Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 39 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ima u oblakovskoj, beograd, firma koja to sve isto pravi u beogradu :)
mislim da sam vec davao kontakt...
http://www.yellowpages.rs/sr/elmont-engineering


gumice itd..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

stilgar

Citat: nano poslato 04 Decembar, 2016, 01:09
Koji je motor u pitanju? I mislis na klasicnu spojku?


Pitam posto nameravam da produzim lanac, al nema spojke, moracu onaj alat da uzmem. Jel ima negde da se uzme "link" na komad?
u bg-u u motolandu i kompp-u
http://www.kompp.co.rs/catalog/rezervni-delovi/pogonski-lanci-1/

Hurricane

Proveri, mada ako ti postojeæi lanac nema spojku, tj. fabrièka ugradnja, mo¾e biti igranka da se naðu odgovarajuæi linkovi i spojke za takav lanac..

Svaki proizvoðaè lanca ima neke svoje mere i te¹ko se uklapaju meðusobno.

Proèitaj oznake na njemu pa zovi ove gore navedene radnje..

nano

@stilgar hvala!

@hurricane nije fabricka ugradnja did je lanac, sutra cu da pogledam dal ima jos neka oznaka. Palo mi je na pamet da ameri produze lanac kad stave onu seljacku dugacku zadnju viljusku.

viper


Oba su u zimskom snu, potrajaæe u mom sluèaju 8 meseci, pu  :(

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hurricane

Citat: nano poslato 04 Decembar, 2016, 03:43
@stilgar hvala!

@hurricane nije fabricka ugradnja did je lanac, sutra cu da pogledam dal ima jos neka oznaka. Palo mi je na pamet da ameri produze lanac kad stave onu seljacku dugacku zadnju viljusku.

Radi i did fabrièku ugradnju, èak ¹tavi¹e najèe¹æi je, samo su oznake drugaèije, i neke dimenzije, ako je bez spojke to mora da bude fabrièka ugradnja, ne znam kako drugaèije..

A ameri kad produ¾uju vilju¹ku samo kupe du¾i lanac na meru.. Tako i kod nas, ode¹ kod ovih ¹to prodaju i tra¾i¹ samo 150 linkova u komadu, ne kupuje¹ pripremljeni set od npr 114 linkova pa produ¾uje¹, jednostavno se tako to radi..

Hurricane

..u skorije vreme znam za dva didova lanca od prijatelja, koji su bili bez spojke, fabrièki, nakon skidanja da nisu mogli da vrate jer po tim oznakama i dimenzijama ne postoje did spojke, jedan je uspeo da nabud¾i JT spojku, a drugi je lanac bacio..

Tako da prvo proveri pre bilo kakvog skidanja..

rboban

Provericu danas gde mi je motor, toliko za ovaj hladan dan...
Ride It Like You Stole It

mali_zmaj

Citat: PECA BMW poslato 03 Decembar, 2016, 22:02
Citat: mali_zmaj poslato 03 Decembar, 2016, 19:12
Mozda cu ispasti cistunac i staromodan,ali ja bih parkirao motor momentalno,skupljao pare dok ne budem imao pare za lancanike,lance,plocice i ostalo.. Kad kupim i zamjenim tek onda na cestu.. Al to sam samo ja..

Ma jok , nisi ti staromodan ,, samo si za BJB a ne za moto manijake   [rofl]
Pa necemo se vrijedjat sad,mozes mi mater opsovat ali spominjati bjb i mene.....  ;)     :D   He He ja sam njih odjebao prvom prilikom kad su mi ukinuli temu,zato sto su se neki od admina osjetili prozvanim..,sad tamo pratim putopise uglavnom...,a ovo sto neki rade sa svojim motorima,a pravdaju se manijastvom,i iskrenim motociklizmom,su puka preseravanja...,e sad kad se nema para da se odrzava motor,ok..,to shvatam,a ja bih ga parkirao onda,jebem li ga,a ne da mi nesto rikne 200 km od kuce..,a posebno zbog moje greske,tj. neodrzavanja....,nemojte misliti da nekog prozivam,vasi motori,vasa stvar...,to je moje vidjenje..
jin-jang

Hurricane

..naravno da nije manija¹tvo, i naravno da je zato ¹to se nema para za odr¾avanje, ali ¹ta treba da sedim kuæi i èitam motorrad i sanjarim, oæu boli me tuki..

Vozim i imam koliko sam dugaèak i to je relativno, za nekoga ni¹ta nekome sve..

Bitno je da sam jako sreæan i zadovoljan u ¾ivotu ali to se posti¾e na drugi naèin..

