Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 43 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

jbmliga, onako, mozda malo mrsavija ali sad plava, nije zuta sa novim svecicama(i dok su skinute i motor rasterecen)... mada se secam kad sam kupio nove prvo sam ih proverio(cim sam kupio motor), bio ubedjen da nece da upali kad sam video kako je mrsava varnica(a ne bljesti ko na skuterima koje sam imao pre, TZRki, kiviju itd) a on sastavio na pipanje, na prvu kako sam uvrnuo nove svecice(pre toga sam se jebao 2 dana i nije hteo da bekne kao i sad, zato sam bio ubedjen da su one...)

Ako pickup daje neki lazni ili los signal vrlo moguce da opaljuje u pogresnom trenutku... kad sam se mucio sa starims vecicama puko je ko bomba, iz dva karburatora izbio ogroman plamen... steta sto to nije snimljeno, bio bi zanimljiv snimak... i ruka mi se zapalila cak... i iz auspuha sad nekad pukne kao bomba, izbaci plamen na verglanju, dakle goriva ima... nekakvu varnicu ima(a da li onda kad treba jbmliga)... a nece da sastavi... jebo mu pas mater...

Lazic

Da je leto, verovatno bi upalio i sa tom bangavom varnicom... Koliko se seæam problematike, cdi ili bobina... Al opet, ima¹ vi¹e od jedne bobine, znaèi cdi...

Glava Dole

Da, i ja ga cesto iz navike nazovem CDI ali nije cdi nego tci kod njega a razlika nije mala... cdi naime daje napon u pravom trenutku i radi pomocu tiristora i bobina ga samo pojacava a kod tci-ja je napon celo vreme na bombinama  i radi pomocu tranzistora... tranzistor u kompu prespaja i samim tim i okida varnicu u pravom trenutku a dotle se bobina puni... otprilike kao platine kod starijih automobila, dok su zatvorene ona se puni, kad otvore tad baci... samo sto ovde to rade tranzisotri... a i nema razvodnika, i pick-up je samo jedan tako da ima i tajmer u TCI-ju i komplikovaniji je sistem tako da je vrlo moguce da tu nesto brljavi pa ili baca slabu ili u pogresnom trenutku...

Lazic

Bobina se ne puni... ;D Ali mislim da se polako pribli¾ava¹ kvaru...

Glava Dole

#4384
jbmliga kako da nazovem to vreme izmedju dve varnice... mislim da se ipak na neki nacin puni al nije ni bitno :D Nisam ni ja sam 100% siguran ali otprilike znam...

Da daa, priblizavam se, do sledece nove godine mozda i zabrunda kako je krenulo [rofl] Udari me neki maler i to ti je... necu nikad vise u zivotu da ga pohvalim znaci...

Ahh da, gumice sam gledao... i dobor sto ona nije stigla, 12,5mm nije nijedna mera na klipu... 15.8 spoljna mera klipa, 8mm unutrasnji precnik potisne, 10.5 ove dihtujuce :D Ta je eventualno mozda od zadnjeg cilindra, za prednji veze s vezom nema :D Samo sam se toga sad okanio dok ovo ne resim, koj ce mi djavo kocnica kad ne mogu da se zaletim... jedino da ga pustam nizbrdo pa se igram ako je sredim [rofl]



EDIT: U stvari ne, sjebao sam se, zaboravio na urez za dihtujucu koji se ne vidi od nje, sad skinuo i nju i leziste ove zadnje je 9mm unutransnji precnik, potisne 8mm unutranji, spoljni precnik klipa 15.8mm(a sama gumica naravno nesto sira u opustenom stanju)...

Hurricane

 [watching]



P.s. Ja sam skroz i zaboravio da si poèeo koènicu da sreðuje¹ s obzirom da smo sada zabrinuti aktuelnim goruæim problemom oko paljenja..

Ja sam za da se otvori glasanje na koji od navedenih kvarova tipujete da æe biti na kraju uzrok?

Ili mo¾da èak kladionica u pauzi sezone GPija

Glava Dole

A taman ste pomislili da je vasim mukama dosao kraj kad sam izvadio sisicu ;D A na kocnicu sam zaboravio i ja, veruj mi, klipcic malo razgledam dok cekam pick-up :D

Hurricane

#4387
..a da oprca¹ ne¹to dok èeka¹, to ti nije palo na pamet?

Ludaku  ;D

U svakom sluèaju meni ovo najzanimljivije za praæenje trenutno, nema GPija, politika smara i bez foruma, niko ove zime ne radi neke prerade, tako da ti je prostor ustupljen maksimalno..

