Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 34 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

d¾aba sam kupio nov kumulator. nije do njega. pu :(

Glava Dole

Jbg, proveri sve spojeve, kreni redom... i za masu i za plus, preko releja pa dalje... sve doooobor ocisti, naprskaj kontakt sprejom... i ako je relej dobar a i dalje nece da okrece onda tipujem na probijen rotor... a mozd ai bixne, raskupusaj to pa polako... znam da se i kod automobila desava da tako tesko okrece ili da trazi mnogo struje kad su bixne lose, slucaj na onom mom slupanom... samo je 75ica i to u dobrom stanju mogla da ga pali normalno, a i tad se resetuje i ugasi radio kolko struje povuce... ovaj sad sa potpuno isitm motorom, isto 1.2 i 60icom vergla duplo lepse i odsecnije, isti radio se ne gasi prilikom paljenja... raspitivao sam se, svi su rekli bixne... kod motora nisam cuo da se to inace desava nesto cesto ali ko ce ga znati, ipak je to 25 i vise godina :) Pitaj boga da li je to ikad remontovano...


A ja danas montirao oklope... malo negde cvrknuto, malo polomljeno... al jebes estetiku, protiv uroka taman a i da ne brukam kostica, da se bar malo izvadim ;D Onda oterao u perionicu, odneo i akru... pa prvo 2 puta sa njom, posle voda i sapunica... bar je malo zalicio na motor :) Sad samo gorivo i gas :)

Pre:








Posle:







Kostić

bolje da sam æuto. fala èika majstore, fala ;D

gle al se sija ova kofa qq ... ko da ga vozi neka pièkica ... ;D

stilgar

cek bre ako tesko vrti onda su zaglavili ventili, mora glava dole, izmeri kompresiju kosta pa ako je 3 skidaj glavu i salji milosu. zna decko 😀

Mil@n

Citat: Major poslato 29 Maj, 2017, 09:30
Citat: Mil@n poslato 29 Maj, 2017, 00:18
Citat: Major poslato 22 Maj, 2017, 16:55
Stebel je oko 40eur.
Ali transport i troskovi banke jos 15-20eurica
Ja sam narucio iz Holandije

Jel to ovakva
http://www.ebay.com/itm/Stebel-Nautilus-Compact-schwarz-12V-furs-Auto-und-Motorrad-schrecklich-laut-/292108031773?hash=item4402fed71d:g:TOsAAOSwNsdXTZx2&vxp=mtr

Da bas takva.
I tu sam je i pazario preko tih Valkmotive.
Gledaj samo da uzmes kablice i relej uz nju posto ti treba za intalaciju.


kablici i relej 11,50 eura...dobiæe djoku  ;D

Nego, treba i prekidaè za nju, jel se i on kupuje posebno...kakav si stavio ?

Boban_m

Citat: kosta66 poslato 29 Maj, 2017, 15:25
d¾aba sam kupio nov kumulator. nije do njega. pu :(
Boli te djoka kad si pun love pa ne moras prvo da isprobas sa nekim auto akumulatorom da li je uopste akumulator u pitanju. Probe su ionako precenjene ;D

Major

Citat: Mil@n poslato 29 Maj, 2017, 16:37
kablici i relej 11,50 eura...dobiæe djoku  ;D
Nego, treba i prekidaè za nju, jel se i on kupuje posebno...kakav si stavio ?

Ne treba prekidac.
Mozes da ga zakacis na postojeci prekidac, naravno ako imas na motoru prekidac za sirenu [rofl]
Ima varijanta da spojis da bude zajedno sa fabrickom sirenom (ako je ostavljas), a mozes i da je skines i na njeno mesto ide stebel.
Moras da pratis samo uputstvo za spajanje sa relejom nesto ide na akumulator nesto na masu, a nesto ide do svirene :)

idanijel

Podmazao plugicu kocnice,razradio klipove kandzi,znaci razlika velika,preporucio bi svima to

Mil@n

Citat: Major poslato 29 Maj, 2017, 19:40
Citat: Mil@n poslato 29 Maj, 2017, 16:37
kablici i relej 11,50 eura...dobiæe djoku  ;D
Nego, treba i prekidaè za nju, jel se i on kupuje posebno...kakav si stavio ?

Ne treba prekidac.
Mozes da ga zakacis na postojeci prekidac, naravno ako imas na motoru prekidac za sirenu [rofl]
Ima varijanta da spojis da bude zajedno sa fabrickom sirenom (ako je ostavljas), a mozes i da je skines i na njeno mesto ide stebel.
Moras da pratis samo uputstvo za spajanje sa relejom nesto ide na akumulator nesto na masu, a nesto ide do svirene :)


Tenkju  :)

bobangsxr


UFF

Citat: Major poslato 29 Maj, 2017, 19:40
Citat: Mil@n poslato 29 Maj, 2017, 16:37
kablici i relej 11,50 eura...dobiæe djoku  ;D
Nego, treba i prekidaè za nju, jel se i on kupuje posebno...kakav si stavio ?

