Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 54 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

..boli te paja, sad ima¹ sisicu, mo¾e¹ da ozraèuje¹ svaki dan po dva puta..

Glava Dole


Vrndalama

Citat: srbac poslato 06 Oktobar, 2016, 19:25
Citat: Vrndalama poslato 06 Oktobar, 2016, 13:15
Zamenio fabricki auspuh sa Ada race auspuhom..





Dobio si zvuk a izgubio si veliki deo obrtnog momenta na manjim obrtajima. Nisu dzabe ¾abari stavili onoliki boljer....  Ali zato mora da pali alarme u ulici kad prodje¹  [clapp] :o
Ma ruzan onaj bojler stvarno. Sto se tice obrtnog momenta, nisam primetio da je ista izgubio, cak sto vise, nekako je prodisao a i aktivirao sam mu mapu za otvoreni izduv.
A alarme pali u to budi siguran   ;D
Fino ga je odradio Robert iz Ade, stavio je i neku mrezicu na ulaznu cev auspuha gde se usporavaju gasovi a i sa tim je malo tisi inace bez te mrezice bio je preglasan  ;D

Vrndalama

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Oktobar, 2016, 19:47
Citat: Vrndalama poslato 06 Oktobar, 2016, 13:15
Zamenio fabricki auspuh sa Ada race auspuhom..



Molim te snimi nekako zvuk! PLIIIIZ!
Hocu, nikakav problem, jedino sto se zvuk ne moze preneti realno preko snimka ali okacicu cim stignem  :)

Vrndalama

Citat: Biker-Boy poslato 06 Oktobar, 2016, 20:10
Nemoj se bre zajebavat, OBAVEZNO da postavis snimak
Kad imas litru i gomilu obrtnog momenta, nije frka zrtvovati malo snage zarad brutalnog zvuka  :)
Postavljam snimak koliko sutra ako stignem zbog posla  :)  :)
Kazi u kojoj si ulici pa da prodjem oko ponoci, prepoznaces me i po glasu..  ;D  ;D  ;D

Vrndalama

Citat: Ho¹tapler poslato 06 Oktobar, 2016, 20:25
Kako misli¹ ¾rtvovati? Meni je SV prodisao, nema vi¹e knedlu na 5 hiljada... Zna¹ kolko je linearni na snazi...
I meni je Aprilia prodisala sa ovim auspuhom, jos sam i aktivirao fabricku mapu za otvoreni izduv.  ;D

Lazic

Citat: hurricane poslato 06 Oktobar, 2016, 21:09
..boli te paja, sad ima¹ sisicu, mo¾e¹ da ozraèuje¹ svaki dan po dva puta..
A mo¾e i kao normalni ljudi da malo nadruka pre koèenja... :D Inaèe moja ne propada od kad sam zamenio ploèice, biæe da se podigao nivo teènosti u èantri pa ne ulazi vi¹e vazduh... ;D Videæu kad opet podma¾em lanac... :D

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 06 Oktobar, 2016, 23:48
Citat: hurricane poslato 06 Oktobar, 2016, 21:09
..boli te paja, sad ima¹ sisicu, mo¾e¹ da ozraèuje¹ svaki dan po dva puta..
A mo¾e i kao normalni ljudi da malo nadruka pre koèenja... :D Inaèe moja ne propada od kad sam zamenio ploèice, biæe da se podigao nivo teènosti u èantri pa ne ulazi vi¹e vazduh... ;D Videæu kad opet podma¾em lanac... :D

Kad dodje do poslednje faze propadanja dzabe... drukaj kolko hoces, ona propada do patosa pa propada :D Gde sad da nadjem gumice za 100god staru FZRku pojma nemam....

aæimo

sigurnost zrenjanin pravi po uzorku, ionako ide zima.

mrle

Citat: Laziæ poslato 06 Oktobar, 2016, 16:11
Nije regler, ne bi bolje radilo sa farom. Al' bi valjalo da proveri¹ Voltmetrom... Ako nema¹, provozaj se do mene... I skida se ta ploèica na akumulatoru i ako pi¹e, ne otvaraj... :D

Upali ga juèe na gurku, stigao kuæi. pali, radi ide. Skinuo sam ploèicu sa 6 èepova, u srednjim æelijama ba¹ falilo vode. Dosuo. Motor normalno upalio, oti¹ao sinoæ na pumpu da sipam gorivo, sve ok. Jutros upalio na pipanje, ispred vrtiæa opet upalio na pipanje. Negde kod buvljaka izbacujem u ler i vidim èkilji lampica, pritisnem sirenu, ona jedva cvrèi. Ugasim far i doðem na posao. I probam ga, sve ok, pali na pipanje.
Sada, muèi me, lièi na regler, ali juèe je bila drugaèija slika...
Ima li nekog ko se danas voza po gradu, a da ima unimer? U Kosovskoj sam do 16h.

