Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 35 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Gotovo, stavio nekih 9-10sec, pogodio sam ja i 7 al mi delovalo previse kratko, mislim da je ovako bolje i da ce biti taman :D Dupli buzir, zaliveno plastikom da ne ulazi voda(mozes i u savu da ga bucnes sumnjam da bi mu nesto falilo), osigurano sve vezicama, velicina upaljaca... ja manje od toga ne mogu :D Testirano, radi :D Povezivanje prosto, na glavni relej najbolje samo moraju da se nadju zice koje aktiviraju spunu i secnu se ispred releja i izlaz iz ovog cuda ide u relej, ove koje vise sa instalacije na ulaz i to je to... kad se da kontakt uredjaj dobija 12V ali ne salje dalje pobudu releju, taman dok motor zavergla i upali i onda tek okida glavni relej :D











! No longer available


Lazic

Vidi malog... ;D [cheers]





Citat: DebeliZmaj poslato 17 Novembar, 2016, 19:39
darko a sta ako zaboravis da ikljucis svetlo



oh wait ... buzzer od 5e
Hehehe, moj stari balast zuji kao buzzer, nema ¹anse da zaboravim... ;D

UFF

Citat: rboban poslato 17 Novembar, 2016, 13:35
Kod mene kad pritisnem taster za start ugasi svetla, tako da prvo stisnem taster pa dam kontakt.... a onda stisnem kvacilo da zaverglam.
Kad upali pustim kvacilo, taster za paljenje zadrzim par sekundi jos.... pustim i svetla rade.


to vazi samo ako vozis suzuki :D

Lazic

Mi kantasakisti samo upalimo far kad hoæemo... ;D

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 17 Novembar, 2016, 20:08
Gotovo, stavio nekih 9-10sec, pogodio sam ja i 7 al mi delovalo previse kratko, mislim da je ovako bolje i da ce biti taman :D Dupli buzir, zaliveno plastikom da ne ulazi voda(mozes i u savu da ga bucnes sumnjam da bi mu nesto falilo), osigurano sve vezicama, velicina upaljaca... ja manje od toga ne mogu :D Testirano, radi :D Povezivanje prosto, na glavni relej najbolje samo moraju da se nadju zice koje aktiviraju spunu i secnu se ispred releja i izlaz iz ovog cuda ide u relej, ove koje vise sa instalacije na ulaz i to je to... kad se da kontakt uredjaj dobija 12V ali ne salje dalje pobudu releju, taman dok motor zavergla i upali i onda tek okida glavni relej :D











! No longer available



Ja bih ipak to mikrokontrolerom  :D
I neko pomenu plavi zub, to je zastarela tehnologija, wi-fi il' bust.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

taj kondis stalno pod naponom dok radi svetlo ili samo dok je delay?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

BOKYBOY

#4147
Rasturio Debelu i uradio treci servis ove sezone  :P ...sipao novi Bardal,usrafio nove Denso svece...sredio EX-UP...ostaju jos karburatori da se usteluju i sinhronizuju i spremni smo za sezonu...ili za novog vlasnika...


@Milose...ako krenes u neku serijsku proizvodnju ovog odlagaca paljenja svetala,posalji mi jedan komad,treba mi za R6  ;)







Lazic

Mogao bi i ja da promenim ulje ove godine... :D
Nego, jesi dobro sredio ex up...? ;D
Za 19 minuta je subota, a to znaèi da æu verovatno zameniti i desnu ruèicu... ;D

BOKYBOY

Citat: Laziæ poslato 19 Novembar, 2016, 00:41
Nego, jesi dobro sredio ex up...? ;D

...ooo daaa,pravom domacom guscijom mascu...EXAP mi je mas'an...sex ce biti slas'an... ;)

Lazic

Jadne guske... ;D Nego, ¹to toliko èesto menjati sveæice...?

Lazic

Rade ruèiceeeeeeee, grejuuuuuuu... ;D

Razvukao 10 metara produ¾nog kabla, spremio bu¹ilicu da razbu¹im sjeban ¹raf na kuæi¹tu gasa, rek'o aj da probam da odvijem, samo sam jo¹ vi¹e zaoblio glavu... Ni¹ta, izbu¹iæu ga, kad vraga burgije mi tupe, bu¹io bih 3 dana... Pade mi napamet da stavim na odvijanje sa burgijom, mala ¹ansa, ali op, op odvi se prokletinja... :o ;D
E onda drndanje dok nisam sve lepo namestio, popizd ¾iv, al' je namesti, stavio nove lepe inbuse, povezao, prièvrstio ¾ice provizorno(trajno) za korman i zagreja ruke na brzaka... ;D





















Naravno zakrpio lonac ¹irokom izolir trakom... Za poèetak... ;D


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Namaz'o lanac, prekontrolisao ¾ice na toèkovima, kupio i nalepio nosaèe za GoPro na enduro kacigu i skinuo retrovizore. Sutra ceo dan offovanje sa kamerom  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


lord_oblivion

Biæe  :)
Jedino mi problem da smislim sve¾u trasu do Aranðelovca, sve sam ih veæ pro¹ao po bezbroj puta.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


lord_oblivion

Idem na slavu kod brata od tetke.
Ima do tamo odliènog off-a, vi¹e od 60% ukupnog puta ali...
Biæe da æu da zapalim najbr¾im putem do Rudnika pa u ¹umu  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac

Batali Aranðelovac, okreni na drugu stranu !

mrle

jedva izvadio akumulator. Bio stavljen knap,jedva uguran. I stavio novi,sa sve novim klemicama, sve pritegnuto. Premerio,trebalo bi da je sve ok. Videcu kako ce da se ponasa sutr u gradskoj voznji. Odmaje primetno da skace pri paljenju, nema mucenja i zadrske.