Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 48 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 17 Novembar, 2016, 12:16
Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2016, 12:07
Citat: UFF poslato 17 Novembar, 2016, 10:58
imas crnu u uradi se sam, ja kupovao
Hvala, potra¾iæu... :D
sto ne kupis onu karbon foliju , ima one malo kvalitetnije , ustvari sigurno ima neko negde  parce
Karbon folija je ok da glumi karbon na kolima/motorima, al da zapu¹i rupu na loncu, te¾i sluèaj... Mada, preko neke zakrpe mo¾da i mo¾e... Mada znajuæi mene, biæe sve samo ne ravna povr¹ina... ;D

Glava Dole

Ovo moze na postojici, tako je i najlakse i najbolje, samo se nadju zice spune gde dolazi napon kad se da kontakt i tad krece da se puni kondenzator i na izlazu prema spuni releja nema napona... kad se napuni vise ne odvlaci struju prema masi, napon prema bazi prvog tranzistora postane dovoljno veliki da okine drugi tranzistor koji je vezan na spunu relejcica i onda ovaj okine :D Mislim da je sto prostiji sistem uvek najbolji...

Moze da se napravi i da uopste ne bude vremenski nego da pali cim predje odredjeni napon uz malo igranja sa zenericama al ja iskreno nisam za to... crkne regler ode svetlo :D A mikrokontroler je vec druga stvar al i 10 puta komplikovanija, posebno u kucnoj izradi... gde je pisanje programa, programator itd... i opet mislim da je sto prostije i najpouzdanije) :)

rboban

Kod mene kad pritisnem taster za start ugasi svetla, tako da prvo stisnem taster pa dam kontakt.... a onda stisnem kvacilo da zaverglam.
Kad upali pustim kvacilo, taster za paljenje zadrzim par sekundi jos.... pustim i svetla rade.
Ride It Like You Stole It

Lazic

Vrlo jednostavno, naroèito kad ima¹ tri ruke... ;D

rboban

Dve su sasvim dovoljne kolega Lazicu....
Ride It Like You Stole It

Lazic

Jes' ali samo ako ne poku¹ava¹ i da drka¹ istovremeno... ;D

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2016, 12:07
Citat: UFF poslato 17 Novembar, 2016, 10:58
imas crnu u uradi se sam, ja kupovao
Hvala, potra¾iæu... :D

javi kad krenu radovi da ovekovicim video klipom za ``kako se ne popravlja ...`` :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

©ta mo¾e da poðe naopako? Umotati valjak trakom... ;D

DebeliZmaj

Citat: lord_oblivion poslato 17 Novembar, 2016, 13:06
Mislim da je bolje re¹enje da se napravi mikrokontroler koji æe preko postojeæeg releja paliti glavni far kad su obrtaji veæi od lera (podesivo mikroprekidaèima u opsegu ~800-2000 u koracima po 250) u trajanju od 10-16 sekundi (podesivo d¾amperima u koracima po 2 sekunde) i dr¾ati upaljeno bez obzira na broj obrtaja sve dok se ne skine s kontakta, tj. iskljuèi struja kljuèem u bravi.
:D

nisam li ja vec predlozio tako nesto ? attiney neki ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2016, 14:07
©ta mo¾e da poðe naopako? Umotati valjak trakom... ;D

ko radi radove ? lazic marko ?
svasta moze da podje naopako ... znam te :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


Glava Dole

Pa napravite, ko vam brani :D Ko zna programiranje mikrokontrolera nek se igra, ja ne znam, da znam ne bih silazio s njih [rofl]

Samo 7sec mislim da je malo da imas vremena i da das kontakt i zaverglas i upalis motor i da se stabilizuje... ja bih to ostavio na 10ak bar pa i koju preko :)

mrle

Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2016, 10:01
kupio juèe kod Mileta ipon, filter i gel akumulator.
Sada samo da se smislim da sve to zamenim. Valjda æu do proleæa :)

da, na savet Mileta, uzmem neki gel od 9Ah, ka¾e da mu doðe kao da je 12Ah, da neæe da se oseti razlika.

mrle

Citat: Milos96 poslato 17 Novembar, 2016, 14:22
Pa napravite, ko vam brani :D Ko zna programiranje mikrokontrolera nek se igra, ja ne znam, da znam ne bih silazio s njih [rofl]

