Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 35 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Ma zajebi to, TZR je bicikla pa i da te poklopi usred pada, izvucice ces se nekako. A FZR je svinja, a i ima vise snage pa lakse i pokida los lanac. Da ne kenjam i ja mnogo, vozio sam ja skoro celu sezonu lanac koji je za zamenu al na coperu i nikad nisam gasirao kao ti (niti sam mogao :P ) Bolje se pomuci malo pa zameni to, bar znas kako, ja ni to :P

Glava Dole

Ma veruj da je i meni lakse da po prvi put platim majstora za motor nego da zajmim ili kupujem nesto sto vec imam(samo 150km dalje), a nije to uopste lako odviti, posebno bez pomocnika, pa moram da cimam nekog da "zaprlja ruke"... i na TZRki sam jednu polugu gedore iz kompleta iskrivio pa otisao i kupio vecu i jacu i odvio nekako, a ovde matica zardjala do zla boga pa i tu mozda bude malo zajebancije itd... ne zeza mi se s tim po ovoj zimi, nema sanse... i gledam sliku kako je to bilo 21.07.2016, nije sad mnogo gore sigurno... nije to tako lose kao sto se cini, malo su se nakrivili... pa sta  [zvizdi] ;D

UFF

 :o

da ga jebem ako i lazica zajebao nisi

koja ti je bila potrosnja sa ovim lancanikom?

20l na 100km?

a konjaza prepolovljena

Glava Dole

Jbg, na mladjima svet ostaje ;D
A trosi cak i iznenadjujuce malo za karburator, minimalna koju sam postigao 4.9 kad se vracao sa probe kotlica po mraku sa sjebanim svetlom a 6.5 inace ne prelazi cak ni po gradu a nije da ga stedim :D Trosio je oko 7 pre igranja sa karbovima, podesio srafove za smesu na minimum a da radi kako treba i extra je tako :D hiljadarka istera otprilike uvek 100 i koji kilometar preko, kako kad, al recimo oko 100 uglavnom sto je sasvim ok za 25god star motor i moj stil voznje :D

A konjaza prepolovljena kazes? ;D (mada ne znam zasto to mislis, kako mogu krivi zubi da uticu na to, prvi put cujem al svejedno)...



Jos sa uvezanom velikom putnom torbom za zadnje sediste pa samim tim i pokvarenom aerodinamikom, bez nje uz malo srece navlaci provereno 240 sto je odlicno za tako star motor sa 66.500km (trenutno) na satu i 25god ko zna cijeg sve jahanja :D

nano

Nije to stvar za zezanje, ja sam lekciju naucio, srecom, na automatiku. Gde su bili krivi zubi a ja metnol samo stavio lanac nov i teraj zato sto me mrzelo da sacekam sutra da odem po nove lancanike. Otkinuo deklu u hiljadu komada, po polutki se videli tragovi koliko je otkinuo lanac, lanac sekao brusilicom posto nisam mogao da ga izvucem koliko se zabio. Motor sa 3hp (u najbolje slucaju) i 49cc.

Smesno je smesno samo da ne bude zalosno. Bolje lekcije izvlaciti iz tudjih gresaka, nego iz svojih, a i jeftinije...

Lazic

Citat: UFF poslato 01 Decembar, 2016, 21:09
:o

da ga jebem ako i lazica zajebao nisi

koja ti je bila potrosnja sa ovim lancanikom?

20l na 100km?

a konjaza prepolovljena
Naravno da me zajebao, na mladima svet ostaje... ;D Nego i mene zanima ¹to bi bila prepolovljena konja¾a i potro¹nja 20 litara...? [neampojma]

UFF

pa sto vrti u mestu ako preskoci svaki drugi a svaki prvi uhvati i prenese na tocak

Lazic

Jesi nekad do¾iveo? Pitaj rBobana kako izgleda kad preskaèe... :D To ¹tekæe kao mitraljez i trese gore nego onaj imt po tvom dvori¹tu... :o ;D

Andreja

Ja sam starog XTa vozio bez polovine zuba, mo¾e da se vozi dok ne re¹i¹ da upotrebi¹ bar 25ks, na svako dodavanje gasa preskoèi.