Ajd sa sreæom..

I probaj vi¹e sa nekim drugim akuom, sve sam ove  muke veæ prolazio, veruj mi sve isto..
Jo¹ imam taj ispravno-neispravni aku..
Za¹to, ne znam nisam saznao...

Glava Dole

Na pamet jeste... al tamo gde treba nije [rofl] [rofl] [rofl]

Fala, trebace mi :D

Lazic

U bobini se nalaze primarni i sekundarni namotaji, koliki god da su, kroz njih i izmeðu njih protrèe elektroni u roku od odma', nema kondenzatora, nema baterija, nema gde da se "pune"... ;D
Kad se platine odvoje tad bobina dobije struju, elektroni protrèe kroz primarni namotaj, doðe do indukcije, skoèe na sekundarni, proðu kroz kabl do sveæice i eto varnice... ;D

niki64

Jbt sa kakvim se danas predznanjem vozi motor  [klanjam_se]
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

FANTOM

    Realno gledam i mislim se , tj citam Lazicev post i mislim se ovaj covek toliko pametan mora da vozi neki BMW GS 1200 , kad ono sipak Vezica KLE  ;) [rofl]

PECA BMW

Citat: FANTOM poslato 25 Decembar, 2016, 17:14
    Realno gledam i mislim se , tj citam Lazicev post i mislim se ovaj covek toliko pametan mora da vozi neki BMW GS 1200 , kad ono sipak Vezica KLE  ;) [rofl]

Ma jok lazic vozi kle i kosi travu mladjim gospodjama ...

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Citat: FANTOM poslato 25 Decembar, 2016, 17:14
   Realno gledam i mislim se , tj citam Lazicev post i mislim se ovaj covek toliko pametan mora da vozi neki BMW GS 1200 , kad ono sipak Vezica KLE  ;) [rofl]
Zato i ne vozim jer sam pametan... ;D GS 1200 nema platine... :D A ni kle, a ni Milo¹eva Yamaha, ali princip je isti... :D




Citat: niki64 poslato 25 Decembar, 2016, 15:31
Jbt sa kakvim se danas predznanjem vozi motor  [klanjam_se]
;D :-* [srce]





@Peca:
Èuj kosim, pu¹im... ;D

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2016, 13:38
U bobini se nalaze primarni i sekundarni namotaji, koliki god da su, kroz njih i izmeðu njih protrèe elektroni u roku od odma', nema kondenzatora, nema baterija, nema gde da se "pune"... ;D
Kad se platine odvoje tad bobina dobije struju, elektroni protrèe kroz primarni namotaj, doðe do indukcije, skoèe na sekundarni, proðu kroz kabl do sveæice i eto varnice... ;D

Jok, kad su platine spojene krug je zatvoren i struja tece kroz bobinu... kad odvoje i prekine se strujni krug zbog jbmliga cega dodje do porasta napona i indukuje se veliki napon na sekundaru bobine :D

PECA BMW

tako je , u jednom trenutku masa ide preko platine a u drugom trenutku masa je preko svecice .

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

lord_oblivion

Naduvao gume, oprao, osu¹io, ulickao, udario glanc WD-om, izvadio akumulator i pokrio  :)
Sledeæi vikend idem da skinem i isperem rezervoar i da ga oèepim do vrha.
U meðuvremenu sedi¹te doneseno kuæi da se presvuèe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Darko


lord_oblivion

Dare pravio dru¹tvo, malo cupkao u mestu  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: Milos96 poslato 25 Decembar, 2016, 22:43
Citat: Laziæ poslato 25 Decembar, 2016, 13:38
U bobini se nalaze primarni i sekundarni namotaji, koliki god da su, kroz njih i izmeðu njih protrèe elektroni u roku od odma', nema kondenzatora, nema baterija, nema gde da se "pune"... ;D
Kad se platine odvoje tad bobina dobije struju, elektroni protrèe kroz primarni namotaj, doðe do indukcije, skoèe na sekundarni, proðu kroz kabl do sveæice i eto varnice... ;D

Jok, kad su platine spojene krug je zatvoren i struja tece kroz bobinu... kad odvoje i prekine se strujni krug zbog jbmliga cega dodje do porasta napona i indukuje se veliki napon na sekundaru bobine :D

Moja gre¹ka, ali to je to, da bi dobio varnicu mora¹ da ima¹ prekid... :D