Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 45 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Posle 4 godine promenio antifriz... Ko se seti da sam pre dve i po promenio agregat, jesam, ali antifriz sam presuo iz starog... ;D Jo¹ samo d'izgooglam glupi filter za ulje(iz inata neæu da ga platim duplo jer je za kola), pa da zamenim i ulje i toèak skoro spreman za sezonu... ;D Èuo sam da æe biti blaga zima... ;D

mi¹ko_kolo

Kom¹o, samo da je suvo. Ni 3-4 ispod nule nije moglo da me spreèi da blejim u kolima kad' idem u grad.

Lazic

Klepetalo sam kupio 28. decembra, prvi motor 9. januara, vozio sam i na -10, samo se treba lepo obuæi(¹to nekad ba¹ zna da smara) i da je suvo... I naravno izbegavati vo¾nje preko 50km u cugu... ;D

Gavrolini

Nekad sam jedva cekao da padne sneg da se vozam motorom...sad kad padne belo govno ni peske ne izlazim iz kuce.

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 10 Novembar, 2016, 18:12
Posle 4 godine promenio antifriz... Ko se seti da sam pre dve i po promenio agregat, jesam, ali antifriz sam presuo iz starog... ;D Jo¹ samo d'izgooglam glupi filter za ulje(iz inata neæu da ga platim duplo jer je za kola), pa da zamenim i ulje i toèak skoro spreman za sezonu... ;D Èuo sam da æe biti blaga zima... ;D

moj drugar za KLE koristi od Lansera ili Civic  navoj je 20x1,5 i cena je oko 250 din
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Znam bre, bacio sam kutiju od pro¹log, debil... Pisalo je na koje modele ide... Jedno 10 japanaca od 1000-1500cc... U moto radnjama ide i preko hiljadu... ©to je nebitno, ali ne dam iz principa...

DebeliZmaj

pa nadji oem part number pa vidi ... jbt
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Grof

@laziæ: hilfofiltro filter ulja HF303, ili HF204 oko 740din u Motobike-u  iz Kaæa [thumb_up]

mrle

jo¹ pre neki dan kada me opet zezala struja, doðem kuæi, skinem rep, premerim, sve puni kako treba. Ipak, oèistim sve vidne kontakte, poprskam, vratim, stegnem, opet premerim, sve ok. Nekad pri naglom dodavanju gasa ide punjenje na 15v. Ali sve u svemu se vrti oko 14v, upaljena, uga¹ena svetla, sirena, ler, pun gas...
I juèe mi se ugasi na semaforu na uglu J.Gagarina i Nehruove. Mrtav, nema struje. Gurnem ga po trotoaru, na ravnom upali na gurku na prvu. Odem po decu i do kuæe, ne gasim ga. Probam, pali nekoliko puta na pipanje. Jutros upali , ali bukvalno na pipanje dugmeta. Da je aku bio prazan, ne bi se  toliko napunio za desetak minuta posle paljenja na gurku. Sad pomi¹ljam da je problem i u samom akumulatoru, da je pred crkavanje.
I ne¹to sam jo¹ primetio, a onda i ponovio nekoliko puta. Sirena mi dosta slabije radi na motornom koèenju. Primetim kada sam svirao nekom izgubljenom pe¹aku i onda ponovim na pravcima, ponavlja se simptom.

stilgar

Ima neko od manijaka onaj alat za spajanje lanca?

lord_oblivion

Mrle - Lepo bi bilo kad bi imao drugi, ispravan akku pa da ga u¹rafi¹ kod tebe i proba¹ par dana.
Sistem eliminacije...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

ako sam ja dobro razumeo neke majstore
kada motorno kocish vishe struje se trosi nego
sto pravi ... bar kod vecine motora, dakle moze
biti da te drkenzi namotajili sta vec pravi struju
one tri zice, uglavnom bele, sto idu u ono parche
elektrike, stao mi mozak, koje posle daje 14.8Volt
za punjenje akumulatora ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

@lord
imam neki koji treba da napunim i probam, bio je ispravan, uzeo sam ga za gpz i nikada ga nisam stavio.

@zmaj
ako su namotaji, do kurca. Mada mi je Arakis proveravao namotaje, rezultati su bili ok.
Misli¹ na tri faze koje dolaze do reglera, naizmenièna struja. i tu je merenje bilo ok.


na akumulatoru mi se drma + stubiæ (ne ba¹ drma, ali se vidi pomeranje pri stezanju kleme). Mislim da sam uspeo da ga sjebem.

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Novembar, 2016, 22:43
pa nadji oem part number pa vidi ... jbt
Ma na¹ao sam, Man, Champion, HF, Mahle, k'o za andrak u radnji u kojoj sam bio, ni¹ta od ponuðenog...


Citat: Grof poslato 11 Novembar, 2016, 09:46
@laziæ: hilfofiltro filter ulja HF303, ili HF204 oko 740din u Motobike-u  iz Kaæa [thumb_up]
Nije mi ¾ao 740 dinara, al' jeste da 3 puta vi¹e plaæam samo zato ¹to hoæu na motor da ga stavim... Kad veæ ide u dosta kola...


Citat: stilgar poslato 11 Novembar, 2016, 10:01
Ima neko od manijaka onaj alat za spajanje lanca?
Juga... [cheers]


@Mrle:
Ime moje, koliko si ga puta stezao, moralo je da rikne... :D :-*

DebeliZmaj

mrle, moze biti da je losa veza stubic - celije unutra...

ako postoji ikakva sansa da pozajmish od nekog ko ima isti motor i akumulator, dakle znash da je dobar,
i regler, znam da je cimanje ali time bi otkachio veliki problem ...

drugar je imao problem u jebenom dzeku kojem dolazi te tri faze na regler, u nekom polozaju neki malo
gubio kontakt ... al ako kazesh da je se to pregledao covek onda probaj zajmish regler und akumulator ...

ja sam od lazic-a nauchio da uopshte ne moram da jako stegnem akumulator :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Mrle .

jednom je bez struje , drugi put ima sve i pali , proveri masu na motoru i glavni + na onom releju ...

ali proveravaj tako sto ces da upalis svetlo na motoru i neko da gleda u njega dok ti rukama mrdas zice od akku pa nadalje .

tu je negde los kontakt ponekad , na semaforu izgubio vezu sa akku pa stao skroz recimo ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

pa masu je proverio ... onaj crni kabl koji ide od aku sve do rama
koliko sam razumeo je proverio
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

aæimo

Ode svek u qrac ka d debeli daje savete.

DebeliZmaj

nemogu ti opisem koliko me jebali problemi sa instalacijama
od jednog fzr1000 sam na kraju odustao zbog toga, pola instalacije
sam napravio ponovo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

aæimo

A da si napravio letvicu, pa izrezbario magicne reci po njoj i lupio motor po repu i instalaciji ne bi vise imao problema.