Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 49 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Kostić

#3741
skino sam te sa bloka, kasno si se izjasnio : ) saæu da ti silujem fejsbuk... [andjeo]

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Oktobar, 2016, 01:29
mrle ako nisi reshio .. nabavi negde dobro parche kabla, licnastog, obnako debeo
nadji negde ogoljeno parche rama ili josh bolje ako mozesh negde neki sraf, napravi
dobar spoj i dobro povezi na - na akumulatoru .. ako ti tako pali stabilnije nego
sa ``original`` zicom za ``minus`` ... uglavnom crnom .. onda ti je fabricka
istrulela ...

Sinoæ skinem minus klemu ( to jest odmotam ¾icu) , ona puna izmeðu onog sulfata, sulfida... oèistim i vratim. Izgleda da je sam napravio jo¹ lo¹iji kontakt. Prevrnuo sve teglice da naðem onu buksnu, klemicu i vratio po starom.
I doðem na posao, ugasim i da probam da upali, kita. Eno sirena jedva da daje neki zvuk.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 06 Oktobar, 2016, 01:48
skino sam te sa bloka, kasno si se izjasnio : ) saæu da ti silujem fejsbuk... [andjeo]
[panic] [panic] [panic]




Citat: mrle poslato 06 Oktobar, 2016, 09:29
Citat: DebeliZmaj poslato 06 Oktobar, 2016, 01:29
mrle ako nisi reshio .. nabavi negde dobro parche kabla, licnastog, obnako debeo
nadji negde ogoljeno parche rama ili josh bolje ako mozesh negde neki sraf, napravi
dobar spoj i dobro povezi na - na akumulatoru .. ako ti tako pali stabilnije nego
sa ``original`` zicom za ``minus`` ... uglavnom crnom .. onda ti je fabricka
istrulela ...

Sinoæ skinem minus klemu ( to jest odmotam ¾icu) , ona puna izmeðu onog sulfata, sulfida... oèistim i vratim. Izgleda da je sam napravio jo¹ lo¹iji kontakt. Prevrnuo sve teglice da naðem onu buksnu, klemicu i vratio po starom.
I doðem na posao, ugasim i da probam da upali, kita. Eno sirena jedva da daje neki zvuk.
Barem je skoro jasno gde je problem... Akumulator ti je dobar, brzo se dopuni kad radi punjenje ¹to kod tebe nije èest sluèaj i sad jo¹ postalo hladno... Inaèe i ja imam to sranje na klemi, mrzi me da ga oèistim, pali, radi, ide... :D
Najbolje se èisti vodom, a da se ne bi ponovo javilo mora¹ obe kleme da umalja¹ u tovatnu ili neku sliènu mas'... :D U sluèaju nemastice i med odlièno radi... :D

mrle

Idem da naðem tu papuèicu klemicu na pauzi.

Lazic

Bolje za to da koristi¹ razno vreme nego pauzu... :D

mrle


Lazic


Vrndalama

Zamenio fabricki auspuh sa Ada race auspuhom..


mrle

kupio klemice, kupio destilovanu vodu, samo da naðem kr¹ten ¹rafciger na poslu, nema niko. Motocangle sam na¹ao.
Jer nivo nisam proveravao nikad.

Lazic

Moj brat... :D Ja sam dosuo posle 4 godine... :D

misa-pei

Mrle, uzmi èa¹u toplevode i potopi taj kraj kabla u nju, da se rrastvori sulfat. Onda lepo vazelinom nama¾e¹ i miran si. A najbolje je da stavi¹ papuèicu, ali opet, vazeLJin.
Država je najveći neprijatelj naroda

viper

Dosuo destilovane vode i napunio akumulator.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mrle

malo pre skinuo sedi¹te, jbga, akumulator nema èepove, a ploèica na kojoj pi¹e "Do not open" ne mo¾e da se skine,ne bar jednostavno. Stavio ¾icu pod klemu mase od motora, dobro stegao. Upalio na gurku i motor radi, jaèe se èuje sirena na leru nego na 3-4.000obr/min. I sirena se èuje jako kada je upaljen far (na leru). Izgleda da je masa u pitanju, moraæu da ispitam postojeæu i da dodam novu masu.



