Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 46 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: UFF poslato 16 Novembar, 2016, 09:27
ima li neko ili zna gde da kupim onu elektroniku za automatsko paljenje farova?
tj to joj je bila osnovna namena a meni treba da odlozi paljenje jer mislim da samo yamaha radi tako da kad das kontakt ona upali poziciju a kad startujes motor onda se pale farovi dok kod ostalih prozivodjaca odmah se pali far cim das kontakt a to je poslednje sto zelis pred verglanje, pogotovo ako imas xenone koji u startu puno povuku (na stromu kojeg sam imao neko izvukao prekidac da manuelno pali svetla  [rofl] verovatno je popizdeo kad da kontakt a sva struja mu ode na dve sijalice napred)

upravo takva situacija kod mene , cim dam kontakt odmah pali ksenon i sad trazim resenje kako da ja sam palim svetla .
Kod mene mora da postoji opcija u instalaciji samo treba da je nadjem jer ima isti motor zavisi od trzista sa i bez prekidaca za svetla .
Naj boolje bi bilo da nadjem rele koji ce odloziti paljenje svetla ili za 10 sec ili dok motor ne upali ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Боље купите нови акумулатор, ако због једне сијалице не можете стартовати мотоцикл.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

ej jefe akomulator mi je nov i startuje ga ali sam primetio da vergla duze od kad sam stavio xenon, nece biti nov zauvek a sijalica koja mu vuce struju pre verglanja svakako ne pomaze pa zar nije bolje da je eliminisem

peco ja bi to resenje sa relejem da samo odlozi paljenje 10sec ne bi da se zajebavam sa nekim dodatnim prekidacima ili ako neko zna gde ima da se kupi gotov prozivod, samo bitno je da bude malih dimenzija da bi moglo da se upakuje iza fara gde je vec ustekovan balast od xenona pa nema previse mesta

! No longer available
! No longer available


UFF


PECA BMW

@ ej jefe
akumulator je nov i pali motor nemam problem jer je akku 19Ah ali posle par godina pravice problem ABS-u .

uff
Ja vec imam isveden prekidac samo da smislim gde prekinuti instalaciju ( mra na motoru da ima neki prebrikovan dzek kao fabricka opcija)

a sto se releja tice ja sam mislio da samo skinem originalni rele i ubodem drugi , bez budzenja instalacije oko fara (jezim se od budzene instalacije)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

PECA BMW

uu na jednom linku vidim reno rele , verovatno je fabricki sa odlozenim paljenjem , sad cu da cimam drugara koji radi u reno servisu da vidim ima li to fabricki na nekom reno-u

nego daj otvori temu i premestaj ovo , treba ce jos nekom ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lone Wolf

Prilikom startovanja motora automobila a i motora u hladnom vremenu postoji preporuka da se prvo na kontaktu upale duga svetla desetak sekundi pa onda pali ma¹ina. Pobudi se akumulator. E sad kad je istovremeno verovatno ne valja.
Не може рај на земљи.

Glava Dole

Kod mene se pali cim dam kontakt ali se gasi pri verglanju potpuno tj kad se start dugme pritisne preko polovine... obrati paznju d anije i tu tako reseno, ako jeste onda nema problema...

A ima povoljno na KP, kucaj samo paljenje svetla u pretragu... npr
http://www.kupujemprodajem.com/Automatika-za-paljenje-svetla-39478909-oglas.htm?filter_id=93075473

ili (vidim da je u kompletu sa relejom)
http://www.kupujemprodajem.com/automatsko-paljenje-i-gasenje-svetla-na-kolima-38951770-oglas.htm?filter_id=93075473#photoBig

ili...
http://www.kupujemprodajem.com/Automat-za-auto-LED-dnevna-svetla-38995988-oglas.htm?filter_id=93075473
(al treba i relej ili da se prepravi fabricka instalacija pa preveze na fabricki...)


PECA BMW

Kod mene je nesto cudno povezano i moram da se pozabavim kako i sta , kad iscupam rele za svetlo ono se naravno ne upali ali na tasteru kratko-dugacko svetlo i dalje radi ???

to jos nisam sreo da bez releja svetlo moze da se upali , kao da kratko ide preko releja a dugacko ide direktno ?  sta je tu uradjeno moram da vidim
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Darko

@ UFF  - secam se kako si nekad pljuvao motore koji imaju prekidace za svetlo , kako su praistorija ...   [zvizdi] [zvizdi]

da bi sad jurio da ugradis taj isti prekidac     [clapp] [rofl]

[srednjiprst]

PECA BMW

jes praistorija , bolje da se pali samo , ali posle paljenja motora ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Darko


DebeliZmaj

Citat: Darko poslato 16 Novembar, 2016, 13:23
@ UFF  - secam se kako si nekad pljuvao motore koji imaju prekidace za svetlo , kako su praistorija ...   [zvizdi] [zvizdi]
da bi sad jurio da ugradis taj isti prekidac     [clapp] [rofl]
[srednjiprst]

na forumu ? ne verujem ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

A ¹ta ako ZINAT hoæu da vozim sa uga¹enim svetlima?
©ta mi te¹ko da stisnem jebeno dugme.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Citat: Darko poslato 16 Novembar, 2016, 13:23
@ UFF  - secam se kako si nekad pljuvao motore koji imaju prekidace za svetlo , kako su praistorija ...   [zvizdi] [zvizdi]

da bi sad jurio da ugradis taj isti prekidac     [clapp] [rofl]

[srednjiprst]

necu ja da ugradim nikakav prekidac mora da si corav hocu automat sa zadrskom bez ikakvog prekidaca
i jesu praistorija, kao i auto bez serva npr mada da imam stariji motor ne bi mi to palo tesko vec da se drkam sa jebenim karburatorima, to je praistorija

Bori¹a

zar nisi pricao kako ksenon ne valja i da valja stavljala bi ga fabrika? :D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

mUFF da li bi ti pasovala elektronika koja sece na relej struju koja ide ka sijalicama
sve dok broj obrtaja ne predje tipa 800 ... posle drzi svetlo na naponu normalno dok
dolazi napon od kontakta, dakle nece se ugasi ako ti pada broj obrtaja ?
da li bi ti to zavrsilo posao ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Citat: Bori¹a poslato 16 Novembar, 2016, 18:47
zar nisi pricao kako ksenon ne valja i da valja stavljala bi ga fabrika? :D

istina
pogotovo ako nemas socivo u faru

ali dobio sam takoreci za dz xenon sijalicu sa mini balastom pa rekoh hajde da ga isprobam, zimska zanimacija, videcu dali cu ga zadrzati na motoru, jos ni ugradio nisam

Citat: DebeliZmaj poslato 16 Novembar, 2016, 18:58
mUFF da li bi ti pasovala elektronika koja sece na relej struju koja ide ka sijalicama
sve dok broj obrtaja ne predje tipa 800 ... posle drzi svetlo na naponu normalno dok
dolazi napon od kontakta, dakle nece se ugasi ako ti pada broj obrtaja ?
da li bi ti to zavrsilo posao ?


moze i to
verovatno ne bi imao problema sa xenonom i akumulatorom i bez toga jer sam kupio novu vartu ali razmisljam unapred

Bori¹a

na mojoj hondi, na samom prekidacu imas zubic ali moras bas pazljivo tj polako da stisnes... i ugasi svetlo pred verglanje...