Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 45 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2016, 21:26
A ja æutim, zami¹ljam kako bi Zmajèek kukao da sam mu usrao vo¾nju namerno... ;D

ma boli te q ... skroz ne bitan lik ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 05 Decembar, 2016, 00:51
Cccccc izbi svadja zbog mog lancanika dok me nije bilo :D Kupujem odma sutra novi, to je najmanji problem, pa nek cuci na polici do leta ;D Rekoh nije problem sama kupovina al nece da se zameni sam jbg a sad je jos hladnije za rad pod vedrim nebom :D Od cetvrtka nije upaljen, samo sto stigao u cacak, jedva cekam da ga sutra provozam pa nek zuji kolko hoce :D
©ta se prenema¾e¹ ko neka baba. Zamena prednjeg lanèanika na tvom motoru MAXimalno pola sata (sa sve ubeðivanjem, ako treba). Ja isto nemam gara¾u, napolju sve radim, pa sam zamenio migavac i 2 sata proveo juèe napolju èaèkajuæi sva¹ta ne¹to.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Decembar, 2016, 03:08
Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2016, 21:26
A ja æutim, zami¹ljam kako bi Zmajèek kukao da sam mu usrao vo¾nju namerno... ;D

ma boli te q ... skroz ne bitan lik ...

[facepalm]

mali_zmaj

Citat: hurricane poslato 04 Decembar, 2016, 20:24
Citat: mali_zmaj poslato 04 Decembar, 2016, 15:39
kao sto velim,to je moje vidjenje,i moj stav.... vozite kako hocete,motor u kakvom stanju hocete...,ne osudjujem...,nikog ne osudjujem na forumu...,ja znam da ja ne volim te stvari,u par navrata sam krenuo sa ljudima na voznju,a oni svjesni da su im motori u defektu...,zajebi vise nikad....,ajd kad se desi neki kvar koji ne ocekujes pa ajde....,ovako useru na kraju sebi i meni voznju..,al svjesno!! pricajte sta god hocete,al da u trenutku imate novca,ne bi se manijacili,no bi generalku na motoru odradili momentalno...,a da ne govorim o zamjeni lancanika...

©to se nervira¹, ¹ta ti je, vozim se ja sa drugarima ¹ta god da voze, pa mi se nikad niko nije posrao u vo¾nju ma bilo kakvim sranjem, svojom glupo¹æu i slièno a bilo je svega, veruj mi.. Tu sam da ih razumem svakako u svakoj prilici..



..sad si me zabrinuo, mo¾da i neko od drugara tako razmi¹lja ko ti, da æu mu userem vo¾nju, evo na proleæe uzimam lanac, obeæavam, javno..

[rofl]
ne bi vjerovao,ne nerviram se...,ni najmanje...
jin-jang

stilgar

danima me mami ovo sunce i resim danas da malo proluftiram motore i sebe. Odem do garaze upalim hondu, na pumpu proverim gume i do usca tek da prodjem koji km i isprobam nove zimske rukavice koje sam uzo polovne od Sinise u Ruzvaltovoj. Extra su rukavice. Vratim se do garaze parkiram hondu pa na skuter ista ruta pumpa, proverio gume, napunio rezevoar, usce, pa garaza. Do sledeceg lepog dana :) Samo nek je suvo i da ima sunca, makar da sija, temperatura nebitna :)







stilgar

i napokon dodje drzac fara i far za malu masku. Poslato 1711.2016 iz Engleske danas uzo u posti, 100 din troskovi verovatno otpakivanja.









sad jos da montiram na motor al to cu ovih dana lagano. Jos gume i mali rezervoar od XL600R da ne idem u sumu sa ovim kanisterom od 28l :)

nano

Nema tog paketa da ne otvore, a ne znaju sta je ubilo macku.



DebeliZmaj

nekad otvore nekad ne ... i naplate ti 100 din :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Upalio ga i provozao(uz diiiivne zvuke cangrljanja  :-[ ) posle 4 dana stajanja(bio u SDu inace ne bi stajao ni toliko, nije zbog zime, da se zna :) ), isparilo iz karbova, jos i hladno itd (inace pali na zvrk)

https://vimeo.com/194432519

Onda ga napojio za jednu crvenu i za danas dosta :D

A cak i obrtaljka proradila ko sat sama od sebe :D

Lazic

Èudni su karburatori Kavasakijevi, i posle 3 meseca stajanja pali na zvrk... ;D :P

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Decembar, 2016, 01:39
nekad otvore nekad ne ... i naplate ti 100 din :)


Meni je sada stigla moto navigacija iz Kine. 11 dana je paket bio na carini.
Naplatili su mi na osnovicu koju su oni formirali , obraèunali 10% carine i onda na sve ukupno 20% poreza.
Ako se kojim sluèajem plaæa po¹tarina i to pi¹e na paketu, onda se u osnovicu sabira i cena transporta.

Inaèe mi je stizalo ne¹to manjih paketa koje nisu ni otvarali ni proveravali.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

nano

Ma to oni rade kako su raspolozeni. Juce airbox stigao, 100din. Prosle ned omega3 kapsule(6-7$) 350din. Reko bi covek aj veci paket pa ce da naplate vise, nema tu logike, samo kako te usere.

Hurricane

...daæu vam informaciju direktno iz prve ruke koja radi na tome, ali u principu je sledeæi sistem:

kad nije gu¾va i nema puno po¹iljki gleda se sve, kad je gu¾va proleti sva¹ta bez zagledanja..

postoje jo¹ i neke podgrupe koje se uredno gledaju i jo¹ neki principi, ali to je to..



poenta je poruèivati ¹to vi¹e pojedinaènih po¹iljki da budu zatrpani poslom a i onda je matematièki verovatnoæa da vam bude naplaæeno manja...

nano

Ma da nije mu zena dala sinoc, oma svima po crvenu minimum :D

Glava Dole

Meni po prvi put naplatili za MP3 player, 400 i nesto dinara naplatila ova u posti(a u papirima stajalo 292, to posle video kuci) a player nekih 15ak dolara... i jos nema daljinskog a posiljka otvarana, 100% su to oni izgubili il uzeli... ostalo nikad nista jos nisu naplatili al ovo bilo malo kabastije pa verovatno zbog toga...

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Glava Dole


lord_oblivion

Neæe ni tad, nego vraèaju da æe od petka biti toplije od +5 pa da se polako sprema¹ psihofizièki, kvas, teretana, bromazepam, vinjak  ;D
Po¾eljno obrnutim redom  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

vinjak, bromazepam, teretana... :o [panic] Mda, milion...;D