Ili je crk'o regler.

Lazic

Nije regler, ne bi bolje radilo sa farom. Al' bi valjalo da proveri¹ Voltmetrom... Ako nema¹, provozaj se do mene... I skida se ta ploèica na akumulatoru i ako pi¹e, ne otvaraj... :D

srbac

Citat: Vrndalama poslato 06 Oktobar, 2016, 13:15
Zamenio fabricki auspuh sa Ada race auspuhom..





Dobio si zvuk a izgubio si veliki deo obrtnog momenta na manjim obrtajima. Nisu dzabe ¾abari stavili onoliki boljer....  Ali zato mora da pali alarme u ulici kad prodje¹  [clapp] :o

Hohštapler

Citat: Vrndalama poslato 06 Oktobar, 2016, 13:15
Zamenio fabricki auspuh sa Ada race auspuhom..



Molim te snimi nekako zvuk! PLIIIIZ!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Nemoj se bre zajebavat, OBAVEZNO da postavis snimak
Kad imas litru i gomilu obrtnog momenta, nije frka zrtvovati malo snage zarad brutalnog zvuka  :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Kako misli¹ ¾rtvovati? Meni je SV prodisao, nema vi¹e knedlu na 5 hiljada... Zna¹ kolko je linearni na snazi...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Ko da sam fizicki umrezen sa forumom :D  Prica se o kocnicama- osta bez kocncie, mrletu nece da upali... poce i moj da stenje :D
Juce i danas i moj jedva upali na prvom paljenju... upali ali bas uz mucenje, stenje, lampice se skoro pogase i sastavi nekako a do pre neki dan palio na zub i verglao kao blesav... :D
Ja vec reko gotov aku, kad pre majku mu, prosle zime uzeo nov... odem kupim ono za merenje gustine kiseline, ovi ga ubacili u usku menzuru i u sundjer koji treba izvaditi... i dok sam vadio polomi ga :D Zezao se posle nesto sa neunistivim reglerom i odem da probam kad izmerm, 11.6V u mirovanju samo :o
Onda jedva iscupam onaj dzek odmah posle magneta(3 faze), nisam od prosle godine to skidao i oksidiralo, jedva papagajkama razdvojim dzek... ovo sa neunistivim nije uspelo, dzek malo razradim, natopim WD-om i aj reko da proverim punjenje kad sam vec tu kad ono... manje od 12V u leru,na 3-4K 12,1-12,2V... tek kad ga duze drzim na 8-9K jedva nekako prebaci 13V...

Dakle to ga zezalo, skinem stranicu po prvi put otkad je motor kod mene i vidim da vec ima pravljeni regler, ima trimer za stelovanje napona(mada to nisam cackao)... hladnjak ogroman, deluje ok napravljeno... i nadjem problem, zica od jedne faze istrulila i raspala se tako da su samo dve faze bile spojene... od zica znaci kupus...







Ovi patrljci u kantu, na njihovo mesto nove zice...



Sta je trebalo zalemio, gde trebalo zamenio buskne, svuda stavio termoskupljajuce buzire da stite od vlage i sad opet puni kako treba :D

Onda ozracio na brzaka kocnicu, izgubio sam je skroz jedva da je i kocila... pumpa otisla 99%, vazduha koliko volis... samo sam ozracio malo na jednim kljestima i dobio odmah kocnicu, sad sam miran nedelju dana pa ponovo dok ne nadjem gumice i sredim i to... ako neko zna gde mogu da nadjem set za reparaciju informacija bi dobro dosla :D

Za danas dosta :D