Ne treba prekidac.
Mozes da ga zakacis na postojeci prekidac, naravno ako imas na motoru prekidac za sirenu [rofl]
Ima varijanta da spojis da bude zajedno sa fabrickom sirenom (ako je ostavljas), a mozes i da je skines i na njeno mesto ide stebel.
Moras da pratis samo uputstvo za spajanje sa relejom nesto ide na akumulator nesto na masu, a nesto ide do svirene :)



i moze samo da sjebe svoj fabricki prekidac ako sa postojecom instalacijom drzi sirenu ukljucenu duze od par sec zar ne? :D

Kostić

Citat: Boban_m poslato 29 Maj, 2017, 16:58
Citat: kosta66 poslato 29 Maj, 2017, 15:25
d¾aba sam kupio nov kumulator. nije do njega. pu :(
Boli te djoka kad si pun love pa ne moras prvo da isprobas sa nekim auto akumulatorom da li je uopste akumulator u pitanju. Probe su ionako precenjene ;D

pojeo sam kurac pa sam poslu¹ao majstora, koji je tvrdio da kad kumulator ostane bez kiseline rikne. eto, moj nije rikno. ¾iv je za sve pare. al boli me kurac, kako su do¹le tako su i o¹le. sad imam dva kumulaora. ima se mo¾e se ;D

Kostić

Citat: stilgar poslato 29 Maj, 2017, 16:36
cek bre ako tesko vrti onda su zaglavili ventili, mora glava dole, izmeri kompresiju kosta pa ako je 3 skidaj glavu i salji milosu. zna decko 😀

merio sam kompresiju. 10.0 na 1, 2 i tri, a na 4 je 10.0 ;D ventil mi izgleda pu¹ta na zadnjoj gumi ;D

UFF

"kako dosle tako i otisle" moto te dovede na kraju na 0
nista licno i bez uvrede ali neporomisljenim i uglavnom lopovima je lako da se vode time kad nisu ni radili za taj novac, ostatku populacije sa imalo mozga nije bas tako

Kostić


Major

Citat: Mil@n poslato 29 Maj, 2017, 21:43
Tenkju  :)

ju ar velkom :)
Citat: UFF poslato 30 Maj, 2017, 01:31
i moze samo da sjebe svoj fabricki prekidac ako sa postojecom instalacijom drzi sirenu ukljucenu duze od par sec zar ne? :D

Ako ne stavi relej moze da sjebe prekidac ili sirenu :)
Zato mora relej da ide pre :D

Hurricane

Jel zna neko ¹to mi motor puca iz auspuha kad pri veæoj brzini i gasu preðem preko rupe d¾ombe i sl.?

Pukne pravo, jedva odr¾im pravac, preksinoæ na autoputu upalu ruku dobio, kad pukne na preko 200 grèevi sami hvataju..


Lazic

Nije to motor... Puca ti Q... ;D


@Uff:
Pa i nije se Kostiæ ne¹to ba¹ naradio za te pare... Èak nije ni bio na motoru... ;D

Kostić

da li neko zna, za¹to imam masicu koja me boli na levom listu, leve noge?

nego

èovek je izreko veliku glupost, kad je reko, da su samo kosmos i ljucka glupost beskonaèni. èovek nije odmako dalje od sopstvene planete, a tvrdi ne¹to, ¹to ne zna. time je dokazao da ljudska glupost obitava, ali ona nije beskonaèna. umre sa èovekom. onda se rodi drugi èovek. i tako u krug. èovek æe da izumre, planeta æe da izumre, dal za milion, ¹es miliona ili 299 miliona godina, al æe da izumre. koliko je kosmos beskonaèan, to samo on zna, èuvek ne zna. da li æe èovek da izumre, to ni kosmos ne zna, kamoli èovek. da li je kosmos beskonaèan i da li je ljucka glupost beskonaèna.

da li je èovek glup ili samo prièa ono ¹to ne zna., odnosno predpostavlja. samo èovek deli etikete epitete epruvete onome ¹to ga okru¾uje. drvo recimo nije mudro po èoveku. ja mislim da je drvo mudro, da je dabar mudar, da je je¾ mudar, da je veverica vredna, a da je riba glupa. i da je greota da lepe ¾ene budu lezbejke. ru¾ne mogu i dumru, ako su i ru¾ne i debele.

poèele tre¹nje ...

Kostić

Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2017, 12:53
Nije to motor... Puca ti Q... ;D


@Uff:
Pa i nije se Kostiæ ne¹to ba¹ naradio za te pare... Èak nije ni bio na motoru... ;D

puca mu ¹ta? I Q ili rac Q?

pèelica na¹a zelena dobrodu¹na  [ljubav] [srce]