Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 31 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ma necu da cackam mecku kad vec radi... rani svinje i nista ne diraj :D Zimi radim samo sta moram, sredjivao sam dihtung ventila prosle godine na minusu, oklopi, skidanje hladnjaka itd al to je moralo bez toga nema voznje i mucenje je a ne uzivanje u popravci... a lancanik jos moze da tera, bar do prvih lepih dana pa kad odem kuci s njim zamenim na miru ko covek, odem do tavana uzmem gedoru i cevku, iscimam caleta da odvije dok ja drzim motor i kocnicu i gotovo za 15min a ne da se zajmim po cacku i kupusam ga ispred kuce po zimi a nema potrebe... malo pre dosao iz voznje, skripucka malo samo, pre ce biti lanac nego lancanik, za 12.000 daj boze da je 2-3 bio podmazan, svojevremeno je bio cak i ovakav (kacio vec al moram ponovo ) ;D


Boban_m


BOKYBOY


Glava Dole

Pa slicni su... vidis da je i moj zut, zlatan... pojma ti nemas :P

Biker-Boy

Lenjost, samo i iskljucivo lenjost
-pranje lanca, aj nek bude 10 minuta, bar jednom u 1000km (osim ako je vozeno po kisi, onda se pere odma posle)
-podmazivanje nek bude 2 minuta, bar dvaput na 1000km
znaci periodicno potrosis 12 minuta svog vremena ,i ustedis mnogo love, a lanac ce trajati skoro pa vecno ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

VR 46

Милоше колико видим једино превозно средство ти је мотор,разумем твоју новчану ситуацију али са оваквим ланцем,не бих сео на твој мотор,да не причам о неким другима стварима,типа гуме,кочнице и слично.Мисли некад на своју безбедност.Ако ти не мислиш неће нико други.
Twist of wrist!

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

ja bi terao takav lanac , to kakav je spolja sta me briga , lanac je podmazan iznutra ( inace tome sluze one x ring gumice) podmazivanje spolja ce malo sacuvati lancanike i rolnice i produzice mu vek za jedno 1000km .

Ali ako teras brzo i ludo onda baci taj lanac (sa sve motor) i kupi nesto pouzdano i za stazu ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

lord_oblivion

Ne isplati mu se da ga skida sa motora  [rofl] [rofl] [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

pranje - sto da ga perem kad ce opet da se isprlja? ;D posle svake kise tek nema sanse :D A nemam ni stender ovde :D
podmazivanje - imam podmazivac koji stalno nesto jebe, ipak se nije podmazao, obratio sam sad paznju(bio mokar pa mi se cinilo da jeste), zapusena igla, moram to sutra da sredim pa mozda bude bolje :D A moram i da nabavim neki dobar ventil, oni mali plasticni crni od akvarijuma vuku fals pa iscuri sve iz creva kad je motor ugasen, ovo za infuziju je ok ali nije precizno...

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 06 Decembar, 2016, 21:05
pranje - sto da ga perem kad ce opet da se isprlja? ;D
©to da bri¹e¹ dupe posle svake nu¾de? Dobro, ne mora ba¹ posle svake, motor je to, nije dupe :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Citat: VR 46 poslato 06 Decembar, 2016, 20:56
Милоше колико видим једино превозно средство ти је мотор,разумем твоју новчану ситуацију али са оваквим ланцем,не бих сео на твој мотор,да не причам о неким другима стварима,типа гуме,кочнице и слично.Мисли некад на своју безбедност.Ако ти не мислиш неће нико други.

Gume odlicne, kocnice takodje odlicne(i prednja ne zeza vise, samopopravila se, verovatno se zavukla prljavstina izmedju klipa i gumice posto ga nisam skroz vadio kad sam razradjivao pa tu vuko, sve leglo na svoje mesto i radi ko sat), tu oko lanca jedino skripucka malo i to me nervira, ostalo sve tip top :D

Bojan

@bokiboy ti ga bas preterujus, ko koga vozi kod tebe?
@bikerboy a koliko cesto ti pokisnes u toku mesec dana?

Sta je ovo samo neki boys?

Hattrick

Citat: lord_oblivion poslato 06 Decembar, 2016, 21:07
©to da bri¹e¹ dupe posle svake nu¾de? Dobro, ne mora ba¹ posle svake, motor je to, nije dupe :D

Pa i bulja ko bulja, svaki peti-sesti put sasvim dovoljno. :D

Bojan

Citat: Milos96 poslato 06 Decembar, 2016, 21:10
Citat: VR 46 poslato 06 Decembar, 2016, 20:56
Милоше колико видим једино превозно средство ти је мотор,разумем твоју новчану ситуацију али са оваквим ланцем,не бих сео на твој мотор,да не причам о неким другима стварима,типа гуме,кочнице и слично.Мисли некад на своју безбедност.Ако ти не мислиш неће нико други.

Gume odlicne, kocnice takodje odlicne(i prednja ne zeza vise, samopopravila se, verovatno se zavukla prljavstina izmedju klipa i gumice posto ga nisam skroz vadio kad sam razradjivao pa tu vuko, sve leglo na svoje mesto i radi ko sat), tu oko lanca jedino skripucka malo i to me nervira, ostalo sve tip top :D
Kocnica se samopopravila ???   [ludak]

Biker-Boy

Citat: PECA BMW poslato 06 Decembar, 2016, 21:00
ja bi terao takav lanac , to kakav je spolja sta me briga , lanac je podmazan iznutra ( inace tome sluze one x ring gumice) podmazivanje spolja ce malo sacuvati lancanike i rolnice i produzice mu vek za jedno 1000km .

Netacno, ako se lanac ne podmazuje i cisti spolja, mnogo brze propadnu o-ring gumice,  
a one drze to fabricko ulje iznutra da ne izadje, a kada se to desi onda ode sve u qrac,
ovo sam citao na sajtu proizvodjaca DID lanaca,  Japanac valjda najbolje zna  [klanjam_se] :)
I feel the need..... the need for speed !!!

lord_oblivion

®uto napred, braon pozadi pa za mesec dana okrene¹ kontra.

Jooj, od kad nema Koste...   ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

Citat: BOKYBOY poslato 06 Decembar, 2016, 20:47


aj sto ja imam ocd ali ovo je boles teska u poredjenju sa mojim poremecajem  [rofl]

mali_zmaj

Ma nemas ti problem....,ima nas gorih..,he he


jin-jang