Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt


Glava Dole

ne jednu, dve... jednom da podupre a drugom da izlupa lanac da otpadne prljavstina ;D

mkt

hahahaha pa jest jbt kako bi drugacije
imao sam i ja varjacu da skidam blato

Lazic

Citat: mkt poslato 08 Novembar, 2016, 23:47
pa nabavi i ti letvicu  ;D
Koji æe mi ðavo, i onako vuèem svakakav kr¹ u koferu, a drveæa i klupa koliko hoæe¹... :D

Glava Dole

Sta mislite, sto brljavi obrtaljka ovako? To se desavalo jos kad sam kupio motor, kupio ga leti i tad je radilo normalno, cim je krenulo hladnije vreme zezala je isto ovako, posle opet nista... prosle zime isto nista, celo leto nista, sad kad je zahladnelo pocela opet da brljavi... leti nikad do sad nije a zimi kako joj se cefne... ne znam da li je do samog sata ili signala sa CDI-ja, mozda neki hladan lem ili tako nesto... zimi nema pravila, danas sam je uhvatio i stao da snimim a leti se nikad jos nije desilo, najnormalnije je blokada na 11.5-12K, sad vozim 3-om recimo lagano 60 on samo prede a pokazuje da sam na preko 6K a motor inace pali, radi ko sat, vuce lepo al me ovo nervira :D

! No longer available

mareskin


Tebi ne radi ova leva koliko ja vidim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Problem je obrtaljka ne sat, stao sam sa strane i izvadio telefon da snimim kad je pocela da radi ovako... i radi celu voznju... u leru pokazuje preko 2K, kad se zavrne zakuca u patos a to je realno 11.5-12K...

FANTOM

    Prva stvar taj motor nije nov nego star 25 godina , a ti ga teras, punis u crveno, turiras itd ko da si ga juce uzeo iz salona novog ... Normalno je da krene da brljavi crkava i u jednom trenutku stane posto ga teras za sve pare a ono antika .  [doh]

Hurricane

..da si pravi kostin naslednik ne bi ti ni trebao obrtomer, èuj obrtomer, ne zna¹ ti kako se to nekad vozilo
Sve na uvo [rofl]

Glava Dole

Citat: FANTOM poslato 09 Novembar, 2016, 17:17
    Prva stvar taj motor nije nov nego star 25 godina , a ti ga teras, punis u crveno, turiras itd ko da si ga juce uzeo iz salona novog ... Normalno je da krene da brljavi crkava i u jednom trenutku stane posto ga teras za sve pare a ono antika .  [doh]

Kakve to veze ima sa satom, elektrikom i elektronikom?

Citat: hurricane poslato 09 Novembar, 2016, 17:19
..da si pravi kostin naslednik ne bi ti ni trebao obrtomer, èuj obrtomer, ne zna¹ ti kako se to nekad vozilo
Sve na uvo [rofl]

[rofl] [rofl] [rofl]

aæimo


Lazic


aæimo

Èudi me da je mali¹a bandera¹ a ne konta princip rada obrtaljke.

Lazic

E da, ako ne bude neke ki¹urine danas, dobiæe klepetalo antifriz do -35... :D

Glava Dole

Resio bi ga 99% da ga raskupusam i detaljno se udubim u to da me ne mrzi na ovoj zimi i kisi ispred kuce pod vedrim nebom... reko mozda je neko imao slican problem pa da ne lutam, mozgam, merim i istrazujem... znam ja kako treba, otvoriti CDI(tj TCI na njemu al naziv CDI mi ostao u navici jos od skutera pa tako nazivam svaku elektroniko na svakom motoru po defaultu), ocistiti detaljno sve kontakte, rasturiti sat i proveriti lemove i sve spojeve i morace da radi... al reko mozda je neko imao slican problem pa da kaze kako je resio... al izgleda da sam jedini... na TZR-ki je obrtaljka signal hvatala direktno sa signala koji ide na bombinu a ovde, kako me secanje sluzi iz premeravanja od pre 2god kad mi je crkao pick up ide posebna siva zica iz TCI-ja za obrtaljku pa zato bacam sumnju i na njega i na sat... a i na lose spojeve...

A inace nisam banderas tj elektricar nego elektrotehnicar za sad, a razlika nije bas mala ;)

Lazic


UFF


Glava Dole

Kake vas bre bandere spopale [rofl]

Ocistio bi ja sve kontakte oko nje al mora da se skida cela prednja maska sa vizirom, retrovizori, migavci far itd da bi joj se prislo... jbsga bitno da pali, radi ide, koj ce mi djavo obrtaljka :D Naprskacu samo dzek koji ide iz TCI ja posle WD-om da vidim dal ima nekog poboljsanja :D AKo nema ko ga jebe, samopopravice se na prolece ;D

DebeliZmaj

proveri ``kabl`` koji ide od ``-`` na akumulatoru do rama ...
:) kontakt sve ... ajde bre mlad lud dokon a usput i banderas :)
proveri sve kontakte :")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Naspricao kontakte na TCI-u, oba dzeka koji idu u sat, uspeo jedva nekako da iscupam, naspricam i vratim na licu mesta, i dalje isto... ove kontakte koji se srafe direktno na obrtaljku ne mogu bez skidanja maske a to nema sanse da radim sad :D Masa malo zardjala al mi nepristupacno da je skroz odvijem i ocistim dok se ne iscupa rezervoar, naspricao malo wd i samo razdrndao napred- nazad sraf i stego jos jace... i opet isto :D
Sad bar znam sta nije, jos samo da nadjem sta jeste ;D Jbsga, samo nek je on meni ziv i zdrav, cak se i kocnica samopopravila, ovaj problem postoji otkad ga imam samo kad je hladno, preko 15 stepeni spoljne se nikad jos nije desilo :D Evo snimka od pre skoro 2god, pa je dugo radila kako treba i sad opet radi ovako :D
! No longer available
To su simptomi nekog hladnog lema ili eventualno loseg kontakta, mada vise sumnjam na lem posto zavisi od temperature(ko sto recimo graficka na kompu hoce da zeza dok se ne ugreje ili obrnuto tj radi dok je hladna a zeza kad se ugreje, zato se i pece u rerni onda ili prekuglava sto je neisplativo ako nije neka novija, skupa, jaka :D ), ko ce da se drka i istrazuje, samopopravice se i to valjda kad otopli :D Na kraju krajeva napravim sam kontrolu, pretvarac frekvencije u napon sa potenciometrom za kalibraciju i spojim na jednu od bombina, plocicu napravim u toploj sobici, posle raskupusam na brzaka i samo nalemim na motorcic obrtaljke i zavrsim posao jos i naucim nesto novo i igram se sa elektronikom malo :D Al neka sad :D