Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 47 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: FANTOM poslato 27 Februar, 2017, 00:50
     Manijaci jel koristio ovo nekad neko na kolima ili motoru i ako jeste kakvi su utisci ?



to mu dodje nasto kao tecna kompresija jel ? :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bojan

Imas nekog lika na kupujem prodajem sto ima gomilu raznih delova za razne motore i medju spiskom sam video i ove gumene prirubnice kako ti kazes. Ne znam dali je za tvoj motor ali probaj da ga nadjes.
Covek se zove Milan

FANTOM

Citat: PECA BMW poslato 27 Februar, 2017, 01:00
Citat: FANTOM poslato 27 Februar, 2017, 00:50
     Manijaci jel koristio ovo nekad neko na kolima ili motoru i ako jeste kakvi su utisci ?



to mu dodje nasto kao tecna kompresija jel ? :D

     Toliko ste pricali na forumu o tecnoj kompresiji , a ja nabavio 2 flajke :D ahahaha ;)

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 26 Februar, 2017, 12:57
On bese ima metalni? Ako je negde gde se ne vidi prvo dobro ocisti taj deo. Onda tankom burgijom samo malo prosiri rupicu.
Uzmi holsraf za drvo sa sto sirom glavom(ili stavi sajbnu) i parce debele gume.
Kupi tecni metal ako nemas pa namazi prvo lepo taj deo... onda uvrni holsraf kroz gumu pa sve zajedno u tu rupu i pritegni... pa onda tecnim metalom predji preko svega toga u malo debljem sloju i ostavi da se dobro osusi...

I na tom mestu nema sanse da ikad vise popusti :)

A moze cak i bez tecnog metala, provereno... samo holsraf i guma, cale tako na nasoj bivsoj bubi zakrpio i nikad vise nije pustilo :)


Kulturi¹ka zavareno. Sutra sipam benzin da testiram.
A onda ide ovo:

Citat: PECA BMW poslato 26 Februar, 2017, 13:26
rupe na rezervarima sam ja uspesno krpijo poliester kitom , otporan je na benzin pa slobodno mozes njime ...

pa da zamrljam farbom.
Slike sutra.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: FANTOM poslato 27 Februar, 2017, 00:50
     Manijaci jel koristio ovo nekad neko na kolima ili motoru i ako jeste kakvi su utisci ?


Placebo

Glava Dole

Nisam probao niti planiram... al slazem se :)

Lazic

Sipajuæi ta sranja(dobro mo¾da sam malo preterivao) sam sjebao agregat na bubi, askoni 1.6, klepetalu i gejmobilu... :o ;D
Jedino ¹to sam primetio da radi je neko sranje za gumice ventila, sipao pro¹log leta u gejmobil(agregat 2) i jo¹ uvek ne dimi... A znao je ba¹ dosta da zadimi kad se spustim niz planinu pa dam gas... ;D Dodu¹e nauèio sam da ne sipam vi¹e od jedne boce i da obavezno bude dosta ulja u agregatu jer to sranje nije ulje, tj, ne podmazuje kako treba ako ga ima vi¹e nego ulja... ;D

Srkut87

Citat: UFF poslato 21 Februar, 2017, 11:56
Citat: Srkut87 poslato 20 Februar, 2017, 23:02
Ja nisam nista uradio nego su momci iz Ducati-a imali pune ruke posla 😊
Dukac spreman za tople dane, uradjen servis, kocnice, svecice, kaisevi, spaner, roleri 😎




mobilna radionica ili su dosli po njega i vratili ti ga kombijem?
dosli po njega posto nije bilo bas toplo, zavrsili sve i sutra idem po njega da ga sam vratim 😊



lord_oblivion

Daklem, jo¹ jedna zaostav¹tina predhodnih vlasnika koja se zalomila ba¹ kod mene. Jo¹ prilikom kupovine, pre godinu i 1/2 sam video da je rezervoar poprilièno rðav ali sam mislio da æu to ranije da sredim  [rofl]

Pre intervencije, dok jo¹ nismo skinuli farbu, bila je jedna mala crna taèkica kroz koju je pi¹ao benzin brzinom 10L/100km. Ono ¹to smo otkrili nije bilo ni malo prijatno.
Kako se pipne aparatom, tako se dezintegri¹e i ostavi jo¹ veæu rupu. Poslednjim tragovima gasa iz prazne boce uspesmo da pokrpimo, nadam se sve :D
Sad ide dvokomponentni teèni metal preko varenja pa zamazivanje farbom.
Unutra ima jo¹ dosta rðe koja mora da se tretira, nakon èega æu da zalijem iznutra Hempelom za èamce.











U nedoumici sam na koji naèin da sjebem rðu unutra, s obzirom da nemam uslova da kuvam rezervoar strujom niti da ga ve¾em za me¹alicu.
Najradije bih da platim nekome da mi to uradi ali zbog promene posla platu æu da èekam jo¹ 20ak dana  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

Citat: Srkut87 poslato 28 Februar, 2017, 00:42
Citat: UFF poslato 21 Februar, 2017, 11:56
Citat: Srkut87 poslato 20 Februar, 2017, 23:02
Ja nisam nista uradio nego su momci iz Ducati-a imali pune ruke posla 😊
Dukac spreman za tople dane, uradjen servis, kocnice, svecice, kaisevi, spaner, roleri 😎




mobilna radionica ili su dosli po njega i vratili ti ga kombijem?
dosli po njega posto nije bilo bas toplo, zavrsili sve i sutra idem po njega da ga sam vratim 😊




sad se provozaj koji krug cisto da te mine zelja, parkiraj ga u najcistiju prostoriju koju posedujes i cekaj pacijenta :D

stilgar

#4770
kupio moje novo cedo :) al ide prvo kod Rev-a, na cackanje :)


K0le


stilgar


joka

Èestitam stiglare, lep primerak!   [cheers]

stilgar

#4774
zahvaljujem svima odjedared :) motor stoji 4 godine, od toga 2 godine bio u mom lokalu, suzuki bandit 1200 1998mo, mora da se ocisti rezervoar od hrdje one fine prasine, da se nasteluju karbovi, ulje, filter, plocice, verovatno gume, lanac lancanici i da se registruje. Na starim tablicama, znaci odjava, prenos pa registracija. Ulaganja kolko oces al polako.




















Hurricane

..koliko je kubika ovaj, nesam ¹kolovala?

stilgar


Hurricane

..ko kod kolege Gorana, sjajno, odlièno izgleda  [thumb_up]



stilgar

Citat: Hurricane poslato 28 Februar, 2017, 12:17
..ko kod kolege Gorana, sjajno, odlièno izgleda  [thumb_up]
sta cu kad volem taj retro look :)

UFF

odlicno =, cestitam
samo hoces li umeti ti ovo da vozis?