E kad dotle doðe¹, onda se ostatak zuba pojebe za dan, predstavljam vam lanèanik sa jednim zubom  ;D  [doh]

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

Mozda cu ispasti cistunac i staromodan,ali ja bih parkirao motor momentalno,skupljao pare dok ne budem imao pare za lancanike,lance,plocice i ostalo.. Kad kupim i zamjenim tek onda na cestu.. Al to sam samo ja..
jin-jang

lord_oblivion

Ko ka¾e da se jednozubi teraju po drumu  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Danas, u miljakovaèkoj ¹umi opravio migavac a na avali ventil na prednjoj  :D





Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mali_zmaj

Nisam uradio danas nista,al sam bi Cizal na momenat,umalo da nisam napisao,oprao sam motor opet,danas....  ;)
jin-jang

Lazic

Nema ki¹e danima, samo minus... Sad je opet pra¹njav i pun li¹æa i papiriæa i kesa... :o ;D

PECA BMW

Citat: mali_zmaj poslato 03 Decembar, 2016, 19:12
Mozda cu ispasti cistunac i staromodan,ali ja bih parkirao motor momentalno,skupljao pare dok ne budem imao pare za lancanike,lance,plocice i ostalo.. Kad kupim i zamjenim tek onda na cestu.. Al to sam samo ja..

Ma jok , nisi ti staromodan ,, samo si za BJB a ne za moto manijake   [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Nikolaaaaw

Danas konacno odvio sraf na posudi za kocionu tecnost, morala je busilica da radi, i leva burgija. Bilo mi je malo cudno kako je moguce da onoliko nema sanse da mrdne, kasnije sam ukapirao sta je problem. Unutra je bio dzem, od kajsije reklo bi se :) Ono nije otvarano poslednjih deset godina sigurno. Rasturio i prednje celjusti, desna skroz ok, na levoj jedan klip zapekao potpuno, papagajkama sam ga cupao pola sata. Oribao vecinu, ima previse taloga. Sad su mi gumice malo sumnjive, ne pusta ulje, ali su one prve u losijem stanju. Jel zna neko za Sigurnosti iz Zrenjanina, jel rade oni mozda?
A da, zamenio sam i ispucalo crevo goriva i filter goriva. To je jedino sto sam uspeo da zavrsim do kraja danas :) Sad stoji ovako raskupusan dok ne dodjem sledeci put da radim, taman da pristigne nesto delova, da sastavim barem rep dok jos znam gde su mi srafovi :D

PECA BMW

Zar nemas negde da narucis komplet original gumica za rucicu i celjusti ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane

Radi Sigurnost sve, izmeri klipove, naði broj tel ima u nekoj mojoj temi skoro sam radio na r6, poruèi i tu su narednog dana, odlièno rade, uradiæe ti ceo komplet zajedno sa tim pra¹inarkama koje su ti verovatno propale..
Cena je neka sme¹na, 300-400 din

Hurricane

Citat: mali_zmaj poslato 03 Decembar, 2016, 19:12
Mozda cu ispasti cistunac i staromodan,ali ja bih parkirao motor momentalno,skupljao pare dok ne budem imao pare za lancanike,lance,plocice i ostalo.. Kad kupim i zamjenim tek onda na cestu.. Al to sam samo ja..

Ali, tako je najlak¹e, i bezbedno skroz, jebe¹ to..


Ja sam lanac dva puta krpio sa po 4-6 linkova i po 2 spojke, svi isto tako prièali esi lud ovo ono, pre¹ao 15000 od prvog krpljenja eno ga ¹ljaka ko besan, tek preko 180 se oseti da kao malo ¾vaæe..

Na proleæe æe iæi novi, ali æe mi ovaj nedostajati, znam.. :'(

nano

Koji je motor u pitanju? I mislis na klasicnu spojku?


Pitam posto nameravam da produzim lanac, al nema spojke, moracu onaj alat da uzmem. Jel ima negde da se uzme "link" na komad?