Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 36 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 07:08
Citat: lord_oblivion poslato 05 Novembar, 2016, 16:07
Stavio èupkave gume i kratki prednji lanèanik, skinuo retrovizore, centrirao prednji toèak, podmazao lanac.
Potezna sajla gasa zabagrela jo¹ pre dve nedelje i glavila komandu da ne vraæa gas nego ja moram rukom pa sam je danas napojio WD-om i razradio.
Sutra endurisanje po Kosmaju i Bukulji, najverovatnije i poslednje ove godine.

rodjo. èovek je izmislio ¹pric, onaj plastièni mali, ¹to se bodu u vene snjim. e, ne slu¾i on samo za to. sa njim lepo i lako mo¾e¹ sa uljem da podma¾e¹ sve sajle, osovinu ruèke, da te ne utepa negde taj gas i jo¹ pone¹to.
Da si mi ¾iv i zdrav, znam i ja po ne¹to, ne beri brigu  [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

#3941
onda sipaj ulje a ne wd40. sajla kliza po metalu jel tako. ako je u¾a od rupe komotno, æe radi na suvo al æe se i izli¾e. ako je knap æe jebe ako nije nonstop masna. ako je nonstop nauljena dugo æe da traje i pre æe da pukne èvor nego ¹to æe sajla da se izli¾e. po¹to sve to zna¹ onda si lenjzov i mrzi te. tako i ja. skoro mi zapne gas a trebo sam da ukoèim. nije mi ba¹ bilo prijatno i odem lenjzov uapateku da kupim ¹prica sa iglom, ona me gleda, ja reko, ne treba mi za venu nego da podma¾em sajlu, ona se zbuni jo¹ vi¹e i odem kuæi i sipam dok nije procurelo dole pa jo¹ jednom. e saæe da zaglavi¹ na kurovdan. podmazo i ruèku, i plastika glavila po heblu. to pivo donesi ;D

Glava Dole

A kad si ti video da je sajla pukla negde na sredini? Kod cvora uvek i puca al jeste da ulje najbolje podmazuje, s obzirom da ja vozim stalno bez obzira na vremenske uslove, a i otkad sam u cacku motor stoji napolju(ispod terase ali zahvati ga ponekad talas) moracu da podmazem i ja svoje sajle... planiram motorno ulje u spric, tanku iglu, zabadam izmedju buzira i sajle gore i mrvicu po mrvicu guram, pa opet i tako dok negde ne procuri :D I trebalo bi da budem miran jos dugo, dugo... :D Samo naravno to nece samo, poznavajuci sebe terace to tako dok ne popucaju sajle pa cu opet da kupujem druge al ajd ;D

Gavrolini

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 07:05
ja sipo benzin u rezervorar posle ravno 30 dana. neverovatno, kako dobro ide kad se ne¹to muæka. na isparenja samo zajebavo. ja zavirivo da se nije ne¹to pokvarilo, a ono falio benzin.   [neampojma]
Sta te briga, na svakih 30 dana po dvetri litre i eto ocasposla preso si 10.000km u sezoni.

Kostić

milo¹e sine, viðo sam. gavro, lepo si to reko. 'u seozoni'. va¹oj, bajkerskoj. u mojoj ne gledam na taj podatak, nije mi prioritet. ustvari, ja nemam sezonu. do skoro nisam znao da to postoji. dok nisam upoznao vas. bajkere : )

Glava Dole

Ja vala jok, u sredini zapekne(sto stvara nepotreban otpor) al ne pukne tu nego na krajevima jer se tu najvise previja i samim tim najvise i andja... od tomosa pa na dalje su mi uvek pucale na krajevima... meni inace zbog stare sajle i kvacilo proklizavalo samo zato sto je drzala blago nategnuto zvono kad se pusti rucka... tako da treba podmazivati redovno, samo sto se ja nikad u zivotu jos nisam nakanio da to uradim jbg ;D

Kostić

ako ti tako ka¾e¹, ja nemam ¹ta da dodam. aj da i ja od vas mladih ne¹to nauèim : )

Srkut87

Pre i posle..





Sad mi jos vise zao sto je prosla sezona posto moram da cekam da slusam ovaj divni italijanski "glas" 😢

UFF


petar357

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 07:46
onda sipaj ulje a ne wd40....


Pogresan savet...

Ulje, po svojoj prirodi skuplja i zadrzava prasinu (setimo se uljnih filtera za vazduh) i vremenom se u buziru pretvara u prijavu i masnu smesu.
WD takodje smanjuje trenje, ali skoro ni malo ne lepi prasinu, a prilikom podmazivanja i cisti i rastvara stare necistoce izmadju sajle i buzira.
Upravo iz tog razlog se i brave (kada je neophodno) podmazuju sa WD a ne sa uljem

FANTOM

    Nista nismo prckali sem sto smo sipali rezervoare do vrha i sa nekim manijacima i sa nekim koji i nisu se provozali danas do Ralje milina  [hello]


stilgar

#3951
Danas sam oprao lanac koji je juce puko u voznji u Dragoslava Srejovica posle  OMV pumpe. Gurka do garaze u Knez Danilovoj sve mu **bem :-) idem sutra da ga skratim il da kupim jednu alku. Sad je bar cist :-)


Gavrolini

Ja jos cekam da lazic namontira drugu rucicu :)

Biker-Boy

Koji je to proizvodjac lanca?  cisto da znamo dal da ga zaobilazimo
I feel the need..... the need for speed !!!

stilgar

Citat: Biker-Boy poslato 06 Novembar, 2016, 20:33
Koji je to proizvodjac lanca?  cisto da znamo dal da ga zaobilazimo
pise na njemu RK, al motor je 1986 godiste, sa tim lancem sam ga kupio, ne znam ko je i kad menjao lanac, nije izgledao los, reko ovu sezonu cu da preguram pa sledece nov al eto desilo se :) zakrpicu ga pa ce da posluzi preko zime sledece sezone nov :)

lord_oblivion

Citat: petar357 poslato 06 Novembar, 2016, 12:34
Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 07:46
onda sipaj ulje a ne wd40....


Pogresan savet...

Ulje, po svojoj prirodi skuplja i zadrzava prasinu (setimo se uljnih filtera za vazduh) i vremenom se u buziru pretvara u prijavu i masnu smesu.
WD takodje smanjuje trenje, ali skoro ni malo ne lepi prasinu, a prilikom podmazivanja i cisti i rastvara stare necistoce izmadju sajle i buzira.
Upravo iz tog razlog se i brave (kada je neophodno) podmazuju sa WD a ne sa uljem

Ba¹ tako. + sledeæe èi¹æenje æe iæi lak¹e (o5 sa WD-om) jer nema masti i ulja da razla¾e, samo procuri na drugi kraj.
A i sajle gasa nisu pod nekim jakim optereæenjem i ne kidaju se èesto kao sajla kvaèila.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Ah da, OT.
Oblatnjavio sam motor do guvernala. Oprao sam motor  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

wd 40 je dobar kad se po ki¹i i zimi ugasi auto od bare i vlage a struja stara i matora pa ga naprska¹ od haube pa do asfalta domaæinski i saèeka¹ minut. ako ne upali umro je. ja sipam ulje u sajle od kad znam za sebe. obzirom da ne zivim u sahari, jo¹ mi se nije desilo da me izda sajla. osim kad pukne èvor. sve i da ¾ivim u sahari, dal bi pra¹ina u¹la u ceo bu¾ir i prevela teoriju u praksu, ne znam, nije mi se desilo.

zlatkojov

Podmazuje se sa motornim uljem a wd je za otklanjanje vlage i ciscenje

Sent from my MI 4W using Tapatalk

PECA BMW

Citat: kosta66 poslato 06 Novembar, 2016, 22:06
wd 40 je dobar kad se po ki¹i i zimi ugasi auto od bare i vlage a struja stara i matora pa ga naprska¹ od haube pa do asfalta domaæinski i saèeka¹ minut. ako ne upali umro je. ja sipam ulje u sajle od kad znam za sebe. obzirom da ne zivim u sahari, jo¹ mi se nije desilo da me izda sajla. osim kad pukne èvor. sve i da ¾ivim u sahari, dal bi pra¹ina u¹la u ceo bu¾ir i prevela teoriju u praksu, ne znam, nije mi se desilo.

Eto dobrih saveta od "starog cice" , znaci ako stane auto u bari , prskaj pod haubu i wd ce isterati svu vodu iz konektora i napraviti kontakt da ide dalje ..

a ovo za ulje i sajle moram da ti ukradem patent , obzirom da svi do jednog proizvodjaca proizvode "suve sajle" da im ja prodam foru pa kad uzmem lovu imacemo za pivo i duvan ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !