio daleko. Kuci nece da upali, vec me paranoja vija od coska da je regler posto jelte honda i price. Toliko sam se istripovao da sam i namotaje skinuo posto sam pogresno izmerio V. Ispostavi se da aku lipso... Izgleda da je stvarno sipaj i vozi :D


FANTOM

      Od dosta ljudi sam cuo motor mora da se vozi ne valja da stoji sto se tice akumulatora . Jer kad stoji to ga ubija ako ga vozis svakodnevno nema sanse da crkne akumulator ....

nano

U februaru sam sam uzeo motor, stojao je tako cele zime... Mislim da ga je ta hladnoca + stajanje ubilo.

Glava Dole

Nije mi jasno kako je mogao da upali pa se ugasi u voznji... proveri ti to detaljno jos jednom... ja sam prosli cak i iscedio do kraja kad sam zaboravio rucice(pre nego sto sam vezao preko releja na kontakt), nije imao ni za lampice, gurka i upalio odma... trokirao pucao, stabilizovao se... otisao gde sam krenuo, vratio se, palio ga posle jos mesec dana na gurku najnormalnije... a tvoj se ugasio, kako kapiram U VOZNJI... to ne bi smelo da se desi ako je punjenje dobro bez obzira na akumulator, a da je bas 100% propao odjednom u voznji nema sanse :)

nano

Ugasio se na oduzimanje gasa, skoro da sam skroz stao.

I meni je bilo cudno zato sam sve i isproveravao, mislio sam da je stator ili regler. Proverio sa statora na 5k rpm daje 65v. Regler cini mi se 20v ne secam se tacno. Drugi aku je sa RSV, ostavio cbr na leru da radi sa njim posle jedno 10min je bio na 14.5v, kako bi i trebalo.

Kad sam se vratio kuci odmah sam izmerio i bilo je 12.1v zato sam i raskopusao sve da vidim sta je problem, posto sam kontao da uopste ne puni. Veceras cu da probam sa tim od RSV aku pa cu da vidim dal ce opet isto biti.

megaidiot

oce defektan akumulator i da povuce struju (ili napravi otpor), ne znam kako, al oce.
te price da ako se vozi ne moze a crkne su mozda i istina, meni je akumulator ispod rezervoara, nisam ga skidao zimi, ali sam vozio sve vreme, mozda 10 dana nisam i palio je ko zmaj. na staroj trandzi sam zimi morao da dolivam vode, punim, jebem ale, a isto sam ga vozio kad kod se moglo, tako da ne znam dal je to istina.

Hurricane

Citat: Milos96 poslato 02 Jun, 2017, 23:42
Nije mi jasno kako je mogao da upali pa se ugasi u voznji... proveri ti to detaljno jos jednom... ja sam prosli cak i iscedio do kraja kad sam zaboravio rucice(pre nego sto sam vezao preko releja na kontakt), nije imao ni za lampice, gurka i upalio odma... trokirao pucao, stabilizovao se... otisao gde sam krenuo, vratio se, palio ga posle jos mesec dana na gurku najnormalnije... a tvoj se ugasio, kako kapiram U VOZNJI... to ne bi smelo da se desi ako je punjenje dobro bez obzira na akumulator, a da je bas 100% propao odjednom u voznji nema sanse :)

Eeee, ne zna¹ ti kakva sve sranja mo¾e da napravi neispravan aku... [rofl]


Jedan tako nije verovao, pa morala èak i glava dole..

Glava Dole

 [rofl] [rofl] [rofl] al ja ipak mislim da ce u ovom slucaju morati glava dole :P

Edit: editovao si :)

Hurricane

..hehe, sada bez ¹ale, ja sam se nagledao i nado¾ivljavao najmisterioznijih kvarova uzrokovanih sjebanim akuom, a vi kako hoæete, ja akumulatorima vi¹e ne verujem uop¹te...