Samo 7sec mislim da je malo da imas vremena i da das kontakt i zaverglas i upalis motor i da se stabilizuje... ja bih to ostavio na 10ak bar :)

kakav mikrokontroler, da odmah uzmemo procesor, da podatke odmah dobija sa pikapova i samog balasta. Onda jedan programèiæ koji æe odabirom na dugmencetu da menja vreme paljenja fara u zavisnosti od stanja akumulatora, poslednjeg paljenja, temperature motora i spolja¹nje temperature.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2016, 14:24
Citat: Milos96 poslato 17 Novembar, 2016, 14:22
Pa napravite, ko vam brani :D Ko zna programiranje mikrokontrolera nek se igra, ja ne znam, da znam ne bih silazio s njih [rofl]

Samo 7sec mislim da je malo da imas vremena i da das kontakt i zaverglas i upalis motor i da se stabilizuje... ja bih to ostavio na 10ak bar :)

kakav mikrokontroler, da odmah uzmemo procesor, da podatke odmah dobija sa pikapova i samog balasta. Onda jedan programèiæ koji æe odabirom na dugmencetu da menja vreme paljenja fara u zavisnosti od stanja akumulatora, poslednjeg paljenja, temperature motora i spolja¹nje temperature.
Aha, tako izgleda sarkazam... :D

lord_oblivion

Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2016, 14:24
Citat: Milos96 poslato 17 Novembar, 2016, 14:22
Pa napravite, ko vam brani :D Ko zna programiranje mikrokontrolera nek se igra, ja ne znam, da znam ne bih silazio s njih [rofl]

Samo 7sec mislim da je malo da imas vremena i da das kontakt i zaverglas i upalis motor i da se stabilizuje... ja bih to ostavio na 10ak bar :)

kakav mikrokontroler, da odmah uzmemo procesor, da podatke odmah dobija sa pikapova i samog balasta. Onda jedan programèiæ koji æe odabirom na dugmencetu da menja vreme paljenja fara u zavisnosti od stanja akumulatora, poslednjeg paljenja, temperature motora i spolja¹nje temperature.
Sasvim izvodljivo ali nemojmo preterivati  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Citat: mrle poslato 17 Novembar, 2016, 14:24
Citat: Milos96 poslato 17 Novembar, 2016, 14:22
Pa napravite, ko vam brani :D Ko zna programiranje mikrokontrolera nek se igra, ja ne znam, da znam ne bih silazio s njih [rofl]

Samo 7sec mislim da je malo da imas vremena i da das kontakt i zaverglas i upalis motor i da se stabilizuje... ja bih to ostavio na 10ak bar :)

kakav mikrokontroler, da odmah uzmemo procesor, da podatke odmah dobija sa pikapova i samog balasta. Onda jedan programèiæ koji æe odabirom na dugmencetu da menja vreme paljenja fara u zavisnosti od stanja akumulatora, poslednjeg paljenja, temperature motora i spolja¹nje temperature.

Ali bi sve te parametre trebali da mozemo da stelujemo preko aplikacije na telefonu , povezes mob preko blututa za motor i menjas parametre kako tebi odgovara . (ili kupis ovaj novi K1600 koji to vec ima :D)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Darko

Citat: rboban poslato 17 Novembar, 2016, 13:35
Kod mene kad pritisnem taster za start ugasi svetla, tako da prvo stisnem taster pa dam kontakt.... a onda stisnem kvacilo da zaverglam.
Kad upali pustim kvacilo, taster za paljenje zadrzim par sekundi jos.... pustim i svetla rade.


:o :o :o :wtf: :wtf: :wtf: [doh] [doh] [wtf]


sve ovo zato sto vozis NEpraistorijski motor bez prekidaca za paljenje svetla...

mi praistorijski , damo kontakt , zaverglamo ... kad se motor upali - upalimo xenon na prekidac i vozimo ... treba nam , cirka dve do tri sekunde za ove napisane radnje

vise ne bih da budem fensi bez prekidaca - majke mi ...

PS - odoh kod havarije , da mi usteluje karburatore ... nisam skoro ... ima jedno 3 dana  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

DebeliZmaj

darko a sta ako zaboravis da ikljucis svetlo



oh wait ... buzzer od 5e
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell