Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 45 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: goranvojska poslato 20 Januar, 2017, 15:22
a to ti neka kap vode zaledila.ne se sekiraj.sacekaj da otopli i radice bez problema.ne trazi problem gde ga nema.

sigurno neæu da skidam glavu :)

Glava Dole

Ma rasklopi ga tuto kompleto pa napravi girice od delova, sklopi pa probaj onda [rofl]
A ja mislim da sam i dobro postupio sto nisam skidao glavu... da sam skinuo nista posebno ne bih video jer moj problem lezi dole... tako da ni to ne mora da znaci nista...
Znaci ovako otprilike izgleda redosled provere stanja:
1. izmeris kompresiju...
a) DOBRA JE - ne pipas nista
b) LOSA JE - prelazis na korak 2

2. izmeris zazor ventila...
a) DOBAR JE - dodas ulje u cilindre pa proveris da li ce da se poboljsa situacija
b) LOS JE - obradis plocice pa pokusas ponovo, jebes se jos narednih mesec- dva dana i do proleca MOZDA i upali ;D

goranvojska

Citat: Milos96 poslato 20 Januar, 2017, 15:31
Ma rasklopi ga tuto kompleto pa napravi girice od delova, sklopi pa probaj onda [rofl]
u mom selu kazu.ako je neko lud nemoj da mu budes drug.
mrle opusteno.nije sezona a i ne zuris valjda nigde.

mrle


Lazic


Boban_m


mali_zmaj

Nemam nikakvu zelju da po ovoj ljepoti od vremena provozem motor,biciklo,romobil..,samo zatvorena vozila sa grijanjem dolaze u obzir!!!
jin-jang

goranvojska

Citat: mali_zmaj poslato 20 Januar, 2017, 20:19
Nemam nikakvu zelju da po ovoj ljepoti od vremena provozem motor,biciklo,romobil..,samo zatvorena vozila sa grijanjem dolaze u obzir!!!
pametno

aæimo

Nisu ni motori imali zelju da se pale na -kolikohoces, pa su ih Mrle i Malisa 96 silovali.

Koja je fora sa tim paljenje, samo da ga cujem.

E pa cuo si ga, otero te u tri lepe, pa sad razmisljaj koji mu je.

Vecina vec zna da se tako kratkim paljenjem stvara kondenzacija u cilindrima koja opet stvara koroziju na stublinama.

Kad ga upalis u martu da se vozis i pocne da srce ulje, ne nisu gumice ventila.

Glava Dole

koja fora sa paljenjem, ja se obuko na minusu, stavio kacigu, potkapu, rukavice, zakljucao kucu, krenuo i nisam stigao gde sam krenuo... nisam ga palio tek tako nego da bih ga vozio...

aæimo

Ma za tebe znam sta si radio, a sad primetih da je i mrle hteo djir.

Biker-Boy

Ja u novembru detaljno operem motor, podmazem lanac, tankiram, i onda ubacim motor u kucu, i ne diram ga do kraja zime,
u medjuvremenu jednom mesecno stavim akumulator na punjac,
i kad otopli negde krajem marta, pocetkom aprila, izbacim motor iz kuce, dopumpam gume, kljuc u bravu, upalim masinu i otvaram sezonu.
Tako sam uvek radio, sa svakim motorom i nikad problem nisam imao.
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

©telovao karb danas, nedupali. Fotkano krompirom.

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole


PECA BMW

Citat: Andreja poslato 21 Januar, 2017, 03:19
©telovao karb danas, nedupali. Fotkano krompirom.


Sta reci osim Milose amateru .. vidis kako se popravlja motor ... lepo rasturis .. ... .... ... .... ... ... ... ... ... .. . i odes kupi drugi ...

nego koji ti ono auspuh na slici ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hattrick

Citat: Andreja poslato 21 Januar, 2017, 03:19
©telovao karb danas, nedupali.

E ovo je temeljno stelovanje karburatora.  [rofl] [rofl] [rofl]

Andreja

©ta qratz samo glavu da skidam, sve ide dole èim ne upali na prvu kurblu :D

Na slici je Robertov izduv, verovatno veæ prodat, dolazi èovek danas da pogleda neke delove, odlièan je, zvuk dubok i nije preglasan. Razmatrao sam da ga ostavim za XR-a, meðutim XR se èuje vrhunski tako da, koj' æe mi moj :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 21 Januar, 2017, 05:44
Citat: Andreja poslato 21 Januar, 2017, 03:19
©telovao karb danas, nedupali. Fotkano krompirom.


Sta reci osim Milose amateru .. vidis kako se popravlja motor ... lepo rasturis .. ... .... ... .... ... ... ... ... ... .. . i odes kupi drugi ...

[rofl] [rofl] [rofl]

mrle

Citat: mrle poslato 20 Januar, 2017, 10:30
Poslednji put vozio ZZR-a za Deda Mrazove. Od tada stoji u gara¾ici, smeæari gde ostali dr¾e bicikle, zimnicu, ja sam kom¹ije oterao i smestio motor. Zajednièki je zid sa mojim stanom, jeste hladno, vidim da je neka voda zaledila na podu, ali mislim da je bolje nego napolju. Probam juèe da upalim, na treæe-èetvrto verglanje krene da se javlja, upali, digne obrtaje pod saughom na oko 3.000, svi cilindri rade, meni odmah osmeh i neko bla¾enstvo. Ali, jbga, posle nekih ni minut rada krenu obrtaji da padaju, dok sam se okrenuo, spustio neku kesu, ugasi se. Posle toga probao da upalim pod saughom, èekao, bez saugha, posle pola sata opet, ni¹ta, vergla punom snagom dok nisam oslabio akumulator (koji je skroz nov i jak). Samo je pucnuo na auspuh, vi¹e prdnuo bez saugha, a poslenji put sa saughom zamalo da sastavi, èuo se i ni¹ta.
Citat: Milos96 poslato 20 Januar, 2017, 15:13
Vrlo slicni simptomi kao kod mene... prvo dovod goriva dobro proveri, slazem se sa pecom da je najverovatnije to... pa kad to eliminises(ako ne bude i dalje hteo) nemoj da se mucis ko ja prvo danima bespotrebno nego odma izmeri kompresiju za svaki slucaj... ja kupio i svecice i pick up i posle izmerim kompresiju ona svega 2 bara... a vece pre toga doterao motor u svoje dvoriste normalno pa zato sumnjao da je to(delovalo mi prosto nerealno), i tad je prvi put na kratko zabrundao pa se ugasio, posle jos teze, onda je puhnuo i kraj od tad pa sve do danas traje ova jebanijada :D Tako da nista nije nemoguce... i revolucija rece isto neki cbr upalio normalno, puhnuo, i nema vise kompresiju, trazi u FZR necedupali temi...
Citat: Milos96 poslato 20 Januar, 2017, 15:31
Ma rasklopi ga tuto kompleto pa napravi girice od delova, sklopi pa probaj onda [rofl]
A ja mislim da sam i dobro postupio sto nisam skidao glavu... da sam skinuo nista posebno ne bih video jer moj problem lezi dole... tako da ni to ne mora da znaci nista...
Znaci ovako otprilike izgleda redosled provere stanja:
1. izmeris kompresiju...
a) DOBRA JE - ne pipas nista
b) LOSA JE - prelazis na korak 2

2. izmeris zazor ventila...
a) DOBAR JE - dodas ulje u cilindre pa proveris da li ce da se poboljsa situacija
b) LOS JE - obradis plocice pa pokusas ponovo, jebes se jos narednih mesec- dva dana i do proleca MOZDA i upali ;D

Upalio juèe, radio jedno sat vremena.

Re¹enje:
Povezao ga na kablove sa Multiplom, zaverglao kratko dva tri puta, javio se. Onda ga zaverglao jedno 5 sekundi, upalio i od onda pali, radi.

Najavili temperaturu u plusu za iduæu nedelju, pa da se spremim.


mrle

Lanac nisam fotkao, jer bi se Bokyboy-u i ostalima ¹to glancaju èetkicom slo¹ilo.
¾ut od rðe, jbga vozio ga pre mesec dana do Sremèice i nazad po bljuzgi i takvog ga ostavio.
Dobro sam ga nauljio i ostavio.