Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 51 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

nista to nije tacno, gps na telefonu uopste nije precizan, a akcelerometar moze da bude razlicit od modela do modela.
na istu foru ni oni dB meraci nisu tacni - razliciti telefoni, razliciti mikrofoni i sve redom iza njih, tako da veze nema s vezom na kraju.

Glava Dole

db meraci jesu netacni, al za GPS se ne bih bas slozio :)

lord_oblivion

Pa valjda postoje standardi koji moraju da se ispune, nije to seoska pijaca pa svakom svoja rakija najbolja.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

megaidiot

zavisi od telefona, uglavnom nema razloga da bude precizan. cak je i masa gps uredjaja (kako ih zovu 'navigacija') za automobile precizna do 10m, tj. lazu +-10m.

i mnogo softver pegla podatke koji stizu, extrapolira od prethodnih podataka - zato su precizniji kad se kreces, a kad stanes ili stojis neko vreme lako se zbune. a onda se to pegla jos jednom na nivou aplikacije koja koristi ono sto stize iz gps uredjaja na telefonu/aparatu pa te zalepi na najblizu ulicu sa mape jer je velika verovatnoca da si tu, a ne na livadi pored.

oni garmini za planinare su super precizni, ali su zato i skupii, kao i oni za avijaciju (tu cenu dizu i karte i ostali podatci koji traze redovan update).

stilgar

odneo gume i lanac kod majstora,  rezervoar napokon na motoru, kad me srcka nije strefila :) plocice su mu na pola, dostaa ulaganja za ovu sezonu, sad samo voznja i na jesen ako se ne budemo zavoleli suzana i ja, ide u oglas :)

OKi

Sve spakovao. promenjeno ulje, pun rezervoar i  [srce]
Èeka se 20 celziusa barem (star èika, a ipak Kosta nisam  :P ), ranac i tank torba i aj u P.M
Ali verovatnije æu do Zemuna, ©apca i po Vojvodini :)



Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 05 April, 2017, 15:13
Ima aplikacije za android. Oèitava gps i akcelerometar.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perfectshifting.gpsacceleration

Ovaj je prostiji
https://play.google.com/store/apps/details?id=app.wise.caracceleration

Instalirao danas neki, "gps acceleration", samo za to slu¾i ali ja sam glup. Ili n'umem da ga pokrenem, ili nigde od posla do kuæe nisam uhvatio 100... ©to je vrlo moguæe jer je bila gu¾va... :D

lord_oblivion

Biæe ovo drugo. Probao i ja u kolima danas al' ne vredi. Motor neæu ni da merim do 100, ne ide preko 90 :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Bori¹a

ponovio hondilaka novim retrovizorima...



jos da promenim lezaj u guvernalu i moze na mesec [yahoo]

Andreja

Citat: megaidiot poslato 05 April, 2017, 20:19

oni garmini za planinare su super precizni, ali su zato i skupii, kao i oni za avijaciju (tu cenu dizu i karte i ostali podatci koji traze redovan update).

Amin. Kao ¹to telefon NIKADA neæe imati moguænosti kao foto aparat, makar imao gazilion megapiksela.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

OKi

#4970
Off
Kupio sam softver ,SYGIC navigaciju za mob.>>  life time za 1900 din. Sljaka za sad ,bolje i od IGO i od Here. Bar moja iskustva su takva, za sada :)

ZEMZEM

Prelomih i re¹ih da zamenim fabrièke sijalice. Biæe za rezervu ;) .

Prvi izbor su mi bile ove sijalice :

http://www.philips.co.za/c-p/37170328/x-tremevision-car-headlight-bulb#see-all-benefits

Ali nema na komad veæ par. Meni na motor ide kombinacija H7 - HB3. Odustajem i prelazim na OSRAM.

Gledam dva modela RACER 110 - predviðen za motore i trpi vibracije, cena 750din.

                                LASER za kola ali jaèe sija dosta, iste karakteristike kao i PHILIPS, prodaje se na komad i cena 1.620din.
Odluka pada na

https://nightbreaker.osram.info/en/

HB3 za dugo nisu imali u modelu LASER pa sam kupio samo za kratko. Taman i da testiram kako sija.

Nadam se da æu biti zadovoljan a koliko æe izdr¾ati javljam kad crknu.

Planiram i na kola da ubacim ne¹to slièno ako se poka¾u OK.

rboban

Sad pogledao Stopwatch Speedometar, samo to i OK radi
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

gps tek nije pouzdan ...
od modela do modela zavisi koji je cip unutra,
koliko satelita ima licencu da slusha, koliko njih i
kakav signal ima na integrisani prijemnik itd..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

kad zem pominje sijalice, pregorela mi sijalièica u cajgeru, izvadim, ona 1,7w. U prodavnicama (pet-¹est) imaju samo 5w, neki su pominjali da æe imati 3w.

DebeliZmaj

jesu one ubodne ? stavi led ... ima u neznoj zutoj ako ne volish led belu...
i zaboravi na te sijalice... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

Za testiranje brzine i preciznosti GPS-a na vasem telefonu, instalirajte ovu aplikaciju, vrlo je dobra a ima jedva 2mb.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=sr

lord_oblivion

Citat: mrle poslato 06 April, 2017, 10:47
kad zem pominje sijalice, pregorela mi sijalièica u cajgeru, izvadim, ona 1,7w. U prodavnicama (pet-¹est) imaju samo 5w, neki su pominjali da æe imati 3w.
Citat: DebeliZmaj poslato 06 April, 2017, 11:08
jesu one ubodne ? stavi led ... ima u neznoj zutoj ako ne volish led belu...
i zaboravi na te sijalice... :)

©to ka¾e Zmaj, stavi LED.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

Citat: lord_oblivion poslato 06 April, 2017, 13:23
©to ka¾e Zmaj, stavi LED.

lichno mene one led jarko bele nerviraju jel nocu ko jelka svetli
al ima one prigushene zuke .. ko da je sa vlaknom al led .. zaboravish
kad si ubacio...  a usput 8 x manja potrosnnja ... a ima ih jedno 5 do 8
po tabli.. pa nije bash ni malo ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle