Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 39 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Сезона је затворена. Одох мотором у кафану.
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

mrle ... pada voltaza kad dash vece obrtaje ? ... za ne bi trebalo da tad skochi ? ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

makinjo

Citat: Bori¹a poslato 07 Oktobar, 2016, 14:41


hladno sad mrzi me da menjam [yahoo]
Dve kise i crkavaju. Provereno  ;D

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Bori¹a

ne vozim po kisi nikad tako da sam bezbrizan [yahoo]

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Oktobar, 2016, 15:25
mrle ... pada voltaza kad dash vece obrtaje ? ... za ne bi trebalo da tad skochi ? ...

pa trebalo bi tako, prosto me èudi, hladan, na leru, bez saugha... 14V stabilno.

mareskin

Citat: makinjo poslato 07 Oktobar, 2016, 15:37
Citat: Bori¹a poslato 07 Oktobar, 2016, 14:41


hladno sad mrzi me da menjam [yahoo]
Dve kise i crkavaju. Provereno  ;D

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Mora da se zalije silikonom po spoju stakla i da se napuni rupa gde izlaze ¾ice i potrajaæe ;)
Mene vi¹e brine ova rupa u sredini. Da ih ne ubije promaja? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

misa-pei

Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 16:15
Citat: DebeliZmaj poslato 07 Oktobar, 2016, 15:25
mrle ... pada voltaza kad dash vece obrtaje ? ... za ne bi trebalo da tad skochi ? ...

pa trebalo bi tako, prosto me èudi, hladan, na leru, bez saugha... 14V stabilno.

Obièno je taj sindrom kad srkne regler. Na leru daje neki napon, skoro normalan, kad doda¹ gas, napon pada. E, sad... Moguæe je da neke ¾ice zezaju, kao kod Milo¹a, moguæe je da negde ne¹to gubi kontakt, moguæe je...

Ja bih uradio sledeæe: prvo bih sve lepo razvezao, ulaz u regler, izlaz, oèistio ¹to je bolje moguæe svaku buksnu, spoj, proverio da li buksne imaju èvrst spoj, zatim bih premerio alternator, èisto da budem 100% siguran, proverio masu na ramu i gde je sve ima. Tek tada bih ponovio merenje, ali sa dopunjenim acc.

Merenje alternatora: NAIZMENIÈNA struja!!! Napon izmeðu tri faze mora da bude skoro isti. Mala, vrlo mala odstupanja su moguæa. Meri pri razlièitim obrtajima, ali samo da budu konstantni. Ja bih merio napon izmeðu faza i napon ka masi. Ako je to u redu, onda je gre¹ka negde dalje.

Naravno, ne bi bilo lo¹e i da uzme¹ neki drugi acc i da sa njim premeri¹ samo punjenje (jednosmerna struja).
Država je najveći neprijatelj naroda

slave74

Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 16:15
Citat: DebeliZmaj poslato 07 Oktobar, 2016, 15:25
mrle ... pada voltaza kad dash vece obrtaje ? ... za ne bi trebalo da tad skochi ? ...

pa trebalo bi tako, prosto me èudi, hladan, na leru, bez saugha... 14V stabilno.


Pa nije pravilo, i kod mene je tako regler radio. Na leru ok, pri dodavanju gasa ubije napon na cini mi se 12,5-12,7v. Ne secam se vise. Naglo mu dodje visok naizmenicni napon sa statora.. Zato treba izmeriti napon na tri faze statora, neopterecen -iskopcan konektor ka regleru. Kako na leru tako i pri visim obrtajima.
Mada je 12v bas malo sa reglera-znaci da je iskljucio punjenje .. Pogledaj taj konektor od statora ka regleru, oce da nagori, naime u statoru se pri radu stvara velika temperatura u namotajima, izlaznim zicama..

srbac

Brate naruèi neuni¹tivi regler sa foruma i da te vidi bog, ko To¹eta  ;D

Bori¹a

Citat: mareskin poslato 07 Oktobar, 2016, 16:16
Mora da se zalije silikonom po spoju stakla i da se napuni rupa gde izlaze ¾ice i potrajaæe ;)
Mene vi¹e brine ova rupa u sredini. Da ih ne ubije promaja? :D

ta rupa je... [djavo]


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle


viper

Kupio ovo ulje da probam, sada treba jo¹ samo da se provozam :)





"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

srbac


viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

srbac


Kostić

Citat: misa-pei poslato 07 Oktobar, 2016, 16:24
Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 16:15
Citat: DebeliZmaj poslato 07 Oktobar, 2016, 15:25
mrle ... pada voltaza kad dash vece obrtaje ? ... za ne bi trebalo da tad skochi ? ...

pa trebalo bi tako, prosto me èudi, hladan, na leru, bez saugha... 14V stabilno.

Obièno je taj sindrom kad srkne regler. Na leru daje neki napon, skoro normalan, kad doda¹ gas, napon pada. E, sad... Moguæe je da neke ¾ice zezaju, kao kod Milo¹a, moguæe je da negde ne¹to gubi kontakt, moguæe je...

Ja bih uradio sledeæe: prvo bih sve lepo razvezao, ulaz u regler, izlaz, oèistio ¹to je bolje moguæe svaku buksnu, spoj, proverio da li buksne imaju èvrst spoj, zatim bih premerio alternator, èisto da budem 100% siguran, proverio masu na ramu i gde je sve ima. Tek tada bih ponovio merenje, ali sa dopunjenim acc.

Merenje alternatora: NAIZMENIÈNA struja!!! Napon izmeðu tri faze mora da bude skoro isti. Mala, vrlo mala odstupanja su moguæa. Meri pri razlièitim obrtajima, ali samo da budu konstantni. Ja bih merio napon izmeðu faza i napon ka masi. Ako je to u redu, onda je gre¹ka negde dalje.

Naravno, ne bi bilo lo¹e i da uzme¹ neki drugi acc i da sa njim premeri¹ samo punjenje (jednosmerna struja).

mene je tako slièno jebavo motor, al je na kraju ispalo da je jedna faza bila u prekidu. njemu je kumulator bio napola bez kiseline, ¾ica od mase mu nema buksnu, ko zna u kakvom su mu stanju faze, jebe ga sirena. ima da obeli dok naðe kvar

Glava Dole

Citat: srbac poslato 07 Oktobar, 2016, 16:38
Brate naruèi neuni¹tivi regler sa foruma i da te vidi bog, ko To¹eta  ;D

:-[

Ima da izgori ki licna  [rofl]

Hohštapler

Citat: viper poslato 07 Oktobar, 2016, 18:08
Kupio ovo ulje da probam, sada treba jo¹ samo da se provozam :)







Dis ovo na¹o???
Ovo meni pi¹e u manualu za skuter, nikad ga vido nisam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Bas sam potrazio na netu, nasao neku temu na nekom forumu bas o njemu... hvale ga, kazu jeftino a dobro... i duplo jeftinije od motula, castrola itd... da se koristilo i na nekim sampionatima itd...