Lazic

Neæu se vozati ali imam unimer, zna¹ gde sam, kod ludnice... :D :-*

rboban

Merenje reglera se vrsi na PUN akumulator, da bi dobio pouzdan rezultat kvaliteta punjenja... ako ne puni to je jasno i na prazan kad se meri naravno.
Ride It Like You Stole It

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 07 Oktobar, 2016, 09:54
Neæu se vozati ali imam unimer, zna¹ gde sam, kod ludnice... :D :-*

Uklapas se lepo sa sredinom? [rofl] :-*

mrle

Bio mi malo pre kosta666, doneo unimer, hvala mu. Hladan motor, pali na prvu, na leru puni 14V i sa upaljenim farom varira 13-14, kako kad. Ali dodavanjem obrtaja  na 3-5,000 pada na 12V. Sa uga¹enim farom i veæim obrtajima puni 13-14V. Analogni unimer, sitne one crtice.

stilgar

Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 09:27
Citat: Laziæ poslato 06 Oktobar, 2016, 16:11
Nije regler, ne bi bolje radilo sa farom. Al' bi valjalo da proveri¹ Voltmetrom... Ako nema¹, provozaj se do mene... I skida se ta ploèica na akumulatoru i ako pi¹e, ne otvaraj... :D

Upali ga juèe na gurku, stigao kuæi. pali, radi ide. Skinuo sam ploèicu sa 6 èepova, u srednjim æelijama ba¹ falilo vode. Dosuo. Motor normalno upalio, oti¹ao sinoæ na pumpu da sipam gorivo, sve ok. Jutros upalio na pipanje, ispred vrtiæa opet upalio na pipanje. Negde kod buvljaka izbacujem u ler i vidim èkilji lampica, pritisnem sirenu, ona jedva cvrèi. Ugasim far i doðem na posao. I probam ga, sve ok, pali na pipanje.
Sada, muèi me, lièi na regler, ali juèe je bila drugaèija slika...
Ima li nekog ko se danas voza po gradu, a da ima unimer? U Kosovskoj sam do 16h.
dok sam vozio er5 imo sam problem sa paljenjem al ne zato sto je regler crko nego zbog mesta gde je bio. Kod er-a je regler ispred zadnjeg tocka pri dnu blatobrana iznad viljuske, svaki prolazak kroz baru ga kvasi. Otisla izolacija na zicama i spojile se. Revolucija stavio duze zice i spakovali ga ispod bocne plastike.Pali puni radi ide. Proveri zice na regleru.

Lazic

Citat: mrle poslato 07 Oktobar, 2016, 12:30
Bio mi malo pre kosta666, doneo unimer, hvala mu. Hladan motor, pali na prvu, na leru puni 14V i sa upaljenim farom varira 13-14, kako kad. Ali dodavanjem obrtaja  na 3-5,000 pada na 12V. Sa uga¹enim farom i veæim obrtajima puni 13-14V. Analogni unimer, sitne one crtice.
To ne¹to ne valja... ;D Mo¾e biti da je Milanèe u pravu, da proveri¹ ¾ice do reglera, mo¾da krepava on, mo¾da alternator, mo¾da samo lo¹a masa negde... Kao da mo¾e da protera malu ampera¾u dok je na leru, ali ðipi otpor kad treba da proðe vi¹e... Smrdi na zarðale ¾ice...


@rBoban:
Mo¾e i kad je skroz prazan da se meri, samo æe da bude vi¹i napon punjenja u startu pa æe polako da se spusti... Ako puni sa preko 15v, prazaaaan... :D

Glava Dole

Ma proveri sve dzekove, kreni od namotaja, do reglera pa dalje... evo kakav je bio kod mene ovaj dzek do reglera a pre manje od godinu dana sam ga skidao 100x kad sam experimentisao sa neunistivim... sad sam se izmucio sa papagajkama i velikim kljestima da ga odvojim :D I jedna faza je skroz otpala gore kod reglera tako da je punio ali nedovoljno...





I sad motor opet ima onaj reski zvuk i vise snage u visokim... ja mislio da neka bobina steka ili svecica, ovako radio lepo a kad se zavrne pocne preko 8K da trokira blago i nije imao snage kako treba, bas sam isao na otvoreno da ga testiram i vidim treba mu vecnost do 180, drzao ga dugo u visokim, nekolko puta samo prva- druga- treca do kraja i on proradi kako treba... ja reko otpusilo se nesto a u stvari se tek na tim obrtajima malo dopunio akumulator, posle gradske voznje opet ista prica... e kad se 2 jutra onoliko izmucio da upali a cak i posle voznje ne vergla kao ranije i kad sam locirao i sanirao kvar sve kockice sam slozio u glavi :D

El Jefe

Пробати напон пуњења реглера са потпуно напуњеним акумулатором. Ако се понаша исто, реглер треба заменити.
Друштво за заштиту од животиња

mrle

za vikend skidam, èistim kontakte, punim akumulator, pa testiram.

Bori¹a