Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 48 gostiju pregledaju ovu temu.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

nisam ja tebi dao nikakav savet. zaboravio sam da napomenem, onu va¾nu - meni se desilo jel. ugasio mi se auto, kapa napukla i probija, projurio kroz baru. digo haubu potro¹io ceo wd 40 saèekao minut upalio i oti¹o. eto.


od sad, sve ¹to ka¾em raèuanj da se meni desilo, ne govorim teorecki. pare od patenta zadr¾i, da isplati¹ taj motor ¹to si uzeo.

Kostić

Citat: zlatkojov poslato 06 Novembar, 2016, 22:13
Podmazuje se sa motornim uljem a wd je za otklanjanje vlage i ciscenje

Sent from my MI 4W using Tapatalk

nije taèno, ne deli pogre¹ne savete, obesiæe te.  ;D

Gavrolini

Slusajte bre Kostu sta vam kaze. Covek je stara kajla. Za par meseci sa kawasakijem je na isparenjima presao 10.000km.  Ako on kaze sirce ja cu da sipam sirce. Ne ide da pametujete starijima , jer stariji znaci i da je iskusniji ,a samim tim i pametniji.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 22:37
nisam ja tebi dao nikakav savet. zaboravio sam da napomenem, onu va¾nu - meni se desilo jel. ugasio mi se auto, kapa napukla i probija, projurio kroz baru. digo haubu potro¹io ceo wd 40 saèekao minut upalio i oti¹o. eto.


od sad, sve ¹to ka¾em raèuanj da se meni desilo, ne govorim teorecki. pare od patenta zadr¾i, da isplati¹ taj motor ¹to si uzeo.
A u stvari treba samo naprskati unutra¹njost razvodne kape i kablove kod sveæica i kape, al' ne, Kostiæ saspe celu bocu... [facepalm]

Inaèe i ja spontano do¹ao na ideju za ulje i iglu, èak uspeo skoro celu da je uguram u bu¾ir, ne znam kojom brzinom treba poku¹avati da se sipa ulje, kako god da sam pritsnuo ¹pric, tako se vraæalo ulje... :o Nisam ga dirao od juèe, valjda æe da se slije do sutra... :D ©to mu je to mu je...

@Gavra:
Nabavio produ¾ni kabl od 7 metara, iskopao bu¹ilicu iz ¹pajza(to kad bi video kakvo je sranje, ne bi verovao), na¹ao novu burgiju od 4mm, na¹ao ureznice posle 15 godina(u istom ¹pajzu od 3 kubika), i naravno mrzelo me da priðem motoru da razbu¹im sjeban ¹raf... Nije toliko hladno, za koji dan æu... :D
Jedino me malo jebe ¹to vozim bez desnog tegiæa(mrzelo me da ga vraæam jer se mnogo te¹ko vadi), pa sad kad zavrnem gas malo je èudan prednji kraj... :D :D :D

mrle

jutros ulazim u Kosovsku i motor krene da se gasi, jedva ima struje. ostavim ga ispred firme da radi 5 minuta na leru i sv ok. Opet  se de¹ava ista stvar kao pre, a zamenio sam buksne, sve i¹mirglao, sklopio. Arakis mi premerio svu struju... danas samo da stignem luæi i onda po kontaktima sve iz poèetka. Ne mogu da verujem da se opet isto de¹ava.

DebeliZmaj

smem li da predlozim da uzmesh unimer i da izmerish napon, pre paljenja motorcikla, ne na samom
akumulatoru nego recimo na ulazu u alanser ili na ulazu u bobinu ... mozda negde na instalaciji imash
gubitak ili slichno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 00:57
Inaèe i ja spontano do¹ao na ideju za ulje i iglu, èak uspeo skoro celu da je uguram u bu¾ir, ne znam kojom brzinom treba poku¹avati da se sipa ulje, kako god da sam pritsnuo ¹pric, tako se vraæalo ulje... :o Nisam ga dirao od juèe, valjda æe da se slije do sutra... :D ©to mu je to mu je...