[cheers]

mali_zmaj

kao sto velim,to je moje vidjenje,i moj stav.... vozite kako hocete,motor u kakvom stanju hocete...,ne osudjujem...,nikog ne osudjujem na forumu...,ja znam da ja ne volim te stvari,u par navrata sam krenuo sa ljudima na voznju,a oni svjesni da su im motori u defektu...,zajebi vise nikad....,ajd kad se desi neki kvar koji ne ocekujes pa ajde....,ovako useru na kraju sebi i meni voznju..,al svjesno!! pricajte sta god hocete,al da u trenutku imate novca,ne bi se manijacili,no bi generalku na motoru odradili momentalno...,a da ne govorim o zamjeni lancanika...
jin-jang

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

Citat: mali_zmaj poslato 04 Decembar, 2016, 15:39
kao sto velim,to je moje vidjenje,i moj stav.... vozite kako hocete,motor u kakvom stanju hocete...,ne osudjujem...,nikog ne osudjujem na forumu...,ja znam da ja ne volim te stvari,u par navrata sam krenuo sa ljudima na voznju,a oni svjesni da su im motori u defektu...,zajebi vise nikad....,ajd kad se desi neki kvar koji ne ocekujes pa ajde....,ovako useru na kraju sebi i meni voznju..,al svjesno!! pricajte sta god hocete,al da u trenutku imate novca,ne bi se manijacili,no bi generalku na motoru odradili momentalno...,a da ne govorim o zamjeni lancanika...

©to se nervira¹, ¹ta ti je, vozim se ja sa drugarima ¹ta god da voze, pa mi se nikad niko nije posrao u vo¾nju ma bilo kakvim sranjem, svojom glupo¹æu i slièno a bilo je svega, veruj mi.. Tu sam da ih razumem svakako u svakoj prilici..



..sad si me zabrinuo, mo¾da i neko od drugara tako razmi¹lja ko ti, da æu mu userem vo¾nju, evo na proleæe uzimam lanac, obeæavam, javno..

[rofl]

Lazic

Ja bi sa klepetalom sad smeo na put od par hiljada km, skoro sve je savr¹eno na njemu... ;D Ne preterujem, mo¾da bi valjalo prednju gumu zameniti za 5-10.000... ;D I ulje i filter pre proleæa... ;D

Nikolaaaaw

Citat: PECA BMW poslato 04 Decembar, 2016, 00:13
Zar nemas negde da narucis komplet original gumica za rucicu i celjusti ?

Ima, ali sam mislio da nabavim to sto pre, da bih poceo da sastavljam polako, ima jos dosta stvari da se resi, a i ne verujem da je neka razlika u kvalitetu  :)

Citat: hurricane poslato 04 Decembar, 2016, 00:45
Radi Sigurnost sve, izmeri klipove, naði broj tel ima u nekoj mojoj temi skoro sam radio na r6, poruèi i tu su narednog dana, odlièno rade, uradiæe ti ceo komplet zajedno sa tim pra¹inarkama koje su ti verovatno propale..
Cena je neka sme¹na, 300-400 din

To sam i mislio, hvala.  [thumb_up] Danas sam povadio sve gumice, prasinarke su gotove skroz, fale delovi na pojedinim mestima, narucicu ceo komplet taman.

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Decembar, 2016, 01:17
ima u oblakovskoj, beograd, firma koja to sve isto pravi u beogradu :)
mislim da sam vec davao kontakt...
http://www.yellowpages.rs/sr/elmont-engineering


gumice itd..

Hvala za info, videcu gde mi je bolja opcija, poneo sam stare gumice pa mozda odnesem kod ovih iz oblakovske da odrade po uzorku.  [thumb_up]

Hurricane

Uzorak se rasteglio, nije dobro po uzorku, kad stavi¹ novu pored stare uop¹te ne lièe da su to te iste gumice,  izmeri preènik klipa to je najbitnije..


Hurricane

Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2016, 20:36
Ja bi sa klepetalom sad smeo na put od par hiljada km, skoro sve je savr¹eno na njemu... ;D Ne preterujem, mo¾da bi valjalo prednju gumu zameniti za 5-10.000... ;D I ulje i filter pre proleæa... ;D

I ja bih evo sa tobom i kleom najopu¹tenije, ¹ta na par hiljada, na kraj sveta, samo gume moramo obojica da nabavimo, mada i kad pukne lepo se provedemo, zar ne?  [srce]

Nikolaaaaw

Izmerio sam precnik, ali sam poneo i njih za svaki slucaj :)

Lazic

Citat: hurricane poslato 04 Decembar, 2016, 20:49
Citat: Laziæ poslato 04 Decembar, 2016, 20:36
Ja bi sa klepetalom sad smeo na put od par hiljada km, skoro sve je savr¹eno na njemu... ;D Ne preterujem, mo¾da bi valjalo prednju gumu zameniti za 5-10.000... ;D I ulje i filter pre proleæa... ;D

I ja bih evo sa tobom i kleom najopu¹tenije, ¹ta na par hiljada, na kraj sveta, samo gume moramo obojica da nabavimo, mada i kad pukne lepo se provedemo, zar ne?  [srce]
[srce] [ljubav] :-* [gej] ;D

A ja æutim, zami¹ljam kako bi Zmajèek kukao da sam mu usrao vo¾nju namerno... ;D

Glava Dole

Cccccc izbi svadja zbog mog lancanika dok me nije bilo :D Kupujem odma sutra novi, to je najmanji problem, pa nek cuci na polici do leta ;D Rekoh nije problem sama kupovina al nece da se zameni sam jbg a sad je jos hladnije za rad pod vedrim nebom :D Od cetvrtka nije upaljen, samo sto stigao u cacak, jedva cekam da ga sutra provozam pa nek zuji kolko hoce :D