Slilo seeeeeee... ;D Od jutros imam servo kvaèiloooooo... ;D Ni ki¹a mi nije pokvarila raspolo¾enje... :D

slave74

Mrle, ovako je moj brat dosao do saznanja da mu je regler na yamahi vrisnuo. Prvo je merio sve kako treba po servisnom uputstvu, jedino u sta nisam siguran da je kontakte alternatora dobro ocistio odn da su oni bili problem.
Ustanovio je metodom voltmetar prikopcan na aku kleme (non stop ,pa i u voznji) da je napon u redu dok u voznji ne pritisne kocnicu odn upali stop svetlo. To bi iskljucivalo punjenje tj. voltmetar bi pokazivao samo napon akumulatora, koji je padao jer se ubrzano trosio svetlima itd. Ponovnim startovanjem motora sve bi bilo u savrsenom redu dok opet ne bi prikocio. To mu je ubilo akumulator, pa je kupio novi, i sve dok mu nisam nabavio drugi regler isto je gubio punjenje.
E sad posto ja nisam bio u bg da mu to pregledam, nisam jos jedino siguran dal je kontakt konektora alternatora bio dobar.
Novi regler je povezao direktno zica zici i to mu funkcionise od tada odlicno.

Ocigledno da ti je nesto izvuklo struju iz aku,il ne puni u voznji..
Znaci voltmetar prikopcaj ,udeni ga negde, ali tacan, u voznji-gledaj ,prati sta se desava, al obrati paznju na saobracaj..

Lazic

Naroèito obrati pa¾nju na saobraæaj... :D

Hurricane

Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 10:55
Citat: Laziæ poslato 07 Novembar, 2016, 00:57
Inaèe i ja spontano do¹ao na ideju za ulje i iglu, èak uspeo skoro celu da je uguram u bu¾ir, ne znam kojom brzinom treba poku¹avati da se sipa ulje, kako god da sam pritsnuo ¹pric, tako se vraæalo ulje... :o Nisam ga dirao od juèe, valjda æe da se slije do sutra... :D ©to mu je to mu je...

Slilo seeeeeee... ;D Od jutros imam servo kvaèiloooooo... ;D Ni ki¹a mi nije pokvarila raspolo¾enje... :D


æuti, pazi samo da ti vlaga ne o¹teti chameleon kolo, onda si ga zaglavio..

Lazic


Hurricane

zna¹ ti dobro ¹ta..

...the Doctor's TARDIS has a faulty chameleon circuit that keeps it permanently stuck in the police box form   [rofl]

:-*

stilgar

Kupio nov lanac RK 520XSO. Pitanje za one koji odrzavaju motor. Da li da ga spojim fiksnom spojkom koju sam dobio uz njega ili da kupim onu sa osiguracem da bi mogo da skidam lanac kad mu dodje vreme za pranje da ne skidam tocak? Mana spjke sa osiguracem je sto nije u gold bojci ko lanac :)

Lazic

Citat: hurricane poslato 07 Novembar, 2016, 13:45
zna¹ ti dobro ¹ta..

...the Doctor's TARDIS has a faulty chameleon circuit that keeps it permanently stuck in the police box form   [rofl]

:-*
Dal me zeza¹... ??? ;D ;D ;D :-* [srce]

Glava Dole

Citat: stilgar poslato 07 Novembar, 2016, 15:49
Kupio nov lanac RK 520XSO. Pitanje za one koji odrzavaju motor. Da li da ga spojim fiksnom spojkom koju sam dobio uz njega ili da kupim onu sa osiguracem da bi mogo da skidam lanac kad mu dodje vreme za pranje da ne skidam tocak? Mana spjke sa osiguracem je sto nije u gold bojci ko lanac :)

Fiksna ti je sigurnija, a sto se pranja tice ugledas se na mene i nikad ga ne peres ili cetka i udri dok je na stenderu, ne vidim zasto bi ga skidao :D

stilgar

Citat: Milos96 poslato 07 Novembar, 2016, 15:57
Citat: stilgar poslato 07 Novembar, 2016, 15:49
Kupio nov lanac RK 520XSO. Pitanje za one koji odrzavaju motor. Da li da ga spojim fiksnom spojkom koju sam dobio uz njega ili da kupim onu sa osiguracem da bi mogo da skidam lanac kad mu dodje vreme za pranje da ne skidam tocak? Mana spjke sa osiguracem je sto nije u gold bojci ko lanac :)

Fiksna ti je sigurnija, a sto se pranja tice ugledas se na mene i nikad ga ne peres ili cetka i udri dok je na stenderu, ne vidim zasto bi ga skidao :D
nemam stender samo copavu i mora da ga pomeram a to sagni se ustani mi teze pada nego ribanje.

Lazic

A ¹to ga samo kao ja ne nasloni¹ na ne¹to...?

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Lak¹e mi da ga naslonim uz prvo drvo... :D Ispred firme u parkiæu gde i najèe¹æe podmazujem lanac, naslanjam ga na